Герасименка Олександра Вікторовича Тема по програміСторінка1/4
Дата конвертації23.12.2016
Розмір9,25 Mb.
  1   2   3   4
План уроку

виробничого навчання

на 7 листопада 2013 р.

майстра виробничого навчанняГерасименка Олександра Вікторовича

Тема по програмі: Основи технічного редагування та оформлення тексту

Тема уроку: Налагодження параметрів та робота з браузерами. Використання пошукових серверів. Використання та налагодження сервісів безпосереднього спілкування.

Мета уроку: Навчити переглядати та завантажувати web сторінки та зберігати їх на диску. Здійснювати пошук потрібних файлових архівів; копі­ювати з файл-сервера файлові архіви; копіювати на файл-сервер файлові архіви. Навчити учнів здійснювати настроювання параметрів сервісу.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: урок-вправа, самостійні практичні роботи.

Матеріально-технічне забезпечення: презентація, інструкційна карта, практичні завдання, ПК в кількості 14 шт., браузер, Google Chrome, Skype, проектор, безпровідна миша, дошка.

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент.(2 хв.)

Привітання, перевірка готовності учнів до уроку, перевірка присутніх.ІІ. Вступний інструктаж.

Ознайомлюю учнів з темою і метою уроку.

Проводжу повторення правил з охорони праці та техніки безпеки в лабораторії за питаннями:


 1. Які основні вимоги техніки безпеки перед початком роботи у комп’ютерній лабораторії?

 2. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері.

 3. Вправи для очей, рук та постави.

а) актуалізація опорних знань, умінь та навичок учнів:

Для повторення попереднього матеріалу з теми «Робота у локальній мережі», вивченого на уроках теорії та уроках виробничого навчання,учні відповідають на запитання. (10 хв.):
 1. Як переглянути кількість мережних підключень?

 2. Як створити нове підключення?

 3. Як дати загальний доступ до папки, яка нас цікавить?

 4. Як переглянути Фізичний адрес комп’ютера в локальній мережі?

 5. Як змінити IP-адрес?

 6. Як відключити мережеву карту?

 7. Як створити ярлик «Сетевое окружение»?

 8. Як створити локальну групу?

 9. Як змінити мережеве ім’я комп’ютера?б) Пояснення нового матеріалу та способів виконання практичних дій:

Пояснення нового матеріалу варто закцентувати на темі уроку: «Налагодження параметрів та робота з браузерами. Використання пошукових серверів. Використання та налагодження сервісів безпосереднього спілкування.» та меті уроку «Навчити переглядати та завантажувати web сторінки та зберігати їх на диску. Здійснювати пошук потрібних файлових архівів; копі­ювати з файл-сервера файлові архіви; копіювати на файл-сервер файлові архіви. Навчити учнів здійснювати настроювання параметрів сервісу».

Демонстрація на дошці за допомогою проектора готової публікації, в якій використані графічні примітиви. Пояснення (15 хв.)проводиться за наступними питаннями, використовуючи презентацію з покроковим поясненням (Додаток1).

(демонстрація презентації на екрані за допомогою проектора, дошки та безпровідної миші  Logitech):
 • Налагодження параметрів браузера

 • Використання пошукових серверів

 • Використання та налагодження сервісів безпосереднього спілкування


Налагодження параметрів браузера

Принципи роботи всіх Web-браузерів однакові. Познайомившись з одним із них, користувач зможе працювати з будь-яким. Основна функція браузера - забезпечити доступ до ресурсів Web.

Google Chrome — веб-переглядач, розроблений компанією Google на основі веб-переглядача з відкритим кодом Chromium та іншоговідкритого програмного забезпечення. Його програмна архітектура була створена з чистого аркуша (однак використовуючи інше програмне забезпечення з відкритим кодом, у тому числі компоненти WebKit та Mozilla) з метою задоволення поточних потреб користувачів. Нова архітектура насамперед визнає той факт, що на сьогодні більшість веб-сайтів є не просто веб-сторінками, але веб-програмами. Заявленими перевагами цієї архітектури є підвищена стабільність, швидкість, безпека, а також чистий, простий та ефективний інтерфейс користувача.

Після 100 днів тестування в стадії публічної бети Google випустив версію 1.0 свого переглядача 11 грудня 2008 року.

У листопаді 2009 Google представила бета-версії свого переглядача для Mac OS та Linux.

За даними StatCounter, Chrome використовують близько 300 мільйонів інтернет-користувачів, що робить його найпопулярнішим браузером у світі - його ринкова частка в жовтні 2013 становила ▼ 40,44% . За даними LiveInternet, в жовтні 2013 з часткою ▲ 24,4% Chrome займає перше місце і в Рунеті .Використання пошукових серверів

Пошук потрібної інформації у мережі Internet забезпечується за допомогою пошукових систем - потужних комп'ютерів-серверів, на яких зберігаються мільйони проіндексованих веб-сторінок. Пошук на різних пошукових системах здійснюється по-різному. Це в першу чергу залежить від встановлених принципів та алгоритмів пошуку на конкретному сервері.

Одні машини здійснюють певну ієрархію за важливість знайденої інформації від першої до останньої сторінки, висвітлюючи їх на моніторі; використовують оператори для уточнення чи розширення пошуку. Інші - малопотужні не забезпечують ніяких додаткових функцій. Інший критерій класифікації пошукових систем час здійснення пошуку. Всі потужні пошукові системи забезпечують використання операторів - спеціальних англійських фраз, які вставляються між словами.

Оператор OR дозволяє шукати слова чи фрази на вибір, коли нам потрібне нестроге їх співпадання у документі . Інший оператор AND виконує функцію обов'язкового пошуку кількох слів поряд, чи в одному документі. Для пошуку цілої фрази так як вона введена, слід ставити лапки з двох сторін. Також існує функція шукати в знайденому, за її допомогою можна звузити пошук та відібрати в знайденій сукупності матеріалу лише найважливіше. Найбільш симпатизуючі мені пошукові системи, українські: Google.com.ua, Search.com.ua, Meta-ukraine.com, Meta.ua; російські: Aport.ru, Yandex.ru; англійськомовні: Altavista.com, Yahoo.com.

В компанії Google створено технологію пошуку для бездротових пристроїв з моментальним перетворенням HTML у формати для режимів WAP, І-mode, J-SKY і EZWeb.

Результатом багаторічного розвитку пошукової системи Google стала поява національних пошукових сервісів: підтримується різномовний інтерфейс і алгоритму пошуку адаптуються до локальних особливостей. Коли пошуковий сервіс Google стартував в Китаї, то, не дивлячись на численні складнощі, пов'язані з своєрідним трактуванням свободи слова китайськими властями (Google.com не доступний китайським користувачам приблизно 10% часу; Google News зовсім не працює, Google Images доступний лише час від часу), сервіс працює і набирає популярність.Використання та налагодження сервісів безпосереднього спілкування

Брандмауер захищає мережу від спроб несанкціонованого доступу з інших мереж, у тому числі і з Інтернету. Брандмауери запобігають прямому з'єднання між комп'ютерами, підключеними до мережі підприємства, і зовнішніми комп'ютерами. Весь вхідний і вихідний зв'язок проходить через проксі-сервер, розташований поза мережею підприємства. Брандмауери також ведуть облік мережних подій, реєструючи обсяг трафіка і спроби неавторизованого доступу. Брандмауер підключення до Інтернету (ICF) — це програмний міжмережний екран, який використовується для встановлення обмежень на передачу інформації між домашньою мережею чи мережею малого підприємства та Інтернетом.в) Закріплення знань з вступного інструктажу
Закріплення нового матеріалу проводиться за допомогою опитування учнів за наступними питаннями (5 хв.):

(учні відповідають та демонструють свої дії на комп’ютері,  зображення екрану комп’ютера проектується на дошку, всі учні дивляться, якщо є зауваження, учні виправляють відповідь того, хто відповідає, відбувається обговорення помилок, якщо вони є, демонстрація правильної відповіді):
 1. Назвіть браузери, які ви знаєте?

 2. Як заблокувати Javascript на веб-сторінках?

 3. Як заборонити відображення зображень на веб-сторінках?

 4. Як дозволити зберігати всі паролі, які ви вводили?

 5. Як додати обрану веб-сторінку в закладки?

 6. Які ви знаєте пошукові сервери?

 7. Як здійснити пошук по конкретним словам в пошуковій системі?

 8. Служба FTP – це…?

 9. Що таке ICQ, Skype?

 10. Як встановити програму Skype?

Виставлення попередніх оцінок за вступний інструктаж в карту контролю (2 хв.).

Пояснення завдання на практичне відпрацювання теми (3 хв.) На  дошці за допомогою проектора демонстрація електронного варіанту створених практичних завдань, які мають виконати учні під час відпрацювання навчально-тренувальних вправ. Разом з учнями відбувається розбір елементів, з яких складається завдання, з’ясовується, які інструменти при цьому використовуються.Критерії оцінювання робіт:

1.Наявність правильно виконаних 3 завдань (9 балів – по 3 бали кожне)

Завдання підвищеної складності учні виконують за бажанням.  Мають можливість отримати 3 (бали).

Видача завдань (див. Додаток 3) та розподіл учнів по робочих місцях, закріплення за ними комп’ютера, реєстрація учнів у зошитах-паспортах до кожного робочого місця.ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж

Учні виконують практичні завдання.Обхід робочих місць майстром виробничого навчання з метою:

1.     Дотримання учнями правил охорони праці та техніки безпеки. Звернення уваги на необхідності наявності білого халату у учнів та його вигляд.

2.     Правильності відпрацювання вправ.Чергова демонстрація положення Оператора комп’ютерного набору за комп’ютером, його постави та положення рук при користуванні клавіатурою.

3.     Використання сліпого десяти пальцевого методу набору інформації.

4.     Визначення та розгляд типових помилок з метою  звернення на них уваги. Робота учнів призупиняється та за допомогою дошки, проектора та безпровідної миші проводиться показ правильного використання інструментів та пояснення, в чому полягає помилка.

5.     Дотримання правил промислової санітарії.

6.     Організації робочих місць. Звернення уваги на порядок на робочих столах, на наявність зайвих речей.7.     Поточний інструктаж з учнями. Якщо у учня виникає ускладнення при виконанні дії, ставиться питання, що наштовхує на розв’язок завдання, звертається увага на інструкційну карту, а якщо учень не виконує дію, ще раз відбувається повторення та демонстрація правильності виконання дії.
ІV. Заключний інструктаж (10 хв.):

Перевірка виконання вправ учнями та проведення аналізу навчально-виховної  роботи, проведеної за день. Відзначення учнів, які найкраще справилися з завданнями, не мали зауважень щодо організації робочих місць, дотримання вимог охорони праці та правильності виконання вправ, працювали творчо. Проведення оцінювання виконаних робіт, заповнення Карти контролю, виведення результуючої оцінки за урок за допомогою Карти контролю, коментування оцінок, які отримали учні за заняття виробничого навчання.V. Прибирання робочих місць: вологе  прибирання лабораторії.

VІ. Завдання додому.

Теоретично опрацювати пройдений матеріал, повторити теоретичний матеріал.Творче завдання: Використовуючи набуті знання, зробити налагодження свого браузеру, поставити на домашню сторінку «google.com», встановити Skype, якщо його не було та налаштувати.

Додаток 1

Презентація для пояснення нового матеріалу