Літературна гра-подорож „калейдоскоп” Мета



Скачати 213,65 Kb.
Дата конвертації23.03.2019
Розмір213,65 Kb.
ЛІТЕРАТУРНА ГРА-ПОДОРОЖ

КАЛЕЙДОСКОП”


Мета: проконтролювати рівень засвоєння учнями програмного матеріалу зі світової літератури в ігровій формі; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, творчу уяву школярів, навички групової роботи; розвивати уміння учнів застосовувати набуті знання в незвичних, нестандартних ситуаціях;виховувати інтерес до читання, до вивчення світової літератури; формувати комунікативну та загальнокультурну компетенцію; збудити прагнення учнів продемонструвати свої знання та вміння із світової літератури; вчити дітей грати і перемагати, поважати переможців, правильно сприймати поразку.
Обладнання: виставка книг і портретів авторів, що їх вивчали учні, картки із завданнями, записи інструментальної музики
Тип уроку: урок гра-подорож

У письменника тільки і є один

учитель: самі читачі

ХІД ЗАХОДУ М. Гоголь
І. Вступне слово вчителя - ведучого. Привітання

ІІ. Оголошення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності.

         Учитель.   Увага! Увага! Розпочинаємо літературну гру „Калейдоскоп”. Красива, гарна, приваблива назва, добре знайоме з дитинства слово. Хто з вас, юні друзі, не тримав в руках цієї іграшки, в захопленні не спостерігав, як змінюються в ній форми і кольори загадкових скелець. В нашій грі також змінюватимуться кольри-завдання. Ми будемо подорожувати від станції до станції. І всі чекатимемо, як у калейдоскопі, чогось кращого і незвичайного. Вітаємо учасників і бажаємо успіху! . Визначити наскільки ви ерудовані, кмітливі, організовані мені допоможе шановне журі в складі…………………………….

Люди здавна прагнули до краси і намагалися оточити себе прекрасними речами. Так виникло мистецтво. Відтворюючи життя у певній формі-чи художнього твору, чи живопису, чи музики, скульптори - митці намагаються не лише повідомити про щось, а й вплинути на людські почуття, прославити красу й добро, засудити потворне. Тому художні твори в усі часи мали суспільне призначення і їх не могли обходити болючі проблеми людей, народу, нації.

Хороша книга-це ковток води для спраглого, це друг і порадник. З її героями можна помандрувати у різні кінці світу, побути у минулому та майбутньому. Можна навчитися розрізняти добро, зло, можна й просто насолоджуватися словом.

Отже дозвольте розпочати нашу гру.

Сьогодні ми дізнаємося, яка команда найкраще спілкується з книгами.

Тож розпочинаємо гру.

СТАНЦІЯ « РОЗМИНКА»

Кожній команді по черзі пропонуються запитання. Кожна правильна відповідь оцінюється 1балом. Якщо команда не знає правильної відповіді на поставлене запитання, то інша отримує шанс заробити собі додатковий бал.



1.Як називаються книги, за якими учні вивчають навчальний предмет?

(Підручники)



2.Що допомагає вам знайти швидко в книзі потрібний вірш, оповідання, казку?

(Зміст)


3.Як називається переписана від руки книга?

(Рукопис)



4.Назвіть книгу, яка знає все?

( Енциклопедія)



5.Де створюються книги?

(У друкарнях)



6.Як називалася перша друкована книга?

(«Біблія»)



7.Коротка розповідь про книгу?

(Анотація)



8.Картка, у яку записуються дані читача і ведеться облік книг.

(Формуляр)



9.За правління якого київського князя була заснована перша бібліотека на Україні.

(Ярослава Мудрого)

(Музична пауза)

СТАНЦІЯ „ВИРУШАЛЬНА” (ЗА КОЖНЕ ВИКОНАНЕ ЗАВДАННЯ – 1 БАЛ)

1) Розташуйте ці довідникові видання в порядку від меншого до більшого за об’ємом інформації:

                   а) довідник;                           б) словник;

                   в) енциклопедія;                    г) покажчик

2) Відтворіть правильний порядок побудови літературного твору:

                   а) зав’язка;                                      б) кульмінація;

                   в) розв’язка;                          г) розвиток дії.

3) Розташуйте ці літературні твори в порядку від більшого до меншого:

                   а) роман;                                б) стаття;

                   в) оповідання;                        г) повість.

4) Розташуйте цих літературних героїв за зростом від меншого до більшого:

                   а) Мюнхгаузен;                     б) Хлопчик-Мізинчик;

                   в) Гуллівер;                           г) Дюймовочка.

 


СТАНЦІЯ „ПОШТОВА”

         Ми на станції „Поштовій”. Перед нами листи від літературних героїв, які йшли до нас довго: один – рік, другий – два. Але все одно героїв цих творів, самі твори та їх літературних батьків  ви пам’ятаєте і, сподіваюся, любите

 

Лист 1 „Я мала чудового друга. Ми жили у великому місті у двох суміжних  будинках. Ми любили квіти і вирощували троянди у великих дерев’яних ящиках. Але одного разу холодна істота викрала мого друга. Я довго шукала його, іноді ризикуючи життям, у садку жінки, яка знала чари, або у лісових розбійників. Та все ж таки я перемогла, завдяки своїй любові і, звичайно, допомозі добрих людей. Хто я? Хто мій друг і як  звати людину, яка вигадала історію про нас?”         (Герда, Кай; Г.К.Андерсен „Снігова королева”)

 

Лист 2  „Я – напівбог. Греки дуже шанували мене. Народився я в сім’ї смертних людей, але батьком моїм був сам верховний бог – Зевс. Але з волі його дружини я знаходився під владою кволого, хворобливого і злостивого царя. Саме він наказав мені здійснити ті справи, які дали мені свободу і зробили моє ім’я безсмертним. Назвіть мене. А може й мої справи пригадаєте?”    (Геракл, його 12 подвигів)


3. СТАНЦІЯ „ВІДОМА”

         Цікава зупинка нашої літературної гри – „Відома”. Бути відомим нелегко. Всі про тебе все знають. Чи справді так? Перевіримо? Я буду називати факти з біографій письменників, творчість яких ми вивчали в цьому навчальному році. Якщо впізнаєте з першої спроби – отримаєте 3 бали, з двох – 2 бали, з трьох – 1 бал.

(Підготовлено портрети Дж. Свіфта, О.С.Пушкіна, Р.Л.Стівенсона, Й.В.Гете)

 

         Запитання до портрета Дж. Свіфта :



1) Видатний англійський письменник-сатирик.

2) У 1694 році за сімейною традицією прийняв сан священника і отримав парафію в Ірландії.

3) Був не тільки відомим письменником, але й політиком, який у своїх творах відстоював ідею політичної та економічної незалежності Ірландії.

 

         Запитання до портрета Р.Л.Стівенсона:



1) Відомий як автор прозових пригодницьких творів, але писав і вірші.

2) По лінії матері доводився родичем В.Скотту і Р.Бернсу.

3) Прожив 44 роки, половину життя провів у ліжку через невиліковну хворобу, залишив творчий спадок в 30-ти томах.

 

         Запитання до портрета Й.В.Гете:



1) Сучасники називали його велетнем, хоча він не був великого зросту.

2) Свій головний твір – драматичну поему „Фауст” – написав віршами і працював над нею 60 років.

3) Товаришував з Шиллером, був міністром фінансів, але залишив свій пост заради літературної діяльності.

 

         Запитання до портрета О.С.Пушкіна:



1) Його дідом по лінії матері був негр із африканського князівського роду, і звали діда – Абрам Ганнібал.

2) На створення одного з найвідоміших творів надихнула поїздка до Києва та легенди Київської Русі.

3) Писав літературні казки у вірша.

 

    СТАНЦІЯ „КАЛАМБУР”



         Усе починається зі слова і словом закінчується. Іноді слово буває конче необхідне, а іноді зайве. На черговій станції пропонується у поданих рядках слів знайти зайве. За правильну відповідь отримаєте 1 бал, а якщо пригадаєте, з якого твору є „зайвий” герой, отримаєте додатковий бал.

  Ребекка, Вамба, Адельстан, Марлей, Ульрика, Локслі.

         (Марлей – Ч.Діккенс „Різдвяна пісня в прозі”)

Остап, Голокопитенко, Кукубенко, татарка, Кунігунда.

         (Кунігунда – Шиллер „Рукавичка”)



Баскервіль, РБеррімор, Лаура Лайонз, Болголам, місіс Степлтон

         (Болголам – Дж.Свіфт „Пригоди Гуллівера”, ворог Гуллівера)


СТАНЦІЯ „ Реклама ”

Шановні команди, ви знаєте, що ми живемо в час інформаційних технологій, на даний час перевага надається комп'ютеру, як одному з найкращих засобів спілкування.

Але важливу роль в житті людини відіграє книга. Та на жаль все менше і менше відвідувачів стає в бібліотеках. Як залучити читачів до читального залу та до книги.

Вам необхідно зробити рекламу книги, яка заохотила б читачів і дивлячись цю рекламу з'явилося якнайбільше відвідувачів у бібліотеках.

(Музична пауза)
 СТАНЦІЯ „ГЕРОЇЧНА”

         Впізнайте твір за описом літературного героя (1 бал):

1) Герой цього твору блукає світами, шукаючи визнання, потрапляє в небезпечні ситуації, здійснює подвиги в ім’я прекрасної дами, не раз доводить свою відповідність лицарському кодексу честі.

                   (В.Скотт „Айвенго”)

2) Цей твір оспівує героїчний вчинок старого шотландця-патріота, який жертвує синовим і власним життям заради батьківщини.

                   (Р.Л.Стівенсон  „Вересковий мед”)

3) Цей твір містить узагальнений образ козацтва, його боротьби, життя, звичаїв, його найтиповіших і найяскравіших постатей.

                   (М.Гоголь „Тарас Бульба”)

4) Герой цього твору – приватний детектив-аматор, логік, чиє ім’я зробило відомим письменника, який його створив.

                   (А.Конан Дойль „Собака Баскервілів”)

 

 
СТАНЦІЯ „МИТТЄВА



 

«Далі, далі...» (Звучить музика з телепе¬редачі) (команді задаються запитання, на які вона повинна дати миттєву відповідь. Якщо не знає відповіді, говорить: «Далі» Підраховується кількість заданих за ЗО сек. (1 хв.) запитань і кількість правильних відповідей. Кількість пра¬вильних відповідей дорівнює кількості балів 



Запитання

Команда №1

  1. Вкажіть на березі якої річки загинув Тарас Бульба ( Дністер)

  2. Визначте, що таке верес (балада Р.Л. Стівенсона «Вересковий трунок», кущ)

  3. Назвіть ім'я головного героя балади А. Міцкевича «Альпухара» (Альманзор)

  4. У повісті «Тарас Бульба», яка історична доба описується? (козаччина)

  5. Хто є виконавцем давньоруських билин? (кобзарі)

  6. Як називається невеликий прозовий твір, сюжет якого заснований на певному епізоді з життя одного персонажа (оповідання)

  7. Про що співав сліпий кобзар із твору Р.М. Рільке? ( співав «Пісню про Правду»)

  8. Хто є автором балади «Рукавичка»? ( Ф. Шіллер)

  9. Як називався заклад , в якому навчалися сини Тараса Бульби? (бурса)

10.У якому творі використано прийом єдиного початку? («Балада прикмет» Ф. Війон)

11. Який художній засіб використав Дж. Свіфт у повісті «Мандри Гуллівера»? (сатиру)

12. Як називали віщунів у давніх слов'ян? (волхви)

13. Представником якої країни є Ф. Війон? ( Франція)

14. Хто з героїв маскується під іменем Лицар позбавлений спадку за твором В. Скотта ? (Айвенго)

15. Ким за професією був Гуллівер? (лікарем)

16. Що наказав Олег («Пісня про віщого Олега») зробити зі своїм конем? (вбити його)

17. Ким був обраний Остап Бульба у повісті «Тарас Бульба»? (Курінним отаманом)

18. Вкажіть, хто є автором роману «Айвенго». (В. Скотт)

19. У кого закохався Андрій, герой повісті «Тарас Бульба»? (у полячку)

20. Яку річ Гуллівера ліліпути знайшли на березі моря? (капелюх)

21. Місцевість якої країни описано в історичному романі В. Скотта «Айвенго»? (Англія)

22. Шляхетний розбійник Шервудського лісу? (Робін Гуд)

23. У якій баладі автор змалював лицарський турнір, на якому герой мав здобути рукавичку для дами? (Ф. Шіллер «Рукавичка»)

24. Від якої особи ведеться розповідь у романі «Мандри Гуллівера» Дж. Свіфта? (від першої особи)

25. Перенесення ознак одного явища, дії на інше називається… (метафора)

26. До якого жанру літератури належить твір Р. . Рільке « Пісня проПравду»? (оповідання)

27. Вякій баладі описано розмову зневіреної матері зі своїми мертвими синами? («Смерть матері Юговичів»)

28. Зякого твору ці слова: «Із жовтого черепа тихо між тим Гадюка повзла домовинна: Круг ніг його чорним кільцем обвилась, І крикнув ужалений князь…»? (О. Пушкін «Пісня про віщого Олега»)

29. Який письменник увійшов в історі світової літератури, разом з героями Робом Роєм, лицарем Айвенго, Квентіном Дорвардом? (В. Скотт)

30. З ким ворогували ліліпути?? (острів Блефуско)

Команда №2


  1. Представником якої країни є А. Міцкевич? (Польща)

  2. Ім'я сина Тараса, який став зрадником? (Андрій)

  3. В якій баладі застосовано анафору? («Балада прикмет»)

  4. З якої поеми А. Міцкевича взято уривок « Альпухара»? («Конрад Валенрод»)

  5. Як ліліпути назвали Гуллівера? (Людина –гора)

  6. Як називалась епічна речитативна пісня, яку в давні часи виконували народні співці-музиканти? (билина)

  7. Австрійський поет, який описав красу України? (Р. М. Рільке)

  8. Вживаний на початку віршованих рядків повтор протягом всього твору чи його частини слів (анафора)

  9. Хто є автором балади «Пісня про віщого Олега»?( О. Пушкін)

10. Як називався корабель, на якому служив Гуллівер? («Ластівка)

11. Острів, на якому стояла Запорізька Січ? (Хортиця)

12. Письменник, наш земляк, який оспівав у своїх творах історичне минуле нашого народу? (М. Гоголь)

13. Кого із жінок Айвенго обрав королевою турніру? (Ровену)

14. Що означає назва Альпухара із поеми А. Міцкевича «Конрад Валенрод»? ( гориста місцевість в Іспанії)

15. Яку річ ховав Остап , навчаючись у бурсі? (буквар)

16. Різке викриття й гостре висміювання зображуваного називається … (сатира)

17. Гуллівер опинився у ліліпутів, тому що його корабель… (розбився)

18. У якому давньоруському творі вміщено легенду про князя Олега? (« Повісті минулих літ»)

19. Хто є автором балади «Вересковий трунок»? ( Р.Л.Стівенсон)

20. Що загубив Тарас Бульба і тому потрапив у полон? (люльку)

21. Назва сербської народної балади («Смерть матері Юговичів»)

22. Яка особливість літературної балади? ( є автор)

23. З якої балади взято ці слова: « Я знаю мухи гинуть в молоці, Я знаю добру і лиху годину…»? («Балада прикмет Ф. Війон)

24.У якому романі описано події Середніх віків, коли в Англії правив король Річард? (В. Скотт «Айвенго»)

25. Як в літературі називають художнє означення? (епітет)

27.Який відомий російський поет створив літературну баладу, в основу якої було покладено давню легенду про київського князя Олега?

28.Яке ім'я було у Гуллівера? (Лемюель)

29. Яким способом було страчено Тараса Бульбу? (його спалили)

30. Яка балада має трагічний фінал, де змальовано почуття батька та сина, перейняті страхом? (Й. В. Гете «Вільшаний король»



Команда №3

  1. До якого жанру літератури належить твір Р.Л. Стівенсона «Вересковий трунок»? (балада)

  2. Що було написано на щиті Айвенго? (позбавлений спадку)

  3. Хто є автором балади «Рукавичка» ( Ф. Шіллер)

  4. Епічний прозовий твір середньої форми , який має чимало спільного з романом (повість)

  5. За що Тарас Вбив свого сина Андрія? (за зраду)

  6. Представником якої країни був Дж. Свіфт? (Ірландія, англо-ірландський письменник)

  7. Чим відрізняється фольклорна балада від літературної? (Фольклорну створив народ)

  8. Хто оспівував у своїх піснях відвагу та сміливість козаків? (кобзарі)

  9. Хто є автором балади « Альпухара»? ( А. Міцкевич)

10. Від чого помирає хлопчик із балади Й. В. Гете «Вільшаний король»? ( від хвороби)

11. Хто керував країною ліліпутів у творі Дж. Свіфта «Мандри Гуллівера»? (імператор)

12. Представником якої країни був Ф. Шіллер? ( Німеччина)

13. Де народився М. Гоголь? (село Великі Сорочинці на Полтавщині)

14. Кому з народних героїв присвячений один із найпоширеніших циклів героїчних билин? (Іллі Муромцю)

15. Який предмет приховав Гуллівер від ліліпутів у потайній кишені? (окуляри)

16. Назвіть імена жінок, змальованих у романі В.Скотта «Айвенго» (Ровена, Ребека)

17. Кого із братів Тараса Бульби в бурсі наказували частіше? (Андрія)

18. Різке протиставлення предметів, явищ, понять називається…(антитеза)

19. Якою мовою розмовляли представники різних верств населення Англіїї XIIст. за романом В. Скотта «Айвенго» (французькою, англосаксонською)

20. Представником якої країни був Р.Л. Стівенсон? (Великобританія)

21. Якому народові належить балада «Смерть матері Юговичів»? (сербам)

22. Де ліліпути поселили Гуллівера? (у старовинному храмі)

23. Як називається великий за обсягом твір присвячений подіям минулого, побудований на фактах, документах, на народній пам'яті? (історичний роман)

24. З якої балади ці слова: « Батькові страшно, батько спішить, В руках його хлопчик бідний кричить; Насилу додому доїхав він, В руках його мертвий лежав його син…»? (Й. В. Гете «Вільшаний король»)

25. У якому романі автор розповідає про боротьбу англосаксів з норманами в XIIст (В. Скотт «Айвенго»)

26. Місто, в якому здобували освіту сини Тараса Бульби? (Київ)

27. Яким словом величали Олега ? (віщий)

28. Про яку річ говорили ліліпути: « Навіщо Людина –гора носить у кишені огорожу міського парку»? (гребінець)

29. Хто є автором оповідання «Пісня про Правду»? ( Р. М. Рільке)

30. У якому творі О. Пушкіна ми зустрічаємося з відомими історичними постатями –князем Ігорем, княгинею Ольгою, Олегом? («Пісня про віщого Олега»

Додаткові запитання для вболівальників

1.Де народився Микола Гоголь? (в селі Сорочинці на Україні)

2. Хто здобув перемогу на виборах кошового отамана? ( Кирдяга)

3. Що побачив Андрій у зруйнованому місті? (страшну картину голоду)

4. Де навчався Микола Гоголь? (у Ніжинській гімназії вищих наук)

5. Скільки часу сини Бульби побули вдома? (добу)

6. Який період історії України зображено у повісті «Тарас Бульба? (період Запорозької Січи, козаччини)

7. Якою була назва першої збірки Миколи Гоголя? («Вечори на хуторі біля Диканьки»)

8. Улюблений музичний інструмент козаків називався… (кобза)

9. За жанром твір Гоголя «Тарас Бульба» є …(повістю)

10.Частина козацького війська (за повістю «Тарас Бульба») повернулася на Січ тому, що… (на Січ напали татари)

11. Скільки порогів було на Дніпрі в часи козацтва?( 9 - дев’ять)

12. Що робили на Січи з тим, хто вбивав свого товариша? (Злочинця живого клали в труну разом з мертвяком і закопували)

13. Кого першим побачили Тарас Бульба та його сини при в’їзді на Січ? (Запорожця, який розкинувся на дорозі)

14. Чим перед походом змочували рушниці та пістолі, щоб не «грало враже око на ясній зброї»? (Розсолом)

15. Що це за стовп, біля якого завжди лежала в’язка дубових палок? (Ганебний стовп)

Запитань було задано –

Правильних відповідей – 

Оплески. Підсумок журі.

(Звучить музика


СТАНЦІЯ «ЛІТЕРАТУРНА»

Тест- співставлення:

Назва твору

«Ілля Муромець»

«Смерть матері Юговичів»

«Робін Гуд»

«Балада прикмет»

«Вільшаний король»

«Рукавичка»

Автор



















Сербський народ




X













Війон










X







Російський народ

X
















Шиллер
















X

Гете













X




Англійський народ







X











Встановити відповідність:улюблені герої балад та билин народів світу.




сербський

англійський

російський

німецький

польський

Р.Гуд




Х










Юговичі

Х













Муромець







Х







Делорж










Х




Олег







Х







пікт




Х










Альманзор













Х


СТАНЦІЯ «ЦИТАТНА»

Вікторина «Назвіть баладу та її автора»

«Я знаю, як Господь створив людину,

Я знаю все й не знаю лиш себе.»

Війон «Балада прикмет»

«Він рукавичку в лице їй кинув:

«Подяки, дамо, не треба мені!»-

Сказав і її покинув»

Шиллер «Рукавичка»

«Хлопчику любий, іди ж до нас!

Дочки мої у танку в цей час»

Гете «Вільшаний король»

«Із військом своїм , в царгородській броні,

Князь їде полями на вірнім коні»

Пушкін «Пісня про віщого Олега»

«А батько стояв на кручі-

Останній пикт на землі»

Стівенсон «Вересковий мед»

«Селища маврів у тьмі, у руїні,

Гине їх люд в безпораді»
Міцкевич «Альпухара»

« Сам на доброго коня сідав,

У чисте поле виїжджав,

Озера - річки перепливав,

ліс ламав »

(Билина про Іллю Муромця та Солов'я Розбійника)

« Великі змагання почалися після полудня. Двадцять

лучників вийшли на поле для турнірів і приготувалися

до боротьби за золоту стрілу»



(Балада про Робін Гуда)

« Як молила, вимолила в Бога

Дав їй Бог і очі соколині

Дав їй Бог і крила лебедині»



(Сербська народна балада «Смерть матері Юговичів»)

« Збігає на низ безстрашно,

і кроком твердим ступає між звіром тим...»

(Йоганн Крістоф Фрідріх Шіллер)

« Хто пізно так мчить у час нічний?

То їде батько, з ним син малий

Чогось боїться і мерзне син - малого тулить і гріє він»



(Й.В. Гетте «Вільшаний король»)

« У моря бурхливого зрадницький вал

твої не пошкодить вітрила,

тебе не поранив лукавий кинджал

Ворона стріла не вразила....

Не відаєш ран ти у грізній броні,

Бо є охоронець у тебе у війні»

(О. Пушкін «Пісня про віщого Олега»)

« Смерть його не лякає,

Життя не цінує він,

Не смію я честь продавати,

Як в очі дивитися син»

(Ф.Л. Стівенсон «Вересовий трунок»)

«Чи не думаєш ти, що я ціную ці блискучі уламки

каміння більше від моєї волі?

Але хіба батько може порівнювати їх з ціною

честі єдиної своєї дитини?

Візьми їх леді для мене для мене вони не мають

найменшої ціни. Я більше не носитиму колективних

речей»


(В.Скотт «Айвенго»)

« І присудили, з гетьманського дозволу, спалити його

живого на очах у всіх.

Тут же стояло голе дерево верх якого розбило громом»



(М. Гоголь «Тарас Бульба»)

« Знов і знов виникає потреба в іконі, нам якусь знищить

час і чи шашіль коли хтось одружується і ставить собі

хату»


( Ф.М. Рільке «Пісня про правду»)

11. «Незабаром на моїй лівій нозі заворушилось щось живе

і, поволі посуваючись уперед опинилося в мене на

грудях, а потім підійшло під саме підборіддя»



(Джонатан Світ «Мандри Гулівера»)

«Степ, що далі, то ставав прекрасніший... Повітря було

тисячею всяких пташиних свистів. Степа... які ж бо ви з

біса гарні!»



(М.В. Гоголь «Тарас Бульба»)

СТАНЦІЯ «ДЕРЖАВНА»

Завдання командам: назвати країну, в якій народився поет чи письменник.

Пушкін - Росія

Гоголь - Україна

Міцкевич - Польща

Війон - Франція

Шіллер - Німеччина

Стівенсон - Шотландія

В. Скотт - Шотландія

Дж. Світ - Англія



СТАНЦІЯ «ІМЕННА»

Завдання командам: виправити помилки у даному списку, поставити ім’я навпроти прізвища ( 2хв.)



Прізвище Ім’я

1. Війон Йоган Вольфганг (Франсуа)

2. Шіллер Франсуа (Йоган Крістоф)

3. Гете Йоган Крістоф Фрідріх (Йоган Вольфганг)

4. Пушкін Микола Васильович (Олександр)

5. Стівенсон Адам (Роберт Льюіс)

6. Міцкевич Роберт Льюіс (Адам)

7. Скотт Райнер Марія (Вольтер)

8. Гоголь Олександр Сергійович (Микола Васильович)

9. Свіфт Джонатан


Запитання для вболівальників

1. Епічні речитативні пісні, які виконували народні співці - музиканти (билини)

2. Вона є одним з найдавніших ліро - епічних жанрів поезії, народилася у Провансі як танцювально - хорова пісня у ХІІ - ХІІІ столітті (балада)

3. Він був засновником історичного роману (В. Скотт)

4. Зображення в художньому творі зовнішнього вигляду, постави, рухів, виразу обличчя людини, її одягу, взуття. танцю (портрет)

5. Слово слов’янського походження, що має корінь відати, середня за розміром епічна форма; менша ніж роман, але більша за оповідання (повість)

6. Різновид пригодницької літератури, прозовий твір, у якому розкривається якась таємниця пов’язана із злочином (детектив)
Підбиття підсумків. Оголошення переможців.

ВИСНОВКИ.

Ось і закінчилась наша літературна гра-подорож „Калейдоскоп”. Ця подорож виявилась нелегкою для всіх команд. Але найкращий результат показала ...команда (нагородження переможців). Дякуємо командам за участь. Усього вам найкращого!



 
Каталог: attachments -> article
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Основи теорії літератури
article -> До листа Міністерства освіти і науки України від 17. 08. 2016р. №1/9-437
article -> План роботи методичного об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> План роботи методичного осередку вчителів-предметників природничо-математичних наук на 2015/2016 навчальний рік
article -> Рішення щодо оцінювання навчальних досягнень учнів курсів за вибором приймається навчальним закладом
article -> Получение патента на полезную модель


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка