Гетьман Дмитро Вишневецький
Скачати 147,26 Kb.
Дата конвертації16.07.2017
Розмір147,26 Kb.
Гетьман Дмитро Вишневецький

Часи гетьманства. 1550—1563 рр.Дмитро Вишневецький нащадок найдавнішого і славного роду українсь­ких князів Волині з міста Вишнівця. Він був з роду Рюриковичів.

Ще дід і батько Вишневецького вели активну боротьбу з татарами.

У 1544 році батьки Дмитра Іван і Анастасія, були захоплені татарами і кілька років перебували як невільни­ки у Криму.

Історики припускають, що їх визво­лили під час одного з успішних козаць­ких походів, який очолював Претвич.

Після повернення з неволі Іван Виш­невецький брав участь у походах про­ти ненависних татар, наганяючи на них жах.

Дмитро Іванович Вишневецький був завзятим воякою із щирою козацькою вдачею.

Ще з малих років наслухався про слав­ну боротьбу козаків проти татар, про їх­ні подвиги та звичаї. Вишневецький ра­но почав козакувати і не раз побував за Дніпровськими порогами.

З кінця 30-х років XVI ст. Дмитро при­єднується до козацьких загонів і бере активну участь у боротьбі проти татар. Він стає популярним не тільки серед козаків. Чутки про бойові подвиги кня­зя дійшли до польського короля Сигіз-мунда II Августа.У 1548—1549 роках під предводитель-ством Претвича Дмитро взяв участь у походах на Очаків — форпост Осман­ської імперії.

З середини XV ст. Османська г імперія (столиця Стамбул) к була однією з найсильніших держав Європи. Бернард Претвич у 1550 році в листі до польського короля характеризує кня­зя Вишневецького як рішучого та від­важного борця з татарами, який має ви­няткові здібності у воєнній справі.Сигізмунд II Август, віддаючи дани­ну поваги сміливості Дмитра, призначає його старостою Черкас та Канева.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка