1. Установлення параметрів розвитку підприємства й доведення їх до відповідальних за розробку бюджетів осібСкачати 14.02 Kb.
Дата конвертації20.11.2019
Розмір14.02 Kb.
ОСНОВНІ ЕТАПИ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ:

1. Установлення параметрів розвитку підприємства й доведення їх до відповідальних за розробку бюджетів осіб. На цьому етапі встановлюються або ж корегуються раніше визначені стратегічні цілі й завдання підприємства. Ці остаточно прийняті параметри є відправною точкою для початку роботи з формування бюджету на наступний період.

    1. Попереднє складання планових бюджетів на основі визначених параметрів розвитку. Це означає, що залежно від прийнятих на підприємстві системи бюджетів і технологій їх розробки, фахівці задіяних підрозділів формують перший варіант бюджетів та подають їх у відповідну службу (планово-економічну, фінансову, контролінгову, бюджетну), яка відповідає за бюджетний процес на підприємстві.

    2. Обговорення, корегування й затвердження остаточного бюджету компанії. Оскільки на попередньому етапі бюджети розробляються окремими підрозділами відносно автономно, вони підлягають обов'язковій експертизі та обговоренню на можливість виконання і наявність на підприємстві достатньої ресурсної бази, відсутність внутрішніх конфліктів інтересів; оцінюється ступінь зусиль, які мають прикладати підрозділи для їх виконання. Необхідні уточнення та узгодження бюджетів досягаються під час кількох ітерацій, після чого бюджет затверджується й отримує статус директивного документа до виконання всіма структурними одиницями компанії.

    3. Контроль, аналіз та оцінювання виконання бюджетів. У процесі поточної діяльності підприємства за встановленим регламентом проводяться періодичні контроль й оцінювання виконання бюджетів. Підведення підсумків виконання бюджетів по завершенні бюджетного періоду (зазвичай, це рік) передбачає також оцінювання досягнення встановлених параметрів діяльності й розвитку підприємства, що безпосередньо є індикаторами виконання стратегічних завдань.

    4. Корегування бюджетів. У процесі поточного контролю за виконанням бюджетів можуть виявитися суттєві зміни в зовнішньому середовищі щодо початкових припущень, на основі яких приймались бюджети. До таких змін належать зміни в законодавстві, податковій системі, кон'юнктурі ринку продукції та сировини, валютні коливання тощо.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка