1. Загальна характеристика об’єкта практики
Сторінка1/4
Дата конвертації05.01.2017
Розмір0,57 Mb.
  1   2   3   4


ЗМІСТ
Вступ

1.Загальна характеристика об’єкта практики

2.Характеристика основних показників виробничої діяльності підприємства

3.Характеристика фінансового стану підприємства за оснвними показниками

4. Організація бухгалтерського обліку

5. Ревізія і контроль на підприємстві

Висновки

ДОДАТКИ


Перелік посилань
ВСТУП
Фінансовий стан - це найважливіша характеристика економічної діяльності підприємства в зовнішнім середовищі. Воно визначає конкурентноздатність підприємства, його потенціал у діловому співробітництві, оцінює, у якому ступені гарантовані економічні інтереси самого підприємства і його партнерів по фінансовим і іншим відносинам. Тому можна вважати, що основна задача аналізу фінансового стану - показати стан підприємства для внутрішніх та зовнішніх споживачів, кількість яких при розвитку ринкових відносин значно зростає. Зовнішніх користувачів фінансової інформації можна розбити на дві великі групи:

- особи й організації, що мають безпосередній фінансовий інтерес - засновники, акціонери, потенційні інвестори, постачальники і покупці продукції (послуг), різні кредитори, працівники підприємства, а також держава, насамперед в особі податкових органів. Так, зокрема, фінансовий стан підприємства є головним критерієм для банків при вирішенні питання про доцільність чи недоцільності видачі йому кредиту, а при позитивному рішенні цього питання - під які відсотки і на який термін;

- користувачі, що мають непрямий (опосередкований) фінансовий інтерес, - аудиторські і консалтингові фірми, органи державного управління, різні фінансові інститути (біржі, асоціації і т.д. ), законодавчі органи й органи статистики, преса й інформаційні агентства.

Актуальність задач, пов'язаних із прогнозуванням фінансового стану підприємства, відбита в одному з використовуваних визначень фінансового аналізу, відповідно до якого фінансовий аналіз являє собою процес, заснований на вивченні даних про фінансовий стан підприємства і результати його діяльності в минулому з метою оцінки майбутніх умов і результатів діяльності. Таким чином, головною задачею фінансового аналізу є зниження неминучої невизначеності, пов'язаної з прийняттям економічних рішень, орієнтованих у майбутнє. При такому підході фінансовий аналіз може використовуватися як інструмент обґрунтування короткострокових і довгострокових економічних рішень, доцільності інвестицій; як засіб оцінки майстерності і якості управління; як спосіб прогнозування майбутніх фінансових результатів. Фінансове прогнозування дозволяє в значній мірі поліпшити управління підприємством за рахунок забезпечення координації усіх факторів виробництва і реалізації, взаємозв'язки діяльності всіх підрозділів, і розподілу відповідальності.

Об’єктом дослідження даної роботи є відкрите акціонерне товариство «Донрибкомбінат».

Метою дослідження є вивчення економічних процесів та результатів роботи даного комбінату через ознайомлення з виробничим станом підприємства, дослідження та аналіз фінансової звітності.

Інформативною базою виступили первинні документи, річна фінансова звітність, калькуляції.

1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОБ’ЄКТА ПРАКТИКИ


Відкрите акціонерне товариство «Донрибкомбінат» існує з 1938 року. Підприємство має сільськогосподарську направленість, займається розведенням та реалізацією ставкової риби ( карп, товстолобик, білий амур, карась). На початковій стадії розведення сома канального та осетрових. Також підприємство має мету востановлення цеху рибокопчення.

Спосіб виробництва – повносистемне, головним завданням якого є вирощування товарної риби – від ікринки до товарної маси. Оборот дво- і трирічний за інтенсивною, рідше екстенсивною формою ведення господарства.

Комбінат складається з рибхозів у Олександрівському, Краснолиманському, Дебальцевському, Костянтинівському, Ізюмському, Мар’їнському районах та рибхозами і головним відділенням у Слов’янському районі. Бухгалтерський облік ведеться централізовано. Тобто, щомісячно з рибхозів звозяться первині документи для подальшої обробки у центральній бухгалтерії.

За часів Радянського Союзу комбінат, що тоді називався Експерементально-виробничим риборозвідним підприємством, був одним з найкращих «кузниц кадров» молодих спеціалістів у рибному господарстві. Мав зв’язки з зарубіжними партнерами.

На даний час комбінат переживає не найкращі часи, чому посприяло багато обставин (становлення України незалежною, і як результат, економічні проблеми, багатозмінність керівництва, непрофесіональність молодих кадрів, тощо).

Місцезнаходження ВАТ «Донрибкомбінат»: Україна, Донецька область, Слов’янський р-н, сел.. Мирне.

До складу комбінату входять підвідомчі йому рибхози, що безпосередньо підкоряються Голові правління ВАТ «Донрибкомбінат»:

а) рибхоз «Червона Долина»;

б) рибхоз «Маячка»;

в) рибхоз «Олександрівський;

г) рибхоз «Миронівський»;

д) рибхоз «Краснолиманський -Нітріус»;

є) рибодільниця «СлавТЕС»;

ж) рибодільниця «Клебан-Бик».Структуру управління ВАТ «Донрибкомбінат» надано на рис.1.
Наглядова Рада

Голова правління

Адміністративно-господарчий відділ
Відділ кадрівСлужба головного енергетика


БухгалтеріяСлужба головного інженера

Ревізійний відділСлужба охорони

Комерційний відділВиробничий відділ
Підпорядковані рибхози


  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка