Головне управління юстиції у Полтавській області Відділ правової роботи, правової освіти, державної реєстрації нормативно-правових актів
Скачати 106,81 Kb.
Дата конвертації29.12.2016
Розмір106,81 Kb.
Головне

управління юстиції

у Полтавській області
Відділ правової роботи,

правової освіти,

державної реєстрації

нормативно-правових актів

На виконання завдання Головного управління юстиції у Полтавській області Зіньківське районне управління юстиції надає інформацію за 2013 рік, щодо забезпечення координаційно-методичної діяльності з правової освіти населення відповідно до запитальника :


1. Жмурко Анна Олександрівна. Базова вища юридична. Провідний спеціаліст Зіньківського районного управління юстиції, прийнята на посаду 02 грудня 2013 року, телефон зв’язку 3- 22- 42.
2. В 2013 році склад районної МКМР оновлено, нею аналізується стан правової освіти в районі, приймаються рекомендації та рішення. За 2013 рік було проведено 4 засідання МКМР.

3.

4. Населення району інформоване про діяльність приймальні та довіряє консультаціям працівників управління юстиції.

При Зіньківському районному управлінні юстиції створена громадська приймальня з надання первинної правової допомоги.

В службовому кабінеті управління юстиції прийом проводився у вівторок і четвер з 10.00 до 16.00. Прийом проводиться згідно графіку, затвердженого начальником управління юстиції. Всім, хто звернувся, надано роз’яснення згідно законодавства України. За 2013 рік на прийомі побувало - 121 осіб, всім було надано роз’яснення згідно чинного законодавства. Питання, з якими найчастіше зверталися громадяни: оформлення земельного паю, майнового паю, аліменти, виплата заборгованості по заробітній платі, перерахування пенсії, роз’яснення виборчого процесу, В приймальнях інших органів виконавчої влади - надано 18 консультацій.

При Зіньківському районному управлінні юстиції створено виїзну громадську приймальню для надання безкоштовних юридичних консультацій малозахищеним та малозабезпеченим верствам населення.

За 2013 рік виїзна громадська приймальня з надання первинної правової допомоги населенню провела виїзди у 16 населених пунктів, надано 74 консультації.

Юридичних клінік немає, так як немає юридичних вищих навчальних закладів на території району.5. В напрямку розвитку правової освіти населення в районі, Зіньківське районне управління юстиції вже не один рік співпрацює з громадською організацією «Спілка жінок Зіньківщини”, головою якої є Воскобійник В.О. Разом ми проводили ранки для дітей, лекції, семінари. ГО «Спілка жінок Зіньківщини» виділяла кошти на призи для дітей.

З 2004 року почато співпрацю з громадською організацією «Гендерний центр», метою діяльності якої є сприяння в поєднанні суспільних зусиль членів громадської організації та інших громадян з метою розвитку та росту їх самосвідомості спрямованої на зменшення рівня насильства та досягнення гендерної рівності в суспільстві, задоволення та захист законних прав і спільних інтересів членів громадської організації. Співпраця з згаданою організацією полягала в тому, що в бесідах, які проводило районне управління юстиції з працівниками відповідних служб також участь брав голова цієї громадської організації, він розповідав підліткам про поняття «гендерна рівність».

З 2006 року почато співпрацю з громадською організацією «Зіньківська правозахисна група», Нами в рамках проекту «Школа громадських організацій» проводяться семінари для ініціаторів створення громадських організацій та лідерів вже існуючих, на яких розповідається про порядок легалізації об’єднань громадян, основні вимоги до діяльності громадських організацій та ін.

З 2007 року почато співпрацю з Зіньківською районною організацією Товариства сприяння обороні України, одним з статутних завдань якої є сприяння патріотичному вихованню молоді. Зокрема, до Дня Конституції в приміщенні районної організації були організовані заняття для членів первинних організацій громадської організації, також управлінням юстиції підготовлено та надано для розповсюдження серед членів організації пам’ятку «Мої права та обов’язки за Конституцією України”».

З 2008 року розпочато співпрацю з Зіньківською районною організацією Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Зіньківською районною організацією ветеранів. З членами організації – інвалідами, які проживають на території району проводилися зустрічі, консультування з юридичних питань, роздача буклетів, брошур на теми соціального захисту людей з обмеженими можливостями.

З 2013 року розпочато співпрацю з Всеукраїнською громадською організацією «Спілка сільських жінок України» по наданню правової допомоги в приймальні ВГО.

Також в 2013 р. окремі заходи проводилися з дитячою громадською організацією «Богатир» та районною громадською організацією «Зіньківський козацький курінь».

На виконання Рекомендацій ВМКМР з правової освіти населення, прийнятих у м.Полтава 30 березня 2012 року ми співпрацюємо з профспілковими організаціями, спільно з якими проводимо заняття, спрямовані на підвищення освіченості населення з питань реалізації громадянами конституційного права на працю.

6. Урізноманітнені форми проведення правоосвітніх заходів – це не тільки лекції та семінари, а й опитування, вікторини, диспути, конкурси, екскурсії та ін.

За 2013 рік Зіньківським районним управлінням юстиції було проведено 98 заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості громадян, ними охоплено 3989 осіб, розширено аудиторію – дошкільнята, школярі, трудові колективи, пенсіонери, лідери громадських організацій тощо. Ці заходи були присвячені таким темам як: «Конституція України», «Професія юриста», «Міжнародно-правові документи з прав людини», «Питання профілактики підліткової злочинності», «Ідеї правової держави», «Знайомство з законодавством України, насамперед з Кодексами», «Ознайомлення з роботою правоохоронних органів», «Плюси та мінуси вступу України до Європейського Союзу», «Основні права та свободи людини» та інші.За участю відділу освіти, відділу кримінальної міліції в справах неповнолітніх та управління юстиції проведено зустрічі з учнівською молоддю шкіл та профтехучилищ району по профілактиці та запобіганню правопорушень серед неповнолітніх, впливу нікотину на організм, профілактиці захворювань на венеричні хвороби, СНІД. Для учнівської молоді проведено виступи в загальноосвітніх школах району на теми: «Права неповнолітніх громадян згідно Конституції України», «Новий Сімейний кодекс», «Насильство в сім’ї», «Знай свої права, дитино!», «Немає прав без обов’язків», «Ставлення батьків до дітей», «Як не стати жертвою насильства» тощо.

Більшість заходів відбувалися спільно з працівниками відділу освіти, служби в справах дітей Зіньківської РДА, відділу у справах сім’ї та молоді, центру соціальних служб для молоді Зіньківської РДА. По школах проведено зустрічі з працівниками правоохоронних органів, створено правові куточки, де розміщено правову літературу, організовано конкурс малюнків.

Зустрічі з школярами безпосередньо працівників органів юстиції включали перш за все розповідь про структуру органів юстиції, їх діяльність, зокрема про надання безкоштовної правової допомоги, про інші правоохоронні органи, про юридичні вищі навчальні залади України, умови вступу до них, розповідь про законодавство України , зокрема , знайомство з кодексами. Друга частина зустрічей включала юридичні задачі з життя неповнолітніх, сценки, які допомагають розрізнити суміжні злочини, наприклад, крадіжку, грабіж, розбій, «юридичне поле чудес», діалог «запитання-відповідь». Така форма подачі матеріалу створила невимушену атмосферу спілкування, діти активно включалися в гру.

В підготовці та проведенні заходів також взяли участь студенти юридичних навчальних закладів (Ситник Т.В., Кириченко С. та ін), особи, що перебувають в кадровому резерві Зіньківського райуправління юстиції (Корнійко С.М., Федорченко І.В. та ін.).7. Згідно Рекомендації ВМКМР у правоосвітній діяльності вважати пріоритетними напрямками правове навчання та виховання, нами перевірявся стан правової освіти у 4 навчальних закладах та 5 установах .За результатами перевірок складені довідки на ім’я начальника управління юстиції. Підготовлено пропозиції щодо вдосконалення викладання правознавства у цих закладах.

В районі діє 24 загальноосвітніх і початкових навчальних закладів, 2 професійно-технічні заклади, кількість учнів – 5080 осіб, навчальних закладів з поглибленим вивченням права немає. Керівництвом зазначених навчальних закладів проводяться такі профілактичні заходи, щодо запобіганню правопорушень, як :  • зустрічі з працівниками правоохоронних органів та органів юстиції на різні правовиховні теми;

  • проводяться єдині дні інформування на правову тематику;

  • в рамках Тижнів правових знань було організовано активне вивчення Конституції України, з учнями проводили бесіди на правову тематику, відбувалися батьківські збори за участю працівників правоохоронних органів;

  • в рамках Всеукраїнського тижня права спільно з бібліотекарем Ступківської бібліотеки-філіалу проведено конкурс «Кращий знавець права», проведено зустріч за круглим столом з учнями 11 класу Зіньківської спеціалізованої школи №2 на тему: 10 грудня – Міжнародний день прав людини».

В цілому правоосвітня робота в навчальних закладах здійснюється на достатньому рівні. Правоосвітні заходи плануються та проводяться. Враховуючи специфіку діяльності навчального закладу, використовуються інтерактивні методики (рольові ігри, вправи, масові заходи). Розроблені конспекти занять, методичні матеріали відповідають рівню дитячого сприйняття. Варта уваги та поширення робота з батьками. Вживаються заходи для підвищення кваліфікації вчителів. Залучаються до читання лекцій, надання консультацій фахівці-юристи, лікарі. Як позитив, хочу відмітити, практику написання рефератів, що сприяє поглибленому вивченню предмета, навчає учнів вмінню аналізувати норми права. Позитивним є надання учням навиків практичного застосування правових норм (уроки, бесіди підтверджуються прикладами з життя села, классу, - учні старших класів і самі підбирають такі приклади і факти). Активну участь школи беруть в районному конкурсі інтелектуальної гри «Дебати». В ході гри учні школи показують достатній рівень правових знань, вміння вести дискусію. Як позитив, хочу відмітити, співпрацю з бібліотеками села, обговорення матеріалів преси та телебачення.

8. Зіньківське РУЮ співпрацює також з закладами культури. Одним з своїх основних завдань бібліотеки району вважають участь у правовиховній та правоосвітній роботі, формуванні особистості з високою правосвідомістю та правовою культурою, забезпеченні доступу громадян до джерел правової інформації, профілактиці правопорушень. У цьому напрямку використовується довідково – бібліографічна, інформаційна, масово – роз’яснювальна робота, наочне пропагування правових знань. Так Зіньківською районною бібліотекою ім. Короленка спільно із Зіньківським районним управлінням юстиції створено на базі Зіньківського НВК № 2 правовий клуб «Феміда». Мета діяльності цього клубу – ознайомлення учнів із законами нашої держави, із змістом міжнародно-правових актів (декларацій), дотримання правил поведінки в школі, громадських місцях, за місцем проживання, формування правового світогляду, запобігання шкідливим звичкам : вживання алкоголю, наркотиків, куріння, заклик до змістовного життя та діяльності. Членами клубу є учні, які зацікавлені в поглибленому вивченні основ правознавства. Засідання клубу проводяться по графіку, регулярно в засіданнях клубу беруть участь працівники РУЮ.

З допомогою працівників Зіньківського РУЮ в бібліотеках району та в Зіньківській ЦРБ підготовлені книжкові виставки-огляди художньої, публіцистичної, навчальної літератури, яка дає можливість більше дізнатися про нелегкий шлях до незалежності України, історію держави та права України, про функціонування держави в умовах сьогодення, органи державної влади та самоврядування, правоохоронні органи, права дитини, виборче законодавство.

9. Згідно Рекомендацій ВМКМР в районі активізована робота щодо упередження підліткової злочинності та безпритульності. Для профілактики правопорушень серед неповнолітніх в районі розроблена «Програма профілактики правопорушень серед неповнолітніх», затверджена розпорядженням голови Зіньківської районної державної адміністрації. Закладів пенітенціарної системи на території району немає. Але ми вживаємо превентивних заходів, аби неповнолітні не потрапляли до них, використовуючи ознайомлення з положеннями законодавства про адміністративну та кримінальну відповідальність, підбираємо матеріали преси, зокрема, листи з-за грат, що публікувалися в газеті «Голос України» та ін., провели дискусію «Шкідливі звички – шлях до злочину».

Показники підліткової злочинності :2013-2 злочини, 2012-2 злочини.

Начальник Зіньківського районного управління юстиції входить до складу комісії з питань забезпечення законності, правопорядку та профілактики злочинності при районній державній адміністрації. В районі створено 22 громадських формувань по охороні громадського порядку, які налічують 390 членів. Розпорядженням голови Зіньківської райдержадміністрації затверджено склад групи та графік для проведення виїзних рейдів по виявленню правопорушень громадського порядку (неблагополучних сімей, злочинності серед неповнолітніх та дорослих, виявлення посівів маку, виготовлення та вживання наркотичних засобів, спиртних напоїв) . Під час 6 рейдів затримано 11 осіб.

10.-

11. На виконання рекомендацій районної МКМР проведено Тижні правових знань, під час яких проходили правоосвітні заходи в школах району, зокрема з питань профілактики правопорушень, знання дітьми своїх прав, інформування про юридичні професії тощо. Один з тижнів був присвячений початковій правовій освіті молодших школяриків, з ними заняття проходили в формі вікторин та ігор (заходи висвітлені на сайті РУЮ).

12. В районних ЗМІ Зіньківське РУЮ має свої рубрики, до висвітлення в ЗМІ правової тематики залучаються не тільки безпосередньо спеціалісти РУЮ, а і працівники відділу ДРАЦС і державні нотаріуси. Зокрема працівниками РУЮ за 2013 рік було здійснено 65 виступів в засобах масової інформації, - в районній газеті «Голос Зіньківщини» та на районному та селищному радіомовленні.

13. На виконання положень Рекомендацій ВМКМР щодо надання методичної допомоги з питань правової освіти Зіньківським районним управлінням юстиції були розроблені та надіслані 18 методичних рекомендацій (буклетів та брошур) в навчальні заклади, сільські ради, трудові колективи, Також ними поповнені фонди бібліотек району. Теми, що висвітлені ними, розраховані на широке коло осіб.

14. На виконання постанови колегії №5 від 20.02.2013 ГУЮ у Полтавській області:

Затверджено спільно з відділом освіти РДА та правоохоронними органами План заходів щодо підвищення правової освіти та попередження злочинності серед учнівської молоді, копію Плану надіслано ГУЮ до 20.03.2013 року.

Систематично висвітлюється на веб-сайті управління юстиції інформація про правоосвітню діяльність. Забезпечено системність проведення перевірок стану правової освіти в навчальних закладах відповідно до моніторингу.

Підготовлено та направлено до 20.05.2013 року Головному управлінню юстиції на конкурс буклет з правової тематики у паперовому та електронному вигляді.
В.о. начальника районного

управління юстиції Н.В. Педик


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка