Лабораторна робота №2 повірка електровимірювальних приладів 1 Мета роботи Придбати навички повірки електровимірювальних приладів
Сторінка1/18
Дата конвертації29.12.2016
Розмір1,5 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

Лабораторна робота №2

ПОВІРКА ЕЛЕКТРОВИМІРЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ2.1 Мета роботи

Придбати навички повірки електровимірювальних приладів.

Вивчити принцип дії і будову потенціометра постійного струму.

Навчитися вимірювати струм, опір і потужність потенціометром.


2.2 Загальні відомості

Якість електровимірювальних приладів визначається рядом характеристик. Найбільш важливі з них: варіації показів і похибки приладу, чутливість і стала приладу, швидкість і споживана потужність. Ці характеристики визначають при повірці електровимірювальних приладів.

Під повіркою розуміється метрологічна операція, що полягає в порівнянні мір і показів електровимірювальних приладів зі зразковими мірами або показами зразкових вимірювальних приладів для визначення їх похибок.

При виборі зразкових приладів потрібно виконувати такі вимоги:  • клас точності зразкового приладу повинен бути в 5 разів вище класу точності приладу, що повіряється;

  • верхні межі виміру зразкового і повірюваного приладів повинні бути однаковими або відрізнятися не більше ніж на 25 %;

  • варіація показів зразкового приладу не повинна перевищувати похибки, що допускається;

  • при повірці приладів на постійному струмі в якості зразкових треба застосовувати магнітоелектричні прилади.

При виборі класу точності зразкового приладу треба користуватися табл. 2.1.

Таблиця 2.1Клас повірюваного приладу

0,5

1,0

1,5

2,5

4,0

Клас зразкового приладу

0,1

0,2

0,2

0,5

0,5

Повірка стрілочних електровимірювальних приладів завжди здійснюється методами: а) звіряння; б) компенсаційним на постійному струмі.

Метод звіряння полягає в одночасному вимірі величин приладом, що повіряється, і зразковим, і порівнянні їх показів. За дійсні значення вимірюваної величини приймають покази зразкового приладу.

Повірка компенсаційним методом так само, як і методом звіряння, зводиться до виміру однієї і тієї ж величини один раз повіряємим приладом, а другий – потенціометром постійного струму.

Принципова схема потенціометра наведена на рис. 2.1.Рис. 2.1


Потенціометри відносяться до приладів порівняння і служать для виміру напруги або ЕРС. Вони забезпечують найбільшу точність вимірів, їхня похибка не перевищує +(0,01-0,02)%.

В основу принципу дії потенціометра покладений компенсаційний метод, що полягає в зрівноваженні двох електрично не зв'язаних між собою, але протилежно спрямованих напруг або ЕРС. Робоче коло компенсатора (потенціометра) складається з послідовно з’єднаних опорів , і і допоміжного джерела енергії Е.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка