Істория приватБанк є одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні. Рішення про створення ПриватБанку було прийнято на засіданні його засновників від 07 лютого 1992 року. 19 березня 1992Скачати 30,02 Kb.
Дата конвертації16.12.2019
Розмір30,02 Kb.
ПРО БАНК

Заснований у 1992 році, комерційний банк ПриватБанк є лідером банківського ринку країни. За даними дослідження GFK Ukraine у III кварталі 2019 року з нами співпрацюють 56,2% українців – фізичних осіб старше 16 років. Вважають основним банком 46,6% користувачів банківських послуг – фізичних осіб, що більше, ніж у наступних за нами двадцяти банках разом взятих. • Серед корпоративних клієнтів у 2019 році цей показник для ПриватБанку становить:

 • юридичні особи: 63,7% співпрацюють, а 42,2% вважають своїм основним банком;

 • суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи (СПД ФО): 73,8% співпрацюють, 65,9% вважають своїм основним банком.

ПриватБанк є одним з найбільш інноваційних банків світу. Наприклад, понад десять років назад банк став одним із перших у світі, що почав використовувати одноразові SMS-паролі. До останніх інновацій, які отримали визнання по всьому світі, належать такі продукти, як платіжний міні-термінал, вхід в Інтернет-банкінг через QR-код, онлайн-інкасація, а також десятки різноманітних мобільних додатків.

ІСТОРИЯ

ПриватБанк є одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні. Рішення про створення ПриватБанку було прийнято на засіданні його засновників від 07 лютого 1992 року.19 березня 1992 банк пройшов державну реєстрацію. Сергій Тігіпко був одним із засновників і першим головою Ради. На самому початку у ПриватБанку був тільки один офіс і кілька комп'ютерів. ПриватБанк був першим в Україні, хто представив пластикові картки і банкомати. Він також був першою фінансовою організацією в Україні, що отримала міжнародний рейтинг.

1996 року він став повноправним членом Visa International — платіжної системи і почав великомасштабну емісію пластикових карток.

1997 року ПриватБанк став першим українським банком, що отримав рейтинг Thomson BankWatch (міжнародне рейтингове агентство) і став повноправним членом платіжної системи Europay.

1998 року банк отримав свій рейтинг Fitch IBCA (міжнародне рейтингове агентство). У листопаді 1998 року банк виграв тендер і був обраний як обслуговуючий банк, уповноважений на виконання в Україні виплат швейцарського Фонду пам'яті жертв Голокосту.

1999 року ПриватБанк відкрив свою філію на Кіпрі. ПриватБанківське відділення в Нікосії стало першим українським філіалом банку, відкритим за кордоном.

2000 року банк увійшов до групи банків, уповноважених виплачувати компенсації для українських громадян, які постраждали від нацистського переслідування в роки Другої світової війни. 2000 форма власності ПриватБанку змінилася — 6 липня ПриватБанк прийняв рішення про реорганізацію банку з товариства з обмеженою відповідальністю в закрите акціонерне товариство. У зв'язку з цим, 4 вересня 2000 року був зареєстрований перший Статут Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк».

Значною подією в українській банківській системі був запуск у 2001 році системи «Приват24» — проекту, що дав можливість клієнтам керувати своїми рахунками онлайн в режимі реального часу, виконувати регулярні платежі, переказ коштів тощо.

У лютому 2002 року ПриватБанком випускається мільйонна пластикова картка.

У 2003 році ПриватБанк був визнаний найкращим банком за якістю обслуговування клієнтів системою Western Union. У тому ж році банк отримав STP Excellence Award від Deutsche Bank, що підтвердило професіоналізм ПриватБанку в міжнародних розрахунках.

ПриватБанк став першим українським банком, що розмістив єврооблігації на суму 100 млн доларів США на європейському ринку. Крім того, ПриватБанк є першим в Україні, що отримав «B-» рейтинг агентства Standard & Poor's. Міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло остаточний довгостроковий «B-» рейтинг єврооблігацій ПриватБанку.

За рішенням акціонерів на засіданні 30 квітня 2009 року діяльність банку була приведена у відповідність із Законом України «Про акціонерні товариства»: відповідні зміни були внесені до Статуту Банку, і тип акціонерної компанії був змінений з закритого на публічний. Крім того, назву банку було змінено на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Ці зміни вступили в силу 21 липня 2009 року.2010 року банк ініціював створення благодійного фонду «Допомагати просто!»

2014 року, під час проросійських виступів на сході і півдні України, ПриватБанк та один з його власників олігарх Ігор Коломойський заявляли про проукраїнську позицію. Як наслідок, керівництво банку заявляло про тиск з боку Центробанку Росії на дочірній російський Москомприватбанк, який зрештою було вирішено продати.

За даними рейтингу громадських уподобань «Фаворити Успіху — 2014» був визнаний абсолютним переможцем у номінації «Банк року».28 вересня 2015 року рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило довгостроковий і короткостроковий рейтинги Приватбанку в іноземній валюті з «SD» до «СС/С» (емітент відчуває серйозні труднощі із виплатами за борговими зобов'язаннями). Підвищення рейтингів ПриватБанку обумовлено укладенням угоди з власниками єврооблігацій у розмірі 200 млн доларів, що підлягають погашенню 23 вересня 2015 р., про продовження терміну обігу цих цінних паперів до 15 січня 2016 року (із можливістю продовження терміну обігу до 2018 р).

На початку березня 2018 року кількість POS-терміналів ПриватБанку, що приймають оплату пластиковими картками в торгово-сервісних точках України, збільшилась до 150 тисяч. Як повідомили в банку, з початку року в мережі еквайрингу зросла частка малих та середніх торгових точок, на які припадає понад 120 тисяч працюючих POS терміналів. Ще близько 30 тисяч терміналів встановлено банком на касах великих торгівельних мережАТ КБ «ПРИВАТБАНК» є універсальним Банком з фокусом на роздрібний сегмент та вибірковою присутністю в корпоративному сегменті. Банк здійснює свою діяльність відповідно до ліцензії Національного банку України (НБУ) з березня 1992 року. Станом на 31 грудня 2018 року Банк має 30 філій і 1 991 функціонуючих відділень в Україні та філію на Кіпрі.

2018 рік відзначився зростанням економіки України, реальний ВВП зріс за рік на 3,3% – найвищий показник за останні сім років. Серед основних факторів, що вплинули на зростання, слід зазначити:

а) розширення споживчого попиту завдяки значним темпам приросту реальних доходів населення б) зростання роздрібної торгівлі, в) розвиток сектору пасажирського транспорту та сектору послуг, г) зростання сільськогосподарського виробництва завдяки рекордному врожаю зернових та олійних.

Споживча інфляція сповільнилася у 2018 році до 9,8% (з 13,7% у 2017 році) – найнижчого рівня за останні п’ять років, що в значній мірі обумовлено:

а) жорсткою монетарною політикою НБУ

б) зміцненням обмінного курсу гривні – на 6,7% для номінального ефективного обмінного курсу та 13,1% для реального ефективного обмінного курсу гривні протягом 2018 року, яке в значній мірі спричинене позитивним платіжним балансом України 1) високих цін на експортні товари на зовнішніх ринках; 2) значних обсягів грошових переказів 3) зовнішнього фінансування: МВФ, МФО, єврооблігацій.Структура власництва

Державний «ПриватБанк», у зв'язку зі зміною типу акціонерного товариства змінив офіційне найменування Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» на Приватне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Реорганізація форми акціонерного товариства і найменування пов'язана зі змінами у законодавстві України, яке з початку 2018 року ввела додаткові вимоги для публічних акціонерних товариств.

Станом на 1 січня 2018 року акціонерами банку є Уряд України в особі Міністерства фінансів.

Керівництво банку

Виконавчим органом банку, який здійснює керування його поточною діяльністю, є Правління банку, що вибирається Наглядовою радою строком на 3 роки. Крім того існують два комітети: Кредитний (визначає загальну кредитну політику банку, аналізуючи можливі ризики з роздрібних видів операцій і формуючи структуру кредитного процесу) та Бюджетний (займається питаннями планування, оптимізації та контролю процесу придбання ресурсів, необхідних для реалізації стратегії банку, керуючи розподілом доходів і витрат між підрозділами). Діяльністю Правління банку керує Голова правління банку — чеський банкір Петр Крумханзл. Головою Наглядової ради є турецький фінансист Енгін Акчакоча.

Правління


 • Петр Крумханзл — Голова правління ПриватБанку (посаду обіймає з січня 2018 року

 • Пахачук Галина Данилівна — перший заступник голови правління;

 • Сергєєв Олег Миколайович — перший заступник голови правління;

 • Дрелінг Олександр Геннадійович — заступник голови правління;

 • Харитич Сергій Володимирович — член правління, керівник напрямку електронного бізнесу;

 • Ярмоленко Валентина Василівна — головний бухгалтер.

Наглядова Рада


 • Енгін Акчакоча — Голова Наглядової ради (з січня 2017)

 • Франсіс Маліж — член Наглядової ради;

 • Оксана Маркарова — член Наглядової ради;

 • Артем Шевальов — член Наглядової ради;

 • Андреа Манетта — член Наглядової ради.

 • Стівен Сіліг — член Наглядової ради.

 • Сергій Олексієнко — член Наглядової ради.АКТИВИ

31 грудня 2018 р.

Грошові кошти та їх еквіваленти та обов’язкові резерви

27 360

Кредити та аванси клієнтам

50 140

Інвестиційні цінні папери:
- за справедливою вартістю через прибуток за збиток

86 244

- за справедливою вартістю через інший сукупний дохід

79 299

- за амортизованою собівартістю

14 238

Передоплата з поточного податку на прибуток

184

Інвестиції в дочірні та асоційовану компанію

30

Інвестиційна нерухомість

3 340

Інші фінансові активи

2 743

Інші активи

8 899

Майно, що перейшло у власність банку як заставодержателя

1 361

Активи,утримані для продажу

117

Приміщення вдосконалення орендованого майна обладнання та нематеріальні активи

3 793

Всього активів

278 048
Зобов’язання
Заборгованість перед НБУ

9 817

Заборгованість перед банками та іншими фінансовими організаціями

195

Кошти клієнтів

231 055

Випущені боргові цінні папери

2

Відстрочене зобов’язання з податку на прибуток

136

Інші фінансові зобов’язання

2 247

Резерви та не фінансові зобов’язання

3 132

Всього зобов’язань

246 584

Капітал
Акціонерний капітал

206 060

Емісійний дохід

23

Резерв переоцінки приміщення

687

Нереалізований(збиток) прибуток від інвестиційних цінних паперів

3 303

Результат від операції з акціонером

12 174

Загальні резерви та інші фонди

6 211

Накопичений дефіцит

190 388

Всього капіталу

31 464

Всього зобов’язань та капіталу

278 048


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка