І. Організаційний момент Дзвоник всім нам дав наказ До роботи швидше клас. Попрацюємо старанно, Щоб урок пройшов немарно



Скачати 56.42 Kb.
Дата конвертації14.01.2019
Розмір56.42 Kb.
Як не любити зими сніжно-синьої . . .
Мета. Поглибити знання про пори року та їх прикмети; вчити вдивлятися в навколишній світ; розвивати образну уяву; виховувати любов до рідного краю. Удосконалювати вміння орієнтуватися у книжках.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ

До роботи швидше клас.

Попрацюємо старанно,

Щоб урок пройшов немарно.

  • Яким девізом на уроці будемо користуватись?

Діяти – активно!

Думати – оперативно!

Сперечатись – доказово!

Для всіх обовязково!

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й плідно працювати.

  • Тож приступаймо до роботи!


ІІ. Оголошення теми й мети уроку.

  • Про що буде йти мова на уроці, ви дізнаєтеся відгадавши кросворд.

  1. Узори вишиває

Без голки і без нитки.

Улітку спочиває,

А взимку – дуже рідко. (Мороз)


  1. Влітку коні спочивають,

Взимку діточок катають.

Коні ці не просять їжі.

Хто ж вони? Звичайно. . . (Лижі)



  1. Є сорочка в неї біла.

Поносила – не схотіла.

Є сорочка в неї чорна –

Також скинула учора.

У зелену вбралась нині.

А вже жовту тягне з скрині!

Вередлива, як маля.

Як же звуть її ?.. (Земля)


  1. Усім відома рідина,

Усяк її вживає,

Бува хмаринкою вона,

Сніжинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка, тверда –

Звичайна. . . підкажіть! (Вода)


1. М О Р О З

2. Л И Ж І

3. З Е М Л Я

4. В О Д А


  • Отже, про що буде йти мова на уроці? (Про зиму)

  • Тема нашого уроку читання «Як не любити зими сніжно-синьої . . .»


ІІІ. Складання усного журналу.



  1. Перша сторінка нашого журналу «Поетична»

Зима сувора, але чарівна пора року. Багато поетів, письменників оспівали її в своїх творах. І я недарма вас, напередодні, просила повторити вірші про зиму.

  • Хто бажає розповісти вірш про сніжно-синю чарівницю?


Зима

Влітку квітне все довкола,

В зимній час мороз січе:

Мов голками в ноги коле,

Ніс і щоки нам пече.

Та в зими свої принади

І свої ясні деньки,

Сніжки, лижі і санчата,

І каток, і ковзани.


  • Які з ілюстрацій відповідають змісту вірша?


Зима на возі

Подивіться – по дорозі

Торохтить зима на возі,

Мотузяні віжки смиче,

Хуртовину в поміч кличе.

А тим часом хуртовині

Славно спиться на перині.

Нагулялась на весіллі

В молодої заметілі.

Нагулялась, натомилась,

Спать надовго завалилась.

Що тут вдієш! По дорозі

Торохтить зима на возі.
Зимовий ранок

Небо синє та ясне,

Світить сонце золоте.

Навкруги сніжок біліє,

Вітерець легенький віє.

А тонка горобина

Пригощає снігура.

Морозець щіпа за щічки,

Хоче влізти в рукавички.

Розфарбовує носи,

В вуха шепче:

- Для краси!

І радіє дітвора:

- Гарний ранок,

Хоч зима!



  1. Музична сторінка




  • Я знаю, що на уроках музичного мистецтва ви вивчали пісню про зиму. Давайте її і заспіваємо.


Сніжна пісенька

І. Зимо-чарівнице, білий-білий сніг!

Він летить іскриться, падає до ніг.

П-ів

Ану, сніжок, ану, дружок,

Лети і не вгавай.

І поле, й луг і все навкруг

Щільніше укривай!
ІІ. Ой які ж то милі нам оці деньки:

Сніжні заметілі, саночки стрімкі!
ІІІ. Сніг летить іскристий ...

То ж на честь зими

Щиру, голосисту пісню склали ми.

  • А тепер закрийте свої оченята і послухайте запис музичного твору.

  • Які картини зими уявляєте, слухаючи цей музичний твір?




  1. Мозаїчна сторінка


Гра «Плутанка»

РОМЗО – мороз ТИКВІ – квіти

КИЖСНІ – сніжки ДЛІ – лід



  • Яке слово зайве? Чому?

Гра «Мозаїка»

СНІЖИНКА МОРОЗЕЦЬ ІНІЙ
БУРУЛЬКА САНЧАТА КРИГА
СНІГ КОВЗАНИ ВІХОЛА
СНІГОВИК СНІГУРОНЬКА ЯЛИНКА



  1. Фізкультурна сторінка

Грались довго ми у сніжки

І замерзли ручки й ніжки.

Щоб нам всім не застудитись –

Треба добре розігрітись.

( Діти виконують пісню «Морозець» із рухами)



  1. Читацька сторінка

  • Відкрийте «Супутник Букваря» на с. 28

а) читання тексту;

б) словникова робота;

в) аналіз тексту:

- Про яку пору року розповідається в тексті?

- Про кого говориться?

- Де знаходилися дівчатка?

- Що вони побачили на склі?

- Хто ж попрацював над узорами?


  1. Святкова сторінка

Недарма в народі кажуть:

«Зима іде – свята веде».

Давайте згадаємо, які є взимку свята.
7 грудня – Катерини

13 грудня – Андрія

19 грудня – Миколая

З 31 грудня на 1 січня – Новий рік

6 січня – свят-вечір. Багата кутя.

7 січня – Різдво Христове

13 січня – Маланки

14 січня – св. Василя

19 січня – Водохреще

15 лютого – Стрітення
7.Підсумкова сторінка

- Яка тема нашого уроку?

- Чи сподобався вам урок?

- Що цікавого було на уроці?
ІV. Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам друзі.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка