Атом І атомне ядро




Сторінка1/5
Дата конвертації07.11.2018
Розмір1,12 Mb.
  1   2   3   4   5




АНОТАЦІЯ ДО УРОКУ

На сучасному етапі модернізації освіти, для вчителя мета уроку вважається досягнутою, якщо учні виявляють наявність міцних і глибоких знань з предмету, інтерес до предмету й наявність до самоосвіти.

Нетрадиційний урок у формі гри є творчим для учнів, бо вони знаходяться у ролі «знатоків фізики», й самі приходять до відомих висновків. Учні стають учасниками уроку, а не пасивними наглядачами. А вчителю відводиться роль «диригента» уроку, й він направляє розумову діяльність учнів. Під час проведення уроку повторюються й узагальнюються знання учнів, які вони отримали раніше, а також використовується комп’ютерна презентація.

Головна мета уроку-гри – закріпити раніше отриманні знання з теми «Атом і атомне ядро», розвивати інтелектуальні, творчі здібності учнів та вміння використовувати отриманні знання у нових ситуаціях, сприяти розвитку уваги й колективної діяльності учнів, виховувати свідому дисципліну.



Гра – одна з найзахоплюючих видів роботи, яка завжди викликає в учнів бурю емоцій, пробуджує інтерес один до одного. Зміст, прийняті зобов’язання, правила сприяють розвитку пізнавальної діяльності, підвищують увагу й працездатність.

ТЕМА: АТОМ І АТОМНЕ ЯДРО

ТЕМА УРОКУ: Повторювально-узагальнюючий урок. «Заморочки із бочки»

(урок-гра).

Мета уроку:

Освітня: повторити й узагальнити знання учнів з теми «АТОМ І АТОМНЕ ЯДРО»: етапи розвитку ядерної фізики та її творців, природну та штучну радіоактивність, ядерні реакції поділу важких ядер і синтезу ядер легких ізотопів, дослід Резерфорда й механізми походження різних видів випромінювання, формулювання постулатів Бора, будову атома ядра, екологічні проблеми, застосування радіоактивних ізотопів у медицині та військовій справі.

Розвивальна: формувати вміння вести розповідь за допомогою опорного конспекту, виражати свої думки правильною «фізичною» мовою. Формувати вміння виділяти головне, узагальнювати й зв’язувати дані знання із знаннями з інших галузей. Формувати вміння спостерігати й аналізувати явища, коротко й лаконічно відповідати на запитання; розвивати навчально-пізнавальні потреби учнів при вивченні фізики.

Виховна: надати можливість відчути свій потенціал кожному учневі, щоб показати значимість отриманих знань. Пробудити до активної роботи думки. Поширювати кругозір учнів й патріотичні почуття гордості за свою державу, яка грала й грає у прогресі людства велику роль.

Тип уроку: нетрадиційний урок у формі гри.

Форма: урок-гра (змагання).

Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютер, екран, презентація PowerPoint-2003/2010 рік, опорні конспекти, лист – нагородження, відеоматеріали, аудіо матеріали.

Епіграф до уроку:

«Перемагає у цьому житті тільки той,

Хто переміг сам себе.

Хто переміг свій страх, свою лінь,

свою невпевненість.»

Віктор Суворов

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.



Вступне слово вчителя.

(створення емоційного настрою уроку)

Мені приснився страшний сон. Усі накоплені людством наукові знання виявились знищеними. І тільки одне твердження, що складається з найменшої кількості слів, але містить найбільшу інформацію, збереглося для майбутніх поколінь. Відомо, що це «Атомна гіпотеза», яка гласить:»Усі тіла… А далі я не пам’ятаю. Продовжте будь-ласка.

Учні

Слайд №4

складаються з частинок (молекул, атомів), що безперервно та хаотично рухаються й взаємодіють одна з одною.

Учень (виразно читає вірш Валерія Брюсова «Мир електрона»)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель

Сьогоднішній урок ми проведемо як урок-гру, урок - змагання. Пам’ятай!

Життя – це суцільна гра,

А ти в ній головний герой.

Хто ти? Раб чи повелитель,

Переможець чи переможений?

Вибір за тобою.

Сьогодні на уроці повторимо отриманні знання з даної теми, узагальнимо їх, знайдемо їм застосування при відповіді деяких цікавих питань, побачимо що за «сухою» теорією стоїть багато чого цікавого й незвичайного. Для цього потрібні не тільки ваші знання, а й ваші спостереження, зацікавленість, а головне, бажання думати.

Слайд №5

На сьогоднішньому уроці ми з вами здійснимо цікаву подорож у світ мікрочастинок. Тому кожний з вас не просто учень на уроці, а й учасник команди.

Крок за кроком ми зможемо потрапити у науковий центр Ядерної фізики, де буде присуджена премія ім.Резерфорда

(гран-прі, І премія, ІІ премія).

Колективізм, вміння слухати один одного, бажання допомогти своїй команді – ось ті якості, які допоможуть вам вийти уперед.

Девіз нашого уроку:

«Перемагає у цьому житті тільки той,

Хто переміг сам себе.

Хто переміг свій страх, свою лінь,

свою невпевненість.»

Віктор Суворов

Бажаю всім успіху!

Щоб прийняти участь у боротьбі за премію, необхідно подати заявку на право участі у науковому змаганні. (домашнє завдання)

Таке право отримали 3 команди, що подали заявку у вигляді: «Ода атому». За заявку кожна команда отримує зірку.

Представляю команди:

  1. Команда «Електроніки» (капітан…);

  2. Команда «Протоніки» (капітан…);

  3. Команда «Мікрони» (капітан…).
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка