К онспект уроку №4 з баскетболу для 8-го класу Тема: Спортивні ігри Мета: визначити рівень сформованості навичок виконання елементів гри в баскетбол Завдання уроку




Сторінка1/2
Дата конвертації23.11.2018
Розмір1,16 Mb.
  1   2
Рябоконєв Валерій Валерійович

вчитель фізичного виховання

вчитель І кваліфікаційної категорії

Широкинської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів ім.М.В.Ясиненка
К
ОНСПЕКТ УРОКУ №4


з баскетболу для 8-го класу
Тема: Спортивні ігри
Мета: визначити рівень сформованості навичок виконання елементів гри в баскетбол

Завдання уроку:

  • навчати техніки кидка м’яча двома руками у стрибку;

  • працювати над удосконаленням передач м’яча в паралельному та зустрічному русі з відскоком на майданчику;

  • провести навчальну гру з виконанням раніше засвоєних навичок гри (передачі, кидки, ведення) в баскетболі;

  • сприяти розвитку швидкісно-силових якостей під час гри в баскетбол;

  • зацікавити спортивними іграми учнів із низьких навчальною мотивацією, залучивши їх до активної участі в командному змаганні


Тип уроку: комбінований

Інвентар: баскетбольні м’ячі, скакалки, секундомір

Очікувані результати:

Учні повинні знати:

Учні повинні вміти:

Кращих баскетболістів України та Миколаївщини

Застосовувати розучені навички та вміння в грі в баскетбол


Місце проведення: спортивна зала

ХІД УРОКУ

п/п


Зміст уроку

Дозування

(хв.)


Організаційно-методичні вказівки




Підготовча частина

10 хв.




1

Шикування в шеренгу, оголошення завдань уроку.

Бліц-турнір:



чемпіона України з баскетболу 2007 року




Перевірка виконання домашнього завдання

2

Ходьба та біг у повільному темпі з виконанням різноманітних команд із зміною напрямку руху

2 хв.

Дотримання дистанції та правильної постановки при ходьбі та бігові.

Стежити за ритмом дихання.

Індивідуальні зауваження по виконанню вправ


3

Біг із прискоренням

30 сек.

4

Човниковий біг

1 серія

5

Змагання з човникового бігу

1 серія

Виявити найбільшого спритного серед хлопчаків та дівчат

6

Учні по черзі демонструють кожен свою вправу, не порушуючи послідовності виконання вправ у процесі розминки

6-8 р.

Окремі учні демонструють 6 вправ, решта вказують на помилки при їх виконанні





Основна частина

30 хв.




1

Завдання №1

  1. Пояснення та показ вправи «Кидок м’яча в стрибку двома руками від голови»

  2. Стрибок та кидання м’яча у найвищій точці польоту.

  3. Учень стоїть за 2 м від стінки виконує стрибок та кидок м’яча в стінку.

  4. Вправа № 3 виконується в максимальному темпі.

  5. Стрибок з наступним кидком у ціль.

  6. Кидок у стрибку в кошик з близької відстані.

  7. Стрибок та кидок з середньої відстані

7 хв.

Індивідуально кожному учневі вказувати на помилки, допущені при виконанні вправи.

Вправи виконуються з близької відстані, щоб не порушувати техніку виконання


2

Завдання №2

  1. Виконання комбінації в трійках. Учні стоять у колоні. Перший виконує ведення та подвійний крок і кидок, другий учень підбирає кинутий м’яч, віддає передачу з відскоком від майданчика третьому учневі, третій учень віддає передачу з відскоком об майданчик тому хто стоїть першим у колоні. Учні по колу змінюють один одного.

  2. Вихід 2 х 1, 3 х 1, 3 х 2, 3 х 1 із завершенням атакуючої дії, застосовуючи передачу з відскоком об майданчик

7 хв.

Передача виконується на хід гравцю. Підбір та наступні передачі виконуються на максимальній швидкості. Якщо достатньо часу, можна провести змагання двох команд з цієї вправи.


Передачі виконуються лише вперед та вбік



3

Завдання №3

  1. Навчальна гра із застосуванням раніше вивчених технічних прийомів у баскетболі.

  2. Навчати правил суддівства.

  3. Навчальна гра в баскетбол із застосуванням лише передач та кидків без ведення

9 хв.

Грають змішані команди. Закинутий дівчинкою м’яч оцінюється в 3 бали, хлопчиком – 2 бали закинутий м’яч після закритої передачі з відскоком від підлоги оцінюється на 1 бал вище, з метою стимулювання виконання раніше вивченої прихованої передачі з відскоком.



4

Завдання №4

  1. Учні виконують по колу такі вправи: передача м’яча

    • в присяду на швидкість (10 разів);

    • стрибки у довжину поштовхом двох ніг у темпі;

    • стрибки зі скакалкою (30 сек)

    • стрибки з торканням підвішеного предмета

(10 стр)

6 хв.

Учні класу розбиваються на 4 групи, виконують вправу і переходять на наступну станцію за сигналом учителя. Кожна вправа виконується 2 рази







Заключна частина

5 хв.




1

Шикування в шеренгу. Гра на увагу







2

Оцінювання навчальних досягнень учнів






Індивідуально кожному вказати на помилки які найчастіше трапляються на уроці


3

Рефлексія

Я дізнався…

Зрозумів…

Навчився…

Найбільші труднощі відчував…

Я не вмів, а тепер умію…









4

Домашнє завдання




Виконання комплексу вправ, вивчених на уроці. Комплекс вправ поданий в додатку

5

Організований вихід із залу. Прибирання залу










Додаток до уроку

КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ РОЗВИТКУ СТРИБУЧОСТІ

(домашнє завдання)

Цей комплекс розрахований на 12 тижнів. Пропонується учням, які прагнуть досягти високих спортивних результатів, бажають грати не тільки на шкільному рівні, мати сильні ноги, високий стрибок. Подається пять видів вправ, які треба виконувати щодня. Кожного тижня кількість вправ збільшується. Наприкінці сьомого тижня гарантується підвищення стрибучості до 10-15 см за умови, що вправи виконувалися щодня.




Тиж-день

Дата

1.

2.

3.

4.

5.







серія

кільк

серія

кільк

серія

кільк

серія

кільк

серія

кільк

1




1

50

2

10

2

10

2

15

1

50

2




1

100

2

20

2

15

2

20

1

100

3




1

125

2

25

2

15

2

25

1

150

4




1

150

2

30

2

20

2

30

1

200

5




2

100

2

35

2

20

2

35

1

250

6




2

125

2

40

2

25

2

40

1

300

7




2

150

2

45

2

25

2

45

1

350

8




2

200

2

50

2

30

2

50

1

400

9




2

250

2

55

2

ЗО

2

55

1

450

10




2

300

2

60

2

35

2

60

1

500

11




2

350

2

65

2

35

2

65

1

550

12




2

400

2

70

2

40

2

70

1

600


І. Стрибки вгору

В.п. – ноги нарізно, зігнуті в колінах, спина рівна






  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка