Донеччино моя, моя ти Батьківщино!
Сторінка1/6
Дата конвертації20.05.2017
Розмір3,29 Mb.
  1   2   3   4   5   6
Перший урок у 5 класі

Медяник Крістіна Володимирівна , вчителька англійської мови

Металістівської ЗОШ I-III- ступенів ім. М. Островського

Амвросіївської районної ради

Тема: Донеччино моя, моя ти Батьківщино!

Мета уроку:

- ознайомити учнів з історією Донецької області,видатними земляками;

- розвивати в них вміння аналізувати та зіставляти історичні події, робити відповідні висновки, сприяти накопиченню інформаційного матеріалу із історії рідного краю та соціально-економічного розвитку Донецької області;

- розвивати інтерес учнів до вивчення історії географії, культури та традицій рідного краю ;

- зміцнювати в учнів почуття національної гордості й гідності.

Обладнання:

- презентація;

- мапа Донецької області;

- символіка Донецької області;

- фото визначних пам’яток;

- історія Донеччини;

- видатні діячі Донеччини.

Хід уроку  1. Вступне слово вчителя:

Дихне над очеретами

Зі сходу вітровій.

Донеччино, Донеччино,

Коханий краю мій.

Марина Уляна


  1. Добрий день, любі діти, шановні гості. Тема першого уроку визначена ювілейною датою нашого рідного краю. Для кожного з нас найважливішим у житті і дорожчим над усе є Батьківщина. Її часточка – це Донбас – це становий хребет України, її індустріальна перлина, земля людей цілеспрямованих, твердих характером і добрих серцем. Славна історія донецької землі – це частина безсмертної історії нашої України, Ми всі горді з того, що на Донецькій землі, овіяній легендами від скіфських поселень, козацької слави до сучасної вугільно-металургійної бази, багатогалузевої промисловості, аграрного та будівельного комплексів живуть працьовиті, гарні й розумні люди.

Донецькій області – 80 років. Пропоную подивитись на пройдений шлях і ознайомитися з сьогоденням Донецької області, з історією нашого краю.

  1. Історія Донецької області ( Презентація.)

  2. На класній дошці розташовані мапа , герб і прапор Донецької області.

Площа – 26,5 тис. кв. км

Населення – 4622,9 тис. осіб

Обласний центр – Донецьк

1 учень: Донецька область утворена 17 липня 1932 року (до 1961 року – Сталінська область). Розташована область на південному сході країни. Межує на заході з Запорізькою та Дніпропетровською, на північному заході – Харківською, на північному сході та сході – Луганською областями України та на південному сході – Ростовською областю Росії; з півдня омивається Азовським морем. Протяжність області з півночі на південь – 240 кілометрів, із заходу на схід – 170 кілометрів

Археологічні дослідження доводять, що Донецька область належить до тих регіонів України, які були заселені з епохи палеоліту. У більш пізнішій період тут мешкали здебільшого кочівники: скіфи, сармати, печеніги, половці та інші. Під час пошукової роботи ми дізналися, що події, які відображуються в „Слове о полку Игоревім”, відбувалися на території нашого краю.

2 учень:У ХI сторіччі в степовій зоні поселяються українці. Однак цей процес виявився короткочасним. Після походів кримського хана Гірея на ці землі, населенню степів довелося відступати в більше захищені місця. Тому за Степовою Україною закріпилася назва Дике поле.

3 учень:У XVI сторіччі на берегах Сіверського Дінця в поселяються українські козаки, а також селяни-утікачі із Правобережжя України та з Росії. Одним з перших населених пунктох вважається Святогірський монастир, письмове згадування про яке відноситься до 1642 року.

1 учень:У ХVII сторіччі винятково вигідним для нашого краю стає видобуток кам’яної солі. У 1676 році на соляних озерах виникає перше місто Донбасу – Тор (Слов’янськ). У 1715 році на базі державних солеварень будуються перші солеварні заводи на Донеччині: Бахмутський і Торський.2 учень: У 1721 році на Донеччині було знайдене вугілля. У зв’язку з початком його промислового видобутку наприкінці ХVIII сторіччя починається інтенсивне засвоєння території області. З 1776 року почалася масова роздача земель, у тому числі освоєних запоріжцями, і заснування на них трьох типів поселень: державних, військових і приватновласницьких. У цей час на землях Кальміуської паланки Запорізької Січі виникає місто Маріуполь.

  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка