" Історія виникнення Apple "Сторінка1/3
Дата конвертації28.10.2018
Розмір1,37 Mb.
  1   2   3
Міністерсво освіти і науки України

Київський університет права

Національної академії наук України

Залікова робота з інформатики на тему:

“ Історія виникнення Apple ”

Виконали студенти
Група МП-11

Аль-Зубі Салєм

Булгаков Анатолій

Козлов ЄгорКиїв-2011

Зміст:


 1. Вступ. Apple, Inc.

 2. Виникнення компанії та перші роки.

 3. 1981—1985 роки. Lisa та Macintosh.

 4. Зльоти і падіння компанії Macintosh.

 5. Альтернативні платформи та способи перевинаходу.

 6. Випуск нового комп’ютеру iMac.

 7. Співробітництво з Intel.

 8. Моделі iPhone.

 9. Ipad – планшет.

 10. Користувацький комп'ютер платформи Macintosh.

 11. Серія iPod. Великий вибір на будь який смак.

 12. Висновок.У нашій роботі, ми хотіл б вам розповісти про перші кроки компанії, про її створення.
Apple, Inc — американська транснаціональна корпорація, котра проектує та виробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та комерційні сервери. Найвідоміші продукти — комп'ютери Macintosh, mp3 програвач iPod, смартфон iPhone,планшетний комп'ютер IPad. Програмне забезпечення Apple включає в себе операційні системи Mac OS X, iTunes — медіа браузер, iLife — набір мультимедіа і програмного забезпечення творчого потенціалу, Aperture — професіональний пакет для роботи с фотографіями, Final Cut Studio — набір професійних аудіо та програмних продуктів кіновиробництва та Logic Studio — набір звукових інструментів. Кількість працівників компанії — близько 35 тис. Головний офіс знаходиться в Купертіно, Каліфорнія. На січень 2010 компанія керує 284 роздрібними магазинами в 10 країнах світу. Керує компанією Тім Кук (раніше — Стів Джобс).1976—1980: Перші роки

Apple заснована в Каліфорнії 1 квітня 1976 року Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Уейном, які зібрали в середині 1970-х свій перший персональний комп'ютер на базі процесора MOS Technology 6502 — Apple I. Продаж розпочався в липні 1976 року і зібрав $666.66 (за сьогоднішнім курсом приблизно $2,5 тис.).

«Apple I», випущений у 1976 році, був не першим комп'ютером, який програмувався. Право першості належало комп'ютеру Альтаїр 8800, який був створений аматором і розповсюджувався через каталоги у 1974 році. Однак, Альтаїр не був технічно кваліфікований як «персональний комп'ютер», оскільки не давав можливості накопичувати та викликати дані за допомогою програм користувача.

Наприкінці 1970-х та на початку 1980-х років Apple II, випущений 16 квітня 1977, був найпоширенішим в світі персональним комп'ютером. Він йшов із кольоровою графікою та відкритою архітектурою, як пристрій зберігання використовувались не касети з магнітними стрічками, а магнітні диски. Було продано більше 5 млн. комп'ютерів «Apple II».

В кінці 70-их Apple вже мала штат комп'ютерних проектувальників. У травні 1980 компанія випустила Apple III у спробі конкурувати з IBM та Microsoft.

1981—1985: Lisa та Macintosh

Над Apple Lisa Стів Джобс почав працювати ще в 1978, але був виключений з колективу через боротьбу й прийняв дешевий комп'ютерний проект Джефа Рескіна, Macintosh. У 1983 гонку виграла Lisa, але через високу ціну її виробництво зупинилося.

Після цього, в 1984 році, фірма Apple вперше представила новий 32-розрядний комп'ютер Macintosh. Спочатку Макінтош мав успіхи у збуті, але наступні продажі вже не були такими сильними. Причина цьому — знову ж висока ціна. Доля комп'ютера змінилася після впровадження LaserWriter, першого лазерного принтера, та PageMaker, раннього пакета настільної видавницької системи. Мас був особливо сильним в цьому плані через його просунуті графічні спроможності.

В березні 1981 року Возняк потрапив у авіакатастрофу і на час залишив роботу. Проблеми з продажем «Apple III» призвели до того, що Джобсу довелось звільнити 40 співробітників. В пресі ходили чутки про близький кінець компанії «Apple».

На початку 1983 року Джобс, через власну нездатність впоратись з проблемами, запросив на посаду президента компанії Джона Скаллі, який в той час обіймав аналогічну посаду в PepsiCo. В квітні 1983 року Скаллі розпочав роботу на новій посаді. Стів Джобс переживав провали компанії як власні, тому між ним та Скаллі виникали непорозуміння.

В 1985 році президент США Рональд Рейган нагородив Джобса та Возняка медалями за розвиток технічного прогресу.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка