Київ ремісничий і промисловий



Скачати 132,95 Kb.
Дата конвертації11.03.2019
Розмір132,95 Kb.
Тема: Київ ремісничий і промисловий.

Місто як ремісничий та промисловий центр. Ремесло в стародавньому Києві. Київська промисловість 19 та 20 ст. Сучасний економічний розвиток міста.


Мета: сформувати знання про роль ремесла та промисловості в розвитку міста, відмінності ремесла та торгівлі; роль Києва як великого ремісничого та промислового центру; розвивати увагу, мислення, логіку, вміння робити аргументовані припущення про призначення того чи іншого предмета, складати розповідь; робити порівняння, формувати почуття любові до нашого міста.
Тип уроку комбінований

Обладнання: підручник “Мій Київ” 5 клас, робочий зошит.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, бесіда, евристична бесіда, пояснення, робота з підручником); наочні ( ілюстрації фотографій); практичні (запис в робочий зошит, заповнення таблиці, творчі завдання).
Структура уроку:

І. Організаційний момент……………………………………………..………....2 хв

ІІ. Перевірка вивченого матеріалу …………………………………….……….10 х

ІІІ Актуалізація знань і мотивація навчальної діяльності…………………..…3хв

ІV. Вивчення нового матеріалу ………………….………………..………....…18 хв

V. Закріплення вивченого матеріалу …………………………….………….…9хв

VІ. Підведення підсумків уроку ……………………………………………......2 хв

VІІ. Домашнє завдання…………………………………………………………. 1хв


Використана література вчителем у підготовці до уроку:

  1. “Програми з курсу «Мій Київ»,

  2. Кобернік С. Г. та інші “Методика викладання географії в школі” – К.: 2006.

  3. Мій Київ : навч. посіб. / Комаров Ю. С., Комаров П. Г., Алєксєєнко І. В., Атаманенко С. І. – К. : Сім кольорів, 2008. – 144 с. : іл.

  4. Фото взяті з інтернета.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання, організація учнівської поведінки. Перевірка готовності учнів до уроку.



ІІ. Перевірка вивченого матеріалу

Прийом «Пелюстка»

На дошці магнітиками прикріплена квітка вирізана з кольорового картону, на її пелюстках розміщенні запитання. Учень виходить до дошки та вибирає пелюстку, відповідає на запитання.

Запитання:


  1. Чому Київ був побудований біля річки та на підвищенні?

  2. З яких матеріалів будували стародавні укріплення?

  3. Що таке плінфа?

  4. Що таке тактика?

  5. Як виглядали укріплення за часів Ярослава Мудрого?

  6. Чому Золоті ворота назвали «Золотими».

  7. Якою була такти монголів під час облоги міст?

  8. Що робили з укріпленням, щоб захистити його від вогню?

  9. Що таке бастіони, капоніри, равеліни?

  10. Чому під час 1-ї та 2-ї Світових війн укріплення стали неефективними?

  11. На твою думку чи тільки від міцності укріплень залежить те чи встоїть місто під час оборони?

  12. Що відбувалось з Києвом під час 2-ї Світової війни?

  13. Яка трагедія трапилась в Бабиному Яру?

  14. Як з часом змінювались оборонні споруди?

ІІІ. Актуалізація знань і мотивація навчальної діяльності

Подивіться на дошку та встановіть відповідність. Ви бачите дві колонки, вам треба уважно прочитавши, встановити логічні пари. Це завдання де пропонується перелік елементів, позначених цифрами, а для них потрібно знайти відповідні елементи з переліку, позначеного літерами (таблиця 1)

«Знайди пару» Таблиця 1

1. перстень, браслет, сережки

А фармацевт

2. зброя, знаряддя праці, різні вироби з металів

Б гончар

3. глечики, миски, горщики

В кондитер

4. торт, цукерки

Г ювелір

5. таблетки, порошки

Д коваль

Діти яким же одним словом можна об’єднати всі ці слова «фармацевт, гончар, кондитер, ювелір, коваль»?

Так дійсно це професії. Кожного ранку тисячі киян поспішають на роботу. Так було завжди. В усі часи мешканці щось виробляли – у себе вдома, в майстернях, на підприємствах.

Сьогодні на уроці ми з вами розглянемо які ж ремесла і як розвивалися в нашому місті, чим Київ славетний. Давайте запишемо нашу тему в зошит.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь. Бесіда. Евристична бесіда. Робота з підручником.

Стародавній Київ можна без перебільшення назвати містом майстрів. Чисельні ремісники задовольняли різноманітні потреби населення міста. А потреб цих насправді було багато. І ставало все більше, адже місто розвивалось, зростало, багатіло.

Київські ремісники славились своєю майстерністю. Деякі їх вироби були відомі не тільки на Русі, а й далеко за її межами. Хоча переважна більшість задовольняла потреби мешканців Києва та округи.

Запис у зошит

Ремісник - особа, яка володіє певним ремеслом і виготовляє вироби ручним способом, користуючись власними засобами виробництва.

Давайте розглянемо, які ж ремісничі професії були розвинені в Києві.



Ковальство (демонстрація фото 1). Підручник ст. 67

Великою пошаною користувались ковалі. Їх мистецтво здавалось таємничим – вони мали справу з вогнем і якимось дивом з цього вогню з’являлось залізо. І воно було таким пластичним у вмілих руках. І хіба не було дивом, коли в результаті незрозумілих сторонньому спостерігачеві дій з-під ковальських молотків виходили такі різні і такі необхідні речі: зброя, знаряддя праці, предмети хатнього вжитку. Недаремно ковалів завжди вважали чарівниками.



Давайте з вами зробимо припущення6

1. Навіщо ковалям вогонь?

2. А навіщо вони використовували холодну воду.

Ювеліри (демонстрація фото2).

Найбільш відомими за межами Києва були київські ювеліри – їх називали «ковалі по злату, сріблу і міді». З їхніх майстерень виходили різноманітні прикраси – сережки, браслети, діадеми, елементи оздоблення одягу і кінської збруї, вишукані предмети церковного вжитку. Все це користувалося великим попитом, адже люди завжди намагались прикрасити своє життя. До того ж, кількість і вишуканість прикрас вказували на соціальний статус – багатство, знатність.

Відкрийте сторінку 68

- Опишіть, що ви бачите. Що це за предмети?

- Як ви вважаєте, ким, чому, за яких обставин було заховано ці предмети? Чому саме вони?

Гончарство (демонстрація фото 3).

Гончарство — виготовлення з опаленої гончарної глини різноманітних виробів, зокрема посуду, кахлів, іграшок тощо. Первісні гончарі формували вироби вручну, обліплюючи кошичок, камінь, дерев'яну форму скибками глиняної маси завтовшки в палець або обкручуючи за спіраллю стрічку глини, поступово зліплюючи і вивершуючи конусоподібну посудину з гострим дном.



Кондитер(демонстрація фото 4).

Це професійний кухар, що створює кондитерські вироби, десерти, та іншу запечену їжу.



Фармацевт (аптекар)(демонстрація фото 5).

Ще в часи Київської Русі широко відомі були різні порошки, мазі, відвари, настоянки, так звані горошки, які треба було класти під язик, призначалися спеціальні лікувальні трав'яні ванни. На «торжках», у «зелених рядах» продавалися різні трави, зілля, відвари, настої. Продавали їх знахарі; очевидно, саме їх, а також інших цілителів, волхвів, чаклунів, ворожок і можна вважати попередниками сучасних аптекарів. Свої «медикаменти» вони тримали у спеціальних льохах, які, ймовірно, були прообразом сучасних аптек. Проте аптек у сучасному розумінні в часи Київської Русі не було. Знахарі передавали свої знання з покоління в покоління. Люди до них зверталися не лише за ліками (часто — навіть звичайнісінькими амулетами, оберегами), а й за медичною допомогою.

Перша аптека на території сучасної України була відкрита у Львові в 1270 році при храмі Іоанна Хрестителя і проіснувала до 1480 р.

Ми з вами розглянули всього невелику частину з тих ремісничих професій, які існували в Києві. Їх було значно більше.



  • Діти скажіть, ваші батьки купують багато речей необхідних вам у повсякденному житті (з чого ви їсте, де ви спите…).

  • Чи можете ви самі собі зробити всі ці речі? Ні.

  • А хто їх робить для вас?

  • А чому в нас не залишилось (майже) тих ремісників, які існували раніше?

З плином часу потреби в населення збільшувались і крім того кількість населення зростала і стала потреба виробляти предмети які необхідні в побуті в більшій кількості, які можна отримати швидше. Тому з’явилось промислове виробництво.

Запис у зошит.

Промислове виробництво – серійний масовий випуск товарів на підприємствах, заводах, фабриках, майстернях.

2. Заповнення таблички

Користуючись інформацією з посібника та власними міркуваннями, давайте визначимо, які речі з тих, якими ми зараз користуємось, могли б виготовити давні ремісники. А в другу колонку ми запишемо на яких підприємствах ці речі виготовляються зараз (таблиця 1).

«Відповідність професій» Таблиця 2

Речі/продукти

Які ремісники виготовляли

Де і ким виготовляються сьогодні

Шкільний піджак

кравці

На швейній фабриці або в ательє модельєрами, кравцями

Борошно

мірошник

Борошномельні підприємства,

Килим

килимар

Ткацька фабрика, ткачі

Дерев’яні меблі

мебляр

Меблеві фабрики, столяри, дизайнери

Посуд

гончар

Фарфоровий завод,

Прикраси

ювелір

Ювелірний завод, ювеліри

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. «Місто професій»

Крім професій, що ви згадали, нині існує багато інших. Уявіть себе представником деяких з них і запишіть за зразком, чим ви займаєтесь сьогодні.

Я вчитель – навчаю інших людей (своїх учнів), передаю їм певні знання про життя.

Я еколог

Я дизайнер

Я бухгалтер

Я юрист

Я будівельник

Я сантехнік

Я лікар

Я вчений

Я актор



2. «Що це?»

Я вам буду показувати фотографію та казати назву предмету, а ви намагайтесь вгадати, хто саме його використовує в своїй праці, або хто його виробляє (таблиця 2).



Наприклад ось фото «наковальня» (фото 6), його використовує в своїй роботі коваль.

«Що це?» Таблиця 3



Предмет

Призначення

Професія

1.

Гребінь

(фото 7)

використовується для розчісування волосся

ювелір

2

Зубило

(фото 8)

ударно-різальний інструмент для обробки металу

коваль

3

Гривна

(фото 9)

нашийна прикраса, що мала форму гладкого, або витого обруча із дорогоцінного металу

ювелір

4

Дзвони

(фото 10)

ударний музичний, а також сигнальний підвісний інструмент, звичайно із сталі чи бронзи

коваль

5

Молот

(фото 11)

наряддя праці, що використовується для нанесення ударів при куванні металів

коваль

6

Свічники

(фото 12)

підставка для встановлення свічки

ювелір




Медовий пряник

(фото 13)

кондитерський виріб, солодке печиво з використанням борошна жита та домішками меду, патоки, цукрового сиропу і прянощів. Назва походить від домішок прянощів.

На теренах Київської Русі їх називали «медовим хлібом»

кондитер

7

Фібула

(фото 14)

металева застібка, яка одночасно виконувала роль прикраси

ювелір

8

Щипці

(фото 15)

Коваль тримає щипцями розпечену підкову

коваль

9

Корчага

(фото 16)

великий глиняний горщик, ємність і міра виноградного вина в XII століття

гончар

10

Підкова

(фото 17)

пристосування для захисту кінських копит від зношування. Підкови виготовляють зазвичай із металу, найчастіше зі сталі, й прибивають до копит цвяхами.

коваль


VІ. Підведення підсумків уроку

Ми з вами розглянули тільки невеличку кількість ремісничих професій, їх існує набагато більше. Я вам пропоную за бажанням,вдома підготувати невеликі доповіді та на наступному уроці виступити з ними. Теми доповідей я вам пропоную вибрати із списку ремісників (Додаток 1).



VІІ. Домашнє завдання:

Прочитати сторінки 67-74



Додаток 1

Ремісники

аптекарремісник що виготовляє ліки;

бляхар — ремісник що виготовляє різні бляшані вироби;

бондар — ремісник, що виробляє діжки, дерев'яні відра;

бровар — ремісник, що виготовляє пиво на броварні;

годинникар — ремісник, що виготовляє і годинники;

гутник — ремісник, що виготовляє скляні вироби;

дзеркальник — ремісник, що виготовляє дзеркала;

килимар — ремісник, що виробляє килими;

кравець — ремісник, що шиє одяг;

малярзаймається фарбуванням будов, стін;

мебляр — ремісник, що виготовляє меблі;

мірошник — перемелює зерна на борошно на млині;

перукар — виробляє перуки, підстригає, робить зачіску;

різник — особа, що розрізує і продає м'ясо;

сажотрус — очищає від сажі димарі, димоходи;

скляр — склить вікна, вставляє скло у вікна;

столяр — займається обробкою дерева і виготовленням виробів із нього;

стельмах — ремісник, що виробляє колеса;

ткач — виготовляє тканини на ткацькому верстаті.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Програма додаткового вступного випробування з фаху для вступників на здобуття ос
2016 -> Кз «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської районної ради
2016 -> Урок №3 Реферативна робота
2016 -> Лекція №1 Вступна лекція: Екологія як наука Екологія мета, завдання, методи, основні терміни та визначення


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка