«Давні українські зимові обряди» вчителя Романенко О. О
Скачати 162,37 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації06.11.2018
Розмір162,37 Kb.
  1   2
План-конспект уроку

з музичного мистецтва

для 4 класу

спеціалізованої школи l-lll ст.№6

з поглибленим вивченням

інформаційних технологій м. Прилук на тему:

«Давні українські зимові обряди»

вчителя Романенко О. О.

Мета: ознайомити учнів із змістом та художніми особливостями календарно-обрядових пісень; розвивати навички виразного виконання пісень; виховувати повагу до прадавніх вірувань наших предків, доброту, щирість, бажання дарувати радість іншим, прищеплювати гордість за свій талановитий народ.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Музичний матеріал: М.Леонтович «Щедрик», колядки «Нова радість стала», «Добрий вечір, тобі», щедрівка «Слава нашим господарям», відеофрагмент з фільму М.Гоголя «На хуторі поблизу Диканьки».

Обладнання: мультимедійна дошка,проектор, магнітофон, аудіо-платівки, портрети композиторів, ілюстрації до музичних творів, тексти пісень.

Хід уроку 1.Організаційний етап Музичне вітання на текст: «Добрий день, 4 клас!» Музична поспівка на текст: «Добрий день вам любі діти! Хай завжди вам сонце світить! Ми вам пісню заспіваєм Музику вітаєм».

2.Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів. - Що таке пісня? (Словесно – музичний твір,призначений для співу.) - Що таке народна пісня? (складена народом і передається з уст в уста із покоління в покоління). – Які ви знаєте жанри пісень? (ліричні, жартівливі, гімни, історичні, колискові) Слово вчителя. Народна пісня – це скарб українського народу. В народі кажуть, що у піснях, як у книжках, можна читати нашу історію. Тому і говорять: «Пісня – душа народу». В українській пісні – і ніжність, і ласка, і любов. Вона є добрим порадником у радості, і горі людей, допомагає у праці. Світ пісні – широкий та різноманітний за змістом та характером. Серед цього розмаїття значне місце посідає жанр, пов'язаний із звичаями та обрядами. Це календарно – обрядовий цикл пісень. – Як ви розумієте значення терміну «календарно – обрядові»? ( Це народні пісні, які виконувались під час обрядів, присвячених святам за календарем.) - На які свята люди виконують певні пісні? Гра «Музична вікторина».

Розпізнати назви календарних пісень.3.Повідомлення теми уроку. Так як на дворі пора року – зима, сьогодні ми розглянемо пісні зимового циклу. Тому тема уроку: «Давні українські зимові обряди». Сьогодні на уроці ми пригадаємо пісні зимового циклу, послухаємо та поспіваємо їх, дізнаємось хто і для яких обрядів їх виконує. Зима багата на свята: Святий Миколай, Різдво Христове, Новий рік, Старий новий рік, Водохреща. І звідусіль линуть пісні. Назви пісень зимового циклу ми дізнаємось відгадавши ребус. 4. Розгадування ребусу.
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка