«Духовні багатства мого народу»
Сторінка1/2
Дата конвертації29.11.2018
Розмір0,69 Mb.
  1   2
Міністерство освіти і науки України

СЗШ № 30


Конспект уроку з християнської етики

Тема: «Духовні багатства мого народу»2 клас

Морозової Л.В.

вчителя початкових класів

2015 – 2016 н. р.

м. Дніпродзержинська

Тема. Духовні багатства мого народу

Мета. Довести до свідомості учнів поняття «духовні цінності», формувати уявлення про духовні багатства українського народу, ознайомити з християнськими чеснотами; виховувати духовно багату особистість, відповідальну перед Україною і рідним народом.

Обладнання. Святе Письмо, зошит – посібник, картки, плакати – проекти, відео кліпи «Сучасне українське мистецтво», «Я твій син, Україно», парасолька.

Зміст уроку

1.Організація класу. Уявна мандрівка шукачів скарбів.

Вчитель. Вітаю вас, любі друзі, і бажаю вам гарного дня! Діти, чи мрієте ви знайти справжні скарби? Тож сьогодні ми станемо шукачами скарбів і вирушимо у мандрівку за скарбами.

Утворення гуртів. Утворимо гурти і перевіримо готовність до подорожі.

Капітани, представте свої гурти і скажіть, що ви візьмете з собою у таку мандрівку? (Дружбу, сміливість, взаємодопомогу, хороший настрій).Очікування. Що ви очікуєте від нашої мандрівки?

11. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

Вчитель. А що таке, на вашу думку , є скарб? (Гроші, багатство, акції, бізнес,гарний одяг, будинки, палаци, машина, тощо).

Чи можуть такі скарби зробити людину щасливою надовго? Чи можуть вони зробити нас кращими?

А чи можуть такі скарби зникнути або пропасти?

З нами є присутній наш помічник Ангел –охоронець. Він нам приніс книгу, що є справжнім скарбом для всіх людей. Може ви здогадуєтеся, що це за книга?

Слово Боже – наймудріше. Йому нема рівних: воно – і Творець, і Охоронець, і Суддя. Бог нам дав це Слово для нашого добра.

Ангел читає Святе Письмо (Матея 6, 19 – 21).

«Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і хробацтво нівечить, і де підкопують злодії і викрадають. Збирайте собі скарби на небі, де ні міль, ані хробацтво не нівечить, і де злодії не пробивають стін і не викрадають. Бо де твій скарб, там буде і твоє серце».

Вчитель. Святе Письмо нам каже, щоб ми обирали інші скарби – ті скарби, які поведуть нас на небо.

Що це може бути? Чи є якісь цінності, що переважають золото,гроші і будинки з машинами? (Любов, дружба, вірність, справедливість,гідність, свобода, віра, тощо).111. Робота за темою уроку.

Вчитель. Тепер ми знаємо які скарби нам слід шукати. Як ми назвемо їх одним словом? Духовні. Ті, що пов’язані з душею, тою духовною часточкою, якою ми зв’язані з Богом і якою відрізняємося від тварин.

Наша країна - Україна. А ми – український народ. Ми відчуваємо спільність, спорідненість, єдність, любов до свого народу і свого краю. Так нам Господь подарував.

Вірш «Одна на світі Україна» М.Шевчук.

Вчитель. Господь також нам подарував своє благословення і дав нашому народу Ангела – охоронця, який нам допомагає вижити і зберегтися, не само знищитися і не пропасти. Будьмо вдячні Господеві за ці прекрасні дари і цінуймо їх.

Проблемне питання: Що, на вашу думку є духовними скарбами нашого народу?

Асоціативний кущ.(Молитва, мова,пісня, народна творчість, мистецтво, музика, пізнання,видатні люди, герої).

Все, що підносить дух на висоти, творчість, яка веде до зростання в дусі, натхненна праця для загального добра, самопожертва героїв – все це є духовним надбанням нашого народу.Вчитель. Слово – це велика духовна сила. Вчасно сказане добре слово має магічну здатність приносити добро. Лихе ж слово, сказане у відповідну часину, несе зло. Бог наділив людину Словом тільки для добра. Тож лихе слово – від лукавого.

Завдання 1. Утворіть прислів’я з частинок.

Умій сказати, умій і змовчати.

Гостре словечко коле сердечко.

Слово – не стріла, а глибоко ранить.

Слово до слова – зложиться мова.

Не кидай словами, як пес хвостом.

Завдання 2. Виберіть слова, які є благословенням. (Слова ввічливості, слова підтримки, обмова, плітки, дражнилки, похвала, лестощі, привітання, лихослів’я, слова утіхи, слова заспокоєння, грубі слова, лайка, молитва, прокльони, пустослів’я, багатослів’я).

Вчитель. Кожен з гуртів працював над своїм домашнім завданням і зараз вони нам представлять результати своєї роботи.

Презентація гуртів: 1 – Мова. 2 – Пісня. 3 – Творчість. 4 – Видатні люди.

Вчитель. Д. Павличко « О рідне слово»

О рідне слово, хто без тебе я?

Тебе у спадок віддали мені

Мої батьки і предки невідомі,

Що гинули за тебе у вогні.

Так не засни в запиленому томіВ наткнутій коленкоровій труні.

Дзвени в моїм і правнуковім домі.

Мова – це душа народу. В глибинах мови відбивається уся історія духовного життя народу. Мова є найважливішим, найбагатшим і найміцнішим зв’язком, що з’єднує покоління минуле з сучасним в одне велике історично живе ціле.Культура мови кожної людини є основою духовності як окремої людини, так і суспільства в цілому.
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка