Мета уроку: формувати вміння проводити тепловий аудит у класі та школі



Скачати 10,75 Kb.
Дата конвертації03.11.2018
Розмір10,75 Kb.
  • “Тепловий
  • аудит в школі"

Мета уроку:

  • формувати вміння проводити тепловий аудит у класі та школі;
  • розвивати вміння працювати з компасом, термометром, рулеткою;
  • прищепити навички економного та екологічно безпечного стилю життя

Тип уроку:

  • комбінований
  • Устаткування:
  • Компас, рулетка, лінійка, термометр спиртовий, пірометр, свічка, сірники, тепловідбивний екран, невеличкий молоток.

Хід уроку

  • Повторення матеріалу: “Джерела втрат тепла”
  • Закріплення знань отриманих на уроці: “Теплозбереження”
  • Домашнє завдання

Що означає слово «тепло»? Які асоціації викликає у вас це слово?

  • Повторення матеріалу: Асоціативний кущ

Які ми знаємо джерела втрат тепла?

Отже, ми повинні зробити тепловий аудит помешкань школи, проаналізувати та визначити, чи економить школа теплову енергію, чи витрачає.

  • Отже, ми повинні зробити тепловий аудит помешкань школи, проаналізувати та визначити, чи економить школа теплову енергію, чи витрачає.
  • Робота в групах
  • ЩО І ЯК МИ В ЗМОЗІ ЗРОБИТИ?
  • 1.Розташування (план приміщення)
  • 2. Вікна
  • 3. Батареї
  • 4. Меблі
  • 5. Температура повітря
  • 6. Вхідні двері
  • 7. Підлога
  • 8. Стеля
  • Можливі проектні пропозиції за результатами аудиту
  • Огороджувальна конструкція
  • Модернізація вікон
  • Утеплення фасадів
  • Утеплення даху/підвалу
  • Влаштування тамбурів з діагональним розміщенням дверей та автодовідниками
  • Система електроспоживання
    • Використання енергоефективних джерел світла та пристроїв
    • Раціональне використання електроприладів
    • Максимальне використання природного освітлення
    • Застосування засобів автоматичного керування освітленням
    • Впровадження місцевого освітлення робочих місць
  • Можливі проектні пропозиції за результатами аудиту
  • Система опалення
  • Теплоізоляція елементів системи опалення та ГВП
  • Система розподілення (розгалуженість, протяжність – гідравлічні втрати)
  • Насоси розподільної мережі (заміна, впровадження частотного регулювання)
  • Зонування приміщень
  • Налаштування гідравлічної системи (встановлення клапанів, вентилів та засувок для регулювання)
  • Встановлення термостатичних клапанів
  • Впровадження поновлювальних джерел енергії (сонячні теплові системи опалення, теплові насоси,…)
  • Проведення пофасадного регулювання - Економія 3 – 20%
  • Встановлення на нагрівальних приладах терморегуляторів (місцеве регулювання) - Економія до 6-7%  
  • Зняття декоративних огороджень з радіаторів та встановлення радіаторних рефлекторів (екранів із алюмінієвої фольги) між зовнішньою стіною та нагрівальним приладом - Економія 2 – 10%
  • Періодичне промивання систем опалення - Економія до 3%
  • Перевірити герметичність на витоки систем вентиляції та кондиціонування повітря
  • Налаштування вентиляційної системи (регулювання споживання)
  • Заміна неефективного приводу
  • Встановлення устаткування для рекуперації повітря
  • Система водоспоживання
  • Оптимізація об'єму накопичувачів
  • Зниження температури гарячої води (мати на увазі: легіонелла!)
  • Циркуляція (теплоізоляція, реле часу для циркуляційних насосів)
  • Заміна неефективних насосів
  • Впровадження поновлювальних джерел енергії (теплові сонячні системи ГВП)
  • Встановлення ефективних кранів
  • Система обліку енергоносіїв
  • Облаштування вузлів обліку теплової енергії, електричної енергії, холодної води

Висновок уроку

  • Отже, на сьогоднішньому уроці ви навчилися проводити тепловий аудит шкільних помешкань, визначили, втрачає, чи економить теплову енергію те чи інше приміщення школи, розробили рекомендації щодо теплозбереження .

Домашнє завдання

  • Підготувати звіт, висновки та розробити рекомендації з теплозбереження та підвищення ефективності використання теплової енергії у приміщенні. Оформити інформаційний матеріал (плакат або стінгазета) щодо проведеного аудиту та розмістити їх біля досліджуваних приміщень.

Список використаних джерел:

  • Підручник для учнів до факультативного курсу для 6 класу «Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача» /К.Р. Сафіуліна - К.:ТОВ «Поліграф плюс», 2013.
  • Посібник для вчителя до факультативного курсу для 6-8 класів «Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача» /К.Р. Сафіуліна - К.:ТОВ «Поліграф плюс», 2013. 128 с
  • www.eeib.org.ua
  • http://school-collection.edu.ru
  • www.mdi.org.ua



Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка