Чарівний олівець



Скачати 66,52 Kb.
Дата конвертації16.11.2016
Розмір66,52 Kb.
Методична розробка

заняття гуртка технічної творчості

“ Чарівний олівець ”

Розробив викладач О.М. Кривенко


Методичний коментар
Метою заняття гуртка є привернути увагу учнів до інноваційних технологій виробництва, що сприяють прискоренню проектних робіт та полегшують виготовлення проектної документації, виховати повагу до обраної професії, розширити професійну компетенцію, заохотити до творчого підходу під час вирішення поставлених завдань.

Для реалізації мети учням попередньо пропонується розглянути названі проблеми шляхом дослідження різноманітних джерел інформації: обговорення проблеми в групах, опрацювання матеріалів з Інтернет. Свої дослідження учні повинні демонструвати у вигляді презентацій, створених за допомогою програми Microsoft Power Point.

Для вирішення проблемного питання пропонується проведення бесіди з учнями, що надасть їм можливість висловити власне розуміння й бачення ситуації.

Під час заняття гуртка учні повинні демонструвати свої креслення, що виконані за допомогою сучасних графічних редакторів.



План заняття гуртка “ Чарівний олівець

Тема: Сучасні системи САПР.

Мета: навчальна – формувати вміння та навички щодо ефективного використання інноваційних технологій виробництва, готовності до оволодіння сучасними технологіями виконання проектних робіт;

розвивальна – розвивати в учнів пізнавальну активність, творчість та самостійність, уміння та навички роботи з сучасними графічними редакторами;

виховна – виховувати в учнів почуття професійної гідності та компетентності, повагу до обраної професії, до праці;

методична – використовувати інтеграцію інтерактивних методів та ІКТ як засіб реалізації особистісно – орієнтованого навчання.

Вид заходу: заняття гуртка.

Методи та прийоми: метод проектів, презентації учнівських проектів та креслень, дослідницька робота та творчий аналіз учнів, демонстрація відеофрагментів.

Міжпредметні зв’язки: технологія машинобудування, взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання, технологія конструкційних матеріалів, технічне креслення, металорізальні верстати і інструмент, курсове та дипломне проектування.

Обладнання: ПК з проектором, графічний редактор “ Компас 3D ”, екран, учнівські проекти та креслення, відеофрагменти.

Хід заняття

  1. Підготовка до сприйняття інформації (4 хв.).

    1. Організаційний момент (1 хв.).

    2. Повідомлення теми та мети заняття (3 хв.).

  2. Основна частина (40 хв.).

    1. Презентація учнівських проектів (30 хв.).

    2. Бесіда (10 хв.).

  3. Підведення підсумків (1хв.).

Заняття гуртка “ Чарівний олівець

Тема: Сучасні системи САПР.

Мета: навчальна – формувати вміння та навички щодо ефективного використання інноваційних технологій виробництва, готовності до оволодіння сучасними технологіями виконання проектних робіт;

розвивальна – розвивати в учнів пізнавальну активність, творчість та самостійність, уміння та навички роботи з сучасними графічними редакторами;

виховна – виховувати в учнів почуття професійної гідності та компетентності, повагу до обраної професії, до праці;

методична – використовувати інтеграцію інтерактивних методів та ІКТ як засіб реалізації особистісно – орієнтованого навчання.

Вид заходу: заняття гуртка.

Методи та прийоми: метод проектів, презентації учнівських проектів та креслень, дослідницька робота та творчий аналіз учнів, демонстрація відеофрагментів.

Міжпредметні зв’язки: технологія машинобудування, взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання, технологія конструкційних матеріалів, технічне креслення, металорізальні верстати і інструмент, курсове та дипломне проектування.

Обладнання: ПК з проектором, графічний редактор “ Компас 3D ”, екран, учнівські проекти та креслення, відеофрагменти.
Інформаційні джерела: 1. http://revolution.allbest.ru

  1. http://referat.mirslovarei.com

  2. http://ru.wikipedia.org

  3. http://www.fourmilab.ch

  4. http://www.ruclip.com

  5. http://bazkurs.autocad-master.ru

  6. http://kompas.ru

  7. http://support.ascon.ru

  8. http://www.autodesk.ru

  9. http://autodesk-revit.pl.ua

Хід заняття

  1. Підготовка до сприйняття інформації (4 хв.).

    1. Організаційний момент (1 хв.).

Викладач. Доброго дня шановні учні та гості. Сьогодні ми проводимо засідання гуртка у вигляді круглого столу, що присвячене автоматизації проектних робіт. Ця тема свого часу набула активного обговорення серед виробників машинобудівельної галузі. Вона пов’язана, у першу чергу, із впровадженням у виробництво верстатів з ЧПУ та роботизованих комплексів. У наш час, коли технології виробництва оновлюються з космічною швидкістю, невимушено постає питання: ” Як поєднати технологію виробництва з технологією проектування?"

    1. Повідомлення теми та мети заняття (3 хв.).

Викладач. Тому сьогодні на нашому засіданні з теми ” Сучасні системи САПР ” ми з’ясуємо, на скільки є можливим запровадити автоматизацію проектних робіт як на підприємствах нашого міста, так і безпосередньо у навчальний процес. Декілька тижнів тому вам було запропоновано створити мультимедійний проект ” Чарівний олівець ”.

Викладач демонструє вчительську презентацію.


  1. Основна частина (40 хв.).

    1. Презентація учнівських проектів (30 хв.).

Учень 1. Для того, щоб зробити перший крок у вирішенні поставленої проблеми, ми проаналізували стан технічної документації, що використовується на підприємствах нашого міста, та визначили основний напрямок щодо автоматизації проектних робіт – запровадження комп’ютерних програм під час розробки проектної та технологічної документації.

Презентація 1. Чарівний олівець. (Автори Максим Свєтлов, Вадим Стасевич, Дмитро Проскурня).

Учень 2. Нас зацікавила інформація щодо використання графічних редакторів під час проектування нових виробів. І тому ми вирішили проаналізувати можливості одного з популярних програмних засобів графічного редактора ” Компас 3D”.

Презентація 2. Одна голова добре, а три краще (Автори Олександр Ремізов, Олександр Рябов).

Учень 3. Краще один раз побачити, ніж сто раз почути – саме так звучить народна мудрість. Тому ми вирішили на власному досвіді перевірити можливості графічного редактора ” Компас 3D ”. Для цього у нас з’явилась чудова нагода – необхідно було виконати креслення для курсової атестаційної роботи.

Презентація 3. Кмітливий рятівник (Автори Михайло Охріменко, Ігор Дудченко).

Бесіда з використанням технології ” Мозковий штурм ” (10 хв.).



Викладач. Якщо уважно подивитися на проблему автоматизації проектних робіт, то вона згідно з вашими дослідженнями повинна бути вирішена доволі швидко та якісно. Але, на жаль цей процес чомусь гальмується. Можливо, ви розкриєте причини неузгодженості дій між конструкторами та технологами.

Учень 4. На мою думку, однією з причин,що гальмує автоматизацію проектних робіт, є небажання вкладати додаткові фінансові ресурси у модернізацію виробництва. Як показує світовий досвід, термін повернення цих коштів є доволі значним за часом, і тому не завжди виробники мають можливість нести додаткові капітальні витрати.

Учень 5. Я вважаю, що причина гальмування процесу запровадження САПР у виробництво криється у небажанні проектувальників опановувати сучасні комп’ютерні технології. Як правило, на підприємствах нашого міста працюють досвідчені за фахом та віком інженери. У них склалась така думка, що не завжди потрібно довіряти чомусь новому, якщо це можливо зробити застарілими, перевіреними роками, методами.

Учень 6. Мені хотілося б зазначити той факт, що самі виробники програмного забезпечення не завжди правильно оцінюють власні можливості щодо розповсюдження програмних засобів серед користувачів. Як правило, вони обмежують потенціальних покупців лише інформацією про власний програмний засіб і не бажають перейматися проблемами підготовки кваліфікованих користувачів.

Учень 7. На мою думку виробники програмних засобів САПР, у першу чергу, повинні зробити акценти на запровадження продукції до навчального процесу. Це дало б змогу вже сьогодні розпочати підготовку конкурентоспроможних фахівців, що завтра могли б за допомогою сучасної комп’ютерної техніки швидко і якісно модернізувати проектні роботи.

Викладач. Викладені вами проблеми є доволі аргументованими. Ви уже маєте досвід використання подібних програмних засобів. Можливо, ви поділитися власними враженнями від використання графічного редактора ”Компас 3D ”. Що вас саме у ньому привабило?

Учень 8. Під час опанування цієї програми я був приємно вражений наявністю інтерактивного модуля ” Азбука Компас ”. Саме завдяки йому я протягом декількох днів самостійно опанував навички роботи з програмою.

Учень 9. Мені хотілося б звернути увагу на інформаційне наповнення програми. Фактично вона містить у собі повний комплект довідкової інформації з різних інженерних дисциплін. Це – допуски і посадки, деталі машин, опір матеріалів, технологія конструкційних матеріалів та інженерна графіка.

Учень 10. Програма дозволяє створювати власні шаблони текстової та технологічної документації.

Викладач. Але існує одна доволі серйозна проблема під час використання автоматизації проектних робіт. Що робити з кресленнями, виготовленими на папері за допомогою стандартних креслярських знарядь? Чи є можливість надати документації на папері сучасного електронного вигляду?

Учень 11. Поставлена проблема на даний час є актуальною, тому що ми мали можливість під час проходження виробничої практики використовувати саме цю документацію. І тому ми вирішили дослідити проблему створення електронного варіанту документації на папері.

Презентація 4. Відродження з попелу (Автори Ілля Борисов, Богдан Камєнцев).

  1. Підведення підсумків (1 хв.).

Викладач. Сьогодні у нашому огляді ми обговорили усі проблеми автоматизації проектних робіт та шляхи їх вирішення. І мені приємно констатувати той факт, що для нас використання сучасних систем автоматизованого проектування є звичайною справою.
Каталог: doc -> files -> news -> 248 -> 24889
news -> Тетяна Іллівна Ящишин викладач вищої категорії образотворчого мистецтва
news -> Положення про опорний загальноосвітній навчальний заклад в питань роботи з основ здоров’я Загальні положення
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
248 -> «Музика охоплює весь світ»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка