Лекція №14 Тема. Поняття про транспорт, лісові дороги та їх технічні елементи. Класифікація лісових дорігСторінка1/2
Дата конвертації13.04.2017
Розмір0,61 Mb.
ТипЛекція
  1   2
Лекція. Лекція № 14

Тема. Поняття про транспорт, лісові дороги та їх технічні елементи. Класифікація лісових доріг.

Мета. Ознайомити студентів із видами транспорту деревини та його особливостями, автомобільними лісовими дорогами і їх елементами.

Вступ. Транспорт є невід’ємною частиною лісозаготівельного виробництва, основою його стабільного функціонування. Вивезення деревини на лісових підприємствах здійснюється в своїй переважній більшості по автомобільних дорогах як загального призначення так і лісових. Лісові дороги, на сьогодні-ній день, мають важливе значення, оскільки використовуються не тільки для вивезення деревини, але також і для проведення різного роду лісогосподарських заходів. Добре розвинена мережа лісових доріг неабияк сприяє розвитку туристично-рекреаційної індустрії. Все це потребує серйозного ставлення до створення мережі транспортного освоєння лісових масивів.

План.

1. Основні поняття про транспорт

2. Класифікація транспорту деревини за типом ходової частини і рухомого складу.

3. Лісові дороги, їх класифікація, розрахунок транспортних вимірників.

4. Основні технічні елементи лісових доріг.

5. Особливості транспортного освоєння лісових масивівЗміст лекції.

1. Основні поняття про транспортТранспорт – галузь матеріального виробництва з переміщення вантажів і пасажирів (в процесі перевезення створюється оподатковувана додаткова вартість).

Основні технічні елементи транспорту: рухомий склад (тягові і причіпні транспортні засоби), шляхи сполучення, навантажувально-розвантажувальні механізми, склади, споруди і інших використовувані пристрої.

Розрізняють транспорт загальний (для перевезення людей і вантажів загального призначення) і промисловий (входить до складу підприємства і є складовою частиною виробничого процесу). Транспорт деревини належить до промислового.

В технологічному циклі лісопромислового виробництва транспорт є проміжною ланкою, яка забезпечує безперервність виробництва і збуту лісопродукції. Заготовлену в лісі деревину первинними шляхами підвозять до верхніх складів, звідки її доставляють до пунктів первинної переробки – нижніх складів. Далі деревинна сировина по дорогах загального користування (ЗК) поставляється на деревообробні підприємства чи експорт.В межах загальних витрат за весь період освоєння лісосировинної бази питома вага затрат на побудову транспортної мережі і придбання рухомого складу сягає 75 %.

Трудомісткість транспорту складає 15...18 % загальних трудовитрат, а питома вага в собівартості продукції – понад 30 %.

2. Класифікація транспорту деревини за типом ходової частини і рухомого складу.3. Лісові дороги, їх класифікація, розрахунок транспортних вимірниківДорога – це інженерна споруда, створювана для руху по ній рухомого складу з метою перевезення вантажів і пасажирів.

Лісові дороги (ЛД) прокладають вздовж лісових масивів, від лісових масивів до доріг загального користування, виробничих цехів підприємств, територіальних лісництв.Лісовозні дороги проектуються як технологічні і поділяються на:

  1. Магістралі – основні ділянки лісових доріг, що експлуатуються протягом усього року чи значної частини строку діяльності підприємства; зв’язують освоюваний лісовий масив з нижнім складом, дорогою загального користування чи пунктом споживання;

  2. Вітки – шляхи, що примикають до магістралей і використовуються для транспортування деревини з окремих ділянок лісового масиву, з строком експлуатації більше одного року (зазвичай 5...10 років);

  3. Вуси – тимчасові лісові шляхи, що примикають, як правило, до віток і використовуються для вивезення деревини з лісосік з строком експлуатації до одного року (зазвичай 2...3 місяці).

Колісні трелювальні трактори можуть доставляти деревину безпосередньо до віток (вуси в такому разі не будують).

Лісогосподарські дороги – постійно діючі, в т.ч. протипожежні, осушувальні, квартальні просіки (ІІІ кат.) тощо.

Мережу лісовозних і лісогосподарських доріг необхідно споруджувати як єдину, узгоджену з загальною мережею доріг місцевого значення.

Для оцінки експлуатаційних показників лісовозної дороги або окремих її ділянок існує система транспортних вимірників.

1.Вантажооборот дороги


Каталог: data -> users
users -> Тема. Метод архітектурної біоніки. Біотектонічне моделювання Мета
users -> Лекція №2 Тема морально-етичний закон християнства декалог (десять заповідей божих) Мета лекції
users -> Лекція. Лекція №1 Тема. Тема лекції. Фактори, що враховуються при відборі дітей для занять хореографією. Мета
users -> Лекція Тема Використання новітніх технологій навчання природознавства в початковій школі Мета
users -> Положення народознавчої роботи у сучасному українському днз мета заняття: поглибити знання студентів про особливості народознавчої роботи в умовах сучасного дошкільного навчального закладу. Питання для обговорення
users -> Історія української етнографії (електронний збірник статей І матеріалів)
users -> Лекція №3 Тема № святі тайни в християнстві мета лекції
users -> Тема Політична влада Мета заняття: з’ясувати поняття «влада», «політична влада»
users -> Тема історичні знання україни-руси в IX – XIII ст. Початки літописання в Руси-Україні IX – X ст. «Повість врєменних літ»
users -> Тема. Постулат и квантово


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка