Геліотерапія (лікування сонячним світлом) Геліотерапія
Скачати 21,82 Kb.
Дата конвертації05.11.2018
Розмір21,82 Kb.

ГЕЛІОТЕРАПІЯ (лікування сонячним світлом)

Геліотерапія

 • (від грец. “геліос” – сонце) – один із самих доступних видів лікування. Сонце – природне джерело світла, і люди здавна користуються цим благом, яке дароване їм Богом.

Дія сонячного світла

 • Сучасні дослідження дозволили з’ясувати, що під впливом сонячного світла шишкоподібна залоза, яка знаходиться в проміжному мозку, виробляє гормон, який називається мелатонін.

Дія сонячного світла

 • Від кількості цього гормону залежить, наприклад, швидкість старіння організму. Мелатонін перехоплює так звані вільні радикали – сполучення, які утворюються в результаті обміну речовин. Вільні радикали шкідливі для організму, роблять кровоносні судини ламкими, здатними утворювати атеросклеротичні бляшки, руйнувати генетичну інформацію в ядрах клітин.

Який ефект виявляє сонячне світло

 • - Стабілізує кровообіг. Влітку скорочується смертність від інфаркту міокарда.
 • - Вчені встановили, що сонячна енергія активує статеву активність.

Який ефект виявляє сонячне світло

 • - Прискорюється серцебиття, пульс, розширюються кровоносні судини і, як наслідок, посилюється приплив крові до шкіри і покращується її трофіка.
 • - Стають більш еластичними м’язи.

Який ефект виявляє сонячне світло

 • Посилюється обмін речовин: швидше перетравлюється їжа, швидше розпадаються жири і легше засвоюється білок.
 • Сонячна енергія збуджує дію головного мозку.

Який ефект виявляє сонячне світло

 • Сонячні промені стимулюють імунну систему.
 • Корисно дивитись на сонце – це добре тренування для очей.

Сонячне світло необхідне для утворення вітаміну Д, який служить будівельним матеріалом для зубів і кісток. Коли не вистачає вітаміну Д, (ультрафіолетового – опромінення) у дітей розвивається рахіт – хвороба, яка викликає викривлення хребта, деформацію грудної клітки, крім того з’являються неврологічні симптоми: підвищена дратівливість, поганий сон, пітливість, діти стають неуважними на уроках, відстають у навчанні, а також у фізичному розвитку.

 • Сонячне світло необхідне для утворення вітаміну Д, який служить будівельним матеріалом для зубів і кісток. Коли не вистачає вітаміну Д, (ультрафіолетового – опромінення) у дітей розвивається рахіт – хвороба, яка викликає викривлення хребта, деформацію грудної клітки, крім того з’являються неврологічні симптоми: підвищена дратівливість, поганий сон, пітливість, діти стають неуважними на уроках, відстають у навчанні, а також у фізичному розвитку.

Остеопороз, який являється причиною ламкості кісток у людей похилого віку, певною мірою залежить від недостатноті вітаміну Д. Остеопорозом страждають люди похилого віку, які ведуть малорухливий спосіб життя та рідко бувають на сонці.

 • Остеопороз, який являється причиною ламкості кісток у людей похилого віку, певною мірою залежить від недостатноті вітаміну Д. Остеопорозом страждають люди похилого віку, які ведуть малорухливий спосіб життя та рідко бувають на сонці.

Ультрафіолетові промені сповільнюють ріст ракових клітин (в певній дозі). За допомогою сонячного світла наш організм виробляє речовини, які успішно борються з раковими клітинами: інтерлейкіни і інтерферони. Люди, які рідко бувають на сонці, більше ризикують захворіти раком.

 • Ультрафіолетові промені сповільнюють ріст ракових клітин (в певній дозі). За допомогою сонячного світла наш організм виробляє речовини, які успішно борються з раковими клітинами: інтерлейкіни і інтерферони. Люди, які рідко бувають на сонці, більше ризикують захворіти раком.

Геліотерапія виходить з того, що природні лікувальні середники мають оздоровчу силу сонячного світла. Так, рослини або рослинні екстракти, які накопичили протягом літа сонячне світло, можуть принести користь при лікуванні захворювань.

 • Геліотерапія виходить з того, що природні лікувальні середники мають оздоровчу силу сонячного світла. Так, рослини або рослинні екстракти, які накопичили протягом літа сонячне світло, можуть принести користь при лікуванні захворювань.

При висушуванні та подальшій переробці лікарські рослини поміщають у фіолетові скляні ємності та опромінюють сонцем. Вважають, що від цього вони оживають і збагачуються. Фіолетова частина сонячного спектра вбиває шкідливі бактерії. Потім рослини переробляють в сонячні еліксири, есенції для соляріїв.

 • При висушуванні та подальшій переробці лікарські рослини поміщають у фіолетові скляні ємності та опромінюють сонцем. Вважають, що від цього вони оживають і збагачуються. Фіолетова частина сонячного спектра вбиває шкідливі бактерії. Потім рослини переробляють в сонячні еліксири, есенції для соляріїв.

Геліотерапія в народній медицині інших країн

 • Англійський лікар Едвард Бах розробив свою квіткову терапію, яка популярна в наші дні. Суть її полягає в тому, що для кожного захворювання і кожного індивідуума, вибирають певні квіти. Їх збирають тільки тоді, коли вони повністю розцвіли і вбрали в себе максимально можливу кількість сонячного світла. Лікар Бах вкладав їх у свіжу воду, виставляв на сонце і чекав, доки вони зів’януть, вважаючи, що тільки так їх енергія і цілюща сила передаються воді. Лікар називав цей процес виготовлення лікарських засобів “сонячним” методом.

Геліотерапія в народній медицині інших країн

 • Швейцарець Август Рол’є, який називав себе геліотерапевтом, мав “сонячну лікарню” в швейцарських Альпах, і з великим успіхом лікував там хворих туберкульозом. Лікував сонцем і травами. Він стверджував, що чим вища доза сонячного опромінення рослини, тим краще проходить лікування. Він з успіхом лікував коліти, анемію, подагру, атеросклероз, захворювання шкіри, астму. Свій метод він описав в книзі “Лікування сонцем”.

Види сонячного випромінювання

 • Оптичне випромінювання сонця складається із видимого випромінювання (власне світла) і невидимого – інфрачервоного і ультрафіолетового (УФ) випромінювання. Різні шари шкіри неоднаково поглинають ці промені. Глибина їх проникнення зростає при переході від ультрафіолетового (УФ) до інфрачервоного випромінювання.

Види сонячного випромінювання

 • Сонячні промені мають оздоровчу дію на весь організм. Активується кровообіг і робота серцевого м’язу, укріплюється нервова система, підвищується фізична активність, покращується забезпечення органів і кісток кальцієм.

Сонячне випромінювання

 • Сонячне випромінювання показано всім практично здоровим людям, особливо на Крайній Півночі, при всіх проявах гіпо-, авітамінозу, низці шкірних захворювань (піодермія, псоріаз), хронічних захворюваннях опорно-рухового апрату.

Сонячне випромінювання

 • Протипоказано при всіх захворюваннях у гострій стадії та в період загострення, кровотечах і схильності до кровотеч, виснаженні, злоякісних і доброякісних пухлинах, прогресуючих формах туберкульозу, захворюваннях серця та судин (атеросклероз, гіпертензія), захворюваннях крові та підвищеної чутливості до сонячних променів.

Сонячні ванни

 • Сонячні ванни корисні при багатьох захворюваннях. Але існують певні правила їх прийому, яких необхідно дотримуватись, щоб не спричинити собі шкоди. В перший день не можна знаходитись під прямими сонячними променями більше 5-10 хв., на другий день час прийому ванни може бути 15 хвилин, на наступний день час перебування на сонці збільшити ще на 5 хв., можна довести процедуру до 50-60 хв. Знаходитись на сонці більше 1 години не рекомендується.

Інфрачервоне випромінювання

 • Джерелом його може бути любе нагріте тіло, а інтенсивність і склад такого випромінювання визначається температурою тіла. Організм людини також являється джерелом інфрачервоного випромінювання.

Інфрачервоне випромінювання

 • Інфрачервоні промені складають до 45-50 % сонячного випромінювання, які попадають на землю. Під їх дією збільшується приплив крові до тканин. Інфрачервоні промені стимулюють процеси заживлення в вогнищах запалення, вони мають протизапальну, метаболічну і судиннорозширюючу дію. Вони корисні при хронічних і підгострих негнійних запаленнях внутрішніх органів, опіках, відмороженнях, в’яло заживаючих ранах і виразках, захворюваннях периферичної нервової системи (міозит, невралгія), наслідках травм опорно-рухового апарата.

Інфрачервоне випромінювання

 • Не слід використовувати інфрачервоне випромінювання при злоякісних новоутворах, схильності до кровотеч, при гострих запальних і гнійних процесах, недостатності мозкового кровообігу, серцево-судинній недостатності.

Ультрафіолетове випромінювання (УФ)

 • УФ частина сонячного світла ділиться на спектри: А – довгохвильове випромінювання, В – середньохвильове випромінювання, С – короткохвильове випромінювання.

УФ довгохвильове випромінювання А

 • обумовлює пігментацію або загар шкіри. Під дією цих променів стимулюється імунна система організму, підвищується його стійкість до шкідливих факторів оточуючого середовища.

УФ довгохвильове випромінювання А

 • Показаннями до цього виду опромінення є: хронічні запальні захворювання внутрішніх органів (особливо дихальної системи); захворювання суглобів і кісток; опіки і відмороження; повільно заживаючі рани та виразки; екзема, псоріаз.

УФ довгохвильове випромінювання А

 • Протипоказання до довгохвильового опромінення: доброякісні і злоякісні пухлини, серцево-судинні захворювання, захворювання печінки та нирок, підвищена чутливість до УФ.

Середньохвильове УФ випромінювання В

 • приводить до почервоніння шкіри. Почервоніння з’являється через 3-12 год від початку випромінювання, зберігається до 3 діб.

Середньохвильове УФ випромінювання В

 • Під дією цих променів провітамін Д, який міститься в поверхневих шарах шкіри, перетворюється у вітамін Д3, необхідний компонент фосфорного-кальцієвого обміну організму. В нирках вітамін Д3 регулює виведення іонів кальцію та фосфору з сечею. При недостатності цього елементу знижується розумова працездатність, підвищується збудливість нервових клітин і центрів, вимивається кальцій із кісток і зубів, гірше згортається кров. Діти відстають у розвитку.

Середньохвильове УФ випромінювання В

 • Даний метод лікування застосовується при захворюваннях дихальної системи, наслідках поранень і травм кістково-м’язової системи, рахіті, захворюваннях нервової системи (неврит, радикуліт).

Короткохвильове УФ випромінювання С

 • має високу бактерицидну дію. Даний метод застосовується при ранах, порізах, захворюваннях шкіри (вугрі, виразки), гнійні запалення.

Короткохвильове УФ випромінювання С

 • Протипоказано це випромінення як і інші види опромінення, при злоякісних і доброякісних новоутворах, серцево-судинних захворюваннях.

Сонячний опік

 • може призвести до ракових захворювань за умов:
 • підвищена кислотність у шлунково-кишковому тракті;
 • підвищене співвідношення жирних кислот омега-3 і омега-6;
 • недостатність вітаміну С у організмі.
 • Дякую за увагу!


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка