Конспект уроку Тема: Характеристика хімічних елементів малих періодів за їх місцем у Періодичній системі і будовою атома




Скачати 49,37 Kb.
Дата конвертації02.12.2018
Розмір49,37 Kb.
План - конспект уроку

Тема: Характеристика хімічних елементів малих періодів за їх місцем у Періодичній системі і будовою атома.

Мета: закріпити знання про будову атома, продовжувати розвивати вміння за положенням елементу в Періодичній системі визначати його властивості.

Обладнання :Періодична система хімічних елементів, малюнки - схеми «будова атома», кінофільм «Тайна великого закона».

Тип уроку: урок узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

І. Організаційна частина.



II Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Сьогодні ми на уроці продовжимо знайомство з ...



А ось з чим - відповідь у загадці:

У тридесятім царстві,

В усім відомім государстві

Були собі сім братів

І вісім сестер.

Кожна мала по дві дочки,

А брати - по два синочки.

Якщо хімію ти знаєш,

Умить загадку відгадаєш.

(Господарство -Періодична система хімічних елементів, брати -періоди, сестри -групи, дочки -підгрупи, синочки -ряди)

Питання до учнів: А які брати є винятком з цієї загадки?



III Актуалізація опорних знань.
Перегляд кінофільму.

Клас поділяється на групи. Після перегляду кінофільму кожна група задає іншій питання. Приблизні питання:

І.Які є форми орбіталей?

2. Скільки електронів може розміщуватись на орбіталях?

3.Назвіть найбільш розповсюджені елементи всесвіту.

4. Де більше всього міститься елементу Гелію?

5.3 якого енергетичного рівня легше відірватись електрону?

6.Чим визначається місце елемента в періодичній системі?

7.Чому дорівнює порядковий номер елемента?

8.Що відбувається із збільшенням кількості електронів?

9.Що показує номер групи?

10. На що вказує номер періоду



IV Узагальнення знань учнів.

Учитель :До нас на урок завітали троє якихось невідомих. Нехай вони розкажуть про себе.

Учень 1


Елемент відомий всім.

Маю масу 27.

Чомусь товстий досить я...

Як фамілія моя? (А1)

Питання до загадки: чому цей елемент «товстий» ?

Учням пропонується записати на дошці електронну конфігурацію Алюмінію.

Учень 2


Поверх мій другий,

А далі - ні звука,

Бо спілкуватись не люблю,

Великий я бука.

В лампах міщусь, всім відом,

Ну а звуть мене... .(Ne)

Питання .Чому цей елемент «великий бука»? Чому він не любить спілкуватись?

На дошці учень записує будову атому Неону.

Учень 3

В першу квартиру запрошую вас.



Разом із киснем - «гримучий» я газ.

Вверх дирижаблі колись підіймав.

Хто знає хімію, всяк мене знав.

(Гідроген)

На дошці учні записують будову атому Гідрогену.

V Систематизація знань учнів.



*який з наведених елементів має максимальний радіус атома:

Ве, Мg, Са, Rа ? Чому?



*Яким хімічним елементам відповідають електронні формули:

1S22S263S2ЗР6

1S2 2S263S 2ЗР6 ЗD10 4S21

1S22S263S2ЗР3

*Вікторина

Учитель: До нас зайшов Незнайко і хоче у вас дещо спитати. З класу обирається учень - Знайко, який оцінює правильність відповідей учнів.

Питання Незнайки:

1 .Що таке орбіталь?

2.3 чого складається атом?



З.Що означає цей квадратик ?

4.А що – стрілочка?

5.Як дізнатись, скільки енергетичних рівнів є навколо ядра?

6.На що вказує номер групи?

7.І чому Періодична система розмальована різними кольорами?

8.Який принцип розташування хімічних елементів?



VI Підведення підсумків уроку.

Домашнє завдання:



Вивчити §8, повторити §1-7, підготувати повідомлення про життя Д. І. Менделєєва.
Урок підготувала викладач хімії Скоропадська С.О.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка