ТЕМА: Дитина вдома. Побутові небезпеки.
Мета: ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність. Уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.
Обладнання: презентація, мультимедійний програвач.
Хід уроку
І. Організаційний момент. (Слайд 1)
Вчитель
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно й гарно.
Вчити правила пора
З основ здоров'я, дітвора.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Пантоміма»
Що ви робите , щоб бути здоровим?
(один учень показує, інші вгадують).
- Миє личко;
- Миє руки;
- Робить зарядку;
- Бігає;
- Їсть фрукти;
- Грає з м’ячем, скакалкою.
2. Повторення вивченого.(Слайди 2,3,4)
- Чи правильно зробила Аліса, коли заговорила з Чиширським Котом? Чому ?
- Яку відповідь ви дасте цим чоловікам? Чому ?
- До кого звернетесь за допомогою?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Робота за віршем.
Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.
Один вдома
Сьогодні мама зранку
Пішла у магазин,
А синові сказала:
- Побудеш сам – один.
А ще тебе прошу:
Помий, будь ласка, посуд,
І яблука в корзинку
Склади й постав під стінку.
Закрий у ванній кішку,
Щоб не було біди,
І по обіді в ліжко
Сестричку поклади.
Отак сказала мама
І десь пішла собі,
А в сина переплуталось
Усе у голові
Він посуд склав під стінкою,
Накрив його корзинкою
Гарячою водою всі яблука помив,
Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив,
І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.
Так, справді дуже важко, коли ти –сам-один,
Коли надовго мама іде у магазин.
Розкажіть, чим ви займаєтеся, коли залишаєтеся вдома самі?
2.Проблемне запитання.(Слайд 5)
ІV. Оголошення теми і мети уроку.(Слайди 6,7)
1.Робота над прислів’ям (Слайд 6)
Сьогодні ми поговоримо про будинок, де живе кожен з нас, і про звичайні речі в нашій оселі. А також зустрінемося з героями казок, простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома дорослих.(Слайд 7)
V. Вивчення нового матеріалу
НЕБЕЗПЕКА ПЕРША !Гострі, колючі та ріжучі предмети.
(Слайд 8)
1. Робота над загадками
- Кожен будинок – це не просто дах і стіни. Своє житло людина наповнила зручними механізмами, пристроями. У будинку кожної людини багато речей: побутова техніка, посуд, одяг, меблі, гострі і ріжучі предмети і багато іншого. Усі ці речі – наші помічники, вони допомагають людині. Відгадайте про них загадки!
Ходжу з краю на край, ріжу чорний коровай. ( Ніж)
Іншим шиє, сама гола. (Голка)
Два кінці, два кільця, а посередині – цвях. (Ножиці)
Їла, їла дуб-дуб, поламала зуб-зуб. (Пилка)
Молодці! Усі загадки відгадали. Пропоную з'ясувати, що ж може бути небезпечним удома?
Яких правил ми повинні дотримуватися, щоб ці предмети залишалися безпечними?
2 Вивчення правил безпеки
Намагайтеся працювати у присутності дорослих або порадьтеся із ними перед роботою.
Ніколи не користуйтеся незнайомими інструментами.
Ріжте завжди в напрямі від себе.
Не залишайте гострі предмети без нагляду.
Усі гострі предмети та ті, що колють і ріжуть, потрібно обов’язково класти на свої місця.
Порядок у будинку потрібен не лише для краси, але й для безпеки.
НЕБЕЗПЕКА ДРУГА! Електроприлади . (Слайди 9, 10, 11)
1. Проблемне запитання: назви одним словом.
2. Складання правил поводження з електроприладами. (Слайд 10)
3. Пам’ятка! (Слайд 11)
НЕБЕЗПЕКА ТРЕТЯ! Газ. (Слайди 12,13,14)
1. Робота над загадкою (Слайд 12)
2. Що таке газ. (Слайд 13)
3. Пам’ятка ! (Слайд 14)
НЕБЕЗПЕКА ЧЕТВЕРТА ! Побутова хімія (Слайд 15)
- Небезпечні також предмети побутової хімії: лаки, фарби, розчинники, а також пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів. Вони отруйні і вибухонебезпечні, повинні зберігатися окремо. На етикетках пляшок має бути напис
«Небезпечно»
НЕБЕЗПЕКА П’ЯТА! Вода (Слайд 16)
1. Робота над загадкою.
2. Пам’ятка!
Фізкультхвилинка
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником, с. 83
- Чому кухня – це небезпечне місце для ігор і розваг?
- Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на підвіконні?
2. Індивідуальна робота в зошитах, с. 41
Позначити, які з предметів є у вас вдома. Чим вони небезпечні?
( пральний порошок, миючий засіб, фарби, клей, засіб від тарганів, лак, оцет)
Висновок. Важливе правило для дітвори:
Незнайомі предмети до рук не бери!
3.Подумай і скажи.
- Що неправильно робить Сергій?
4. Ознайомлення з мудрими порадами від Знайка:
Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.
Я завжди думаю про своє здоров'я.
Я здоров'я бережу, сам собі допоможу.
VІІ. Підсумок уроку
(Виходять учні і розповідають вірші)
І малятам, і звірятам дуже добре треба знати:
Сірники не для забави – небезпечно ними гратись.
Розігрілась праска дуже, що робити будем, друже?
За гаряче не хапай і з розетки вимикати
Телевізор у роботі сам не залишай,
Йдеш на вулицю гуляти – телевізор вимикай.
Якщо пахне газ в квартирі, то дзвони по 104.
Якщо з'явиться вогонь і дим, то дзвони по 101.
Не розводити в дворах вогонь попелища,
Особливо, коли вітер між будівель свище.
Бо понесе вітром іскру, на дах у квартири,
А для спалаху майна досить і хвилини.
Як не будем за цим стежить, може виникнуть пожежа
У світі безліч речовин –і фарба, спирт, також бензин,
Одну загальну рису мають: із іскри навіть вибухають.
Ці речовини пам’ятайте й подалі від вогню ховайте.
Поділіться з Вашими друзьями: |