Клавіатура комп'ютера. Мова введення




Скачати 41,67 Kb.
Дата конвертації26.11.2018
Розмір41,67 Kb.
Тема: Клавіатура комп'ютера. Мова введення.

Мета:

формувати уявлення про групи клавіш клавіатури, знання про мову введення тексту та порядку дій для її зміни; ознайомити та навчити використовувати клавіші керування курсором та клавішу «пропуск»;

розвивати наочно-дійове мислення, зорову пам'ять, уміння аналізувати, мимовільне сприйняття, увагу;

виховувати уважність під час виконання завдань.



Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютер, картки, програма «Блокнот»

Хід уроку:

  1. Організаційна частина.

  1. Привітання.

  2. Налаштування на урок (за допомогою сонечка та хмаринки)

  1. Актуалізація опорних знань.

  1. Картки на повторення програм.

  2. Запитання – відповідь.

  • Складові комп’ютера? (системний блок, монітор, клавіатура, мишка)

  • Яка складова комп’ютера є основною? Чому? (системний блок)

  • Як називається кнопка, яка допомагає ввімкнути комп’ютер? (Power)

  • Для чого потрібна програма Paint? (для створення малюнків)

  • Програма «Блокнот» це який редактор? (текстовий)

  1. Розгляд картки з кнопками керування вікна.

  • Перед вами вікно програми «Блокнот». Ми вже знаємо, що це стандартна програма. Тож давайте з вами згадаємо, як керувати нею.

  • (позначки кнопок 1,2,3 – діти пояснюють що зробиться з програмою, якщо натиснути певну кнопку)

  1. Мотивація начальної діяльності.

З ним можемо порахувати,

Можемо пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Можемо листа прийняти,

Швидко з друзями зв’язатись ,

Він багато чого може

І завжди нам допоможе! (Комп'ютер)



  • Якщо ви правильно вмітимете керувати комп’ютером, то набагато легше буде справлятися з деякими завданнями.

  1. Повідомлення теми уроку.

Загадка

  • Відгадавши загадку, ви дізнаєтеся тему нашого уроку.

Сотня клавіш,

різні знаки

Спершу учні – небораки,

А тепер раз – два й готово

Відстукали слово.

Ось де пальцям фізкультура І це все – ……(клавіатура).



  1. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Розповідь учителя + робота з книжкою.

Відкрийте сторінку 28.

  • Клавіатура – пристрій введення інформації. Тому потрібно навчитися вправно нею керувати.

  • Сьогодні ми поговоримо про групи клавіш, які позначені зеленим і синім кольорами.

  • Зелений колір – вводять цифри та літери.

  • Синій колір – клавіші керування.

  • Подивіться на клавіші зеленового кольору. Що ви бачите?

  • Кожна клавіша містить по 2 букви.

  • А як же нам зрозуміти коли який символ буде введено?

  • Зараз я вам розкажу.

  • Коли ми починаємо вводити текст, то нам потрібно вибрати мову. Мова позначається в нижньому правому куті.

  • Щоб переключити мову, наприклад з англійської на українську потрібно одночасно натиснути клавіші (шифт,контрл) . Мова буде змінюватися з кожним натисканням.

  • Для того щоб друкувати текст, потрібно відкрити текстовий редактор. Відкривши редактор потрібно звернути увагу на риску, яка блимає на екранному аркуші – це текстовий курсор. Він показує де з'явиться наступний символ.

  • Починаємо друкувати текст з якої букви?

  • Для того щоб надрукувати велику букву треба затримати клавішу ШИФТ і обрати букву, яка нам потрібна.

  • Друкуючи текст ми можемо допустити помилки. Що ж робити?

  • Для виправлення помилки, потрібно натиснути клавішу ЗАБІЙ

  • Ще є одна клавіша, яка допомагає робити відступи між словами – це клавіша ПРОБІЛ.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (музикальна)

  1. Запитання до учнів.

  • Для чого потрібна клавіша ЗАБІЙ?

  • Як переключити мову?

  • Пробіл – це клавіша для….?

  • Як переключити мову?

  1. Робота в зошиті. (ст..20-21)



  1. Практична робота за комп’ютером.

  1. Інструктаж з техніки безпеки (відео)

  2. Виконання П.р.

Релаксація (відео)

  1. Узагальнення й систематизація знань.

  1. Запитання.

  • Про що ми сьогодні говорили?

  • Клавіатура – це пристрій введення чи виведення інформації?

  • Як надрукувати велику букву?

  1. Картки на закріплення.



  1. Підсумок уроку.

  • На цьому наш урок закінчено.

  • Поставте дві долоньки: уявіть, що в одній у вас – ДОБРО, а в іншій – ЧЕСНІСТЬ. Ось вони зустрілися ( діти плескають). Нехай в цю осінню пору ваш настрій завжди буде гарним.

  • Дякую за урок. До побачення.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка