Методичні рекомендації щодо проведення свята Останнього дзвоника в загальноосвітніх навчальних закладах області з метою виконання п 2 Наказу Головного управління світи І наукиСкачати 54,15 Kb.
Дата конвертації11.03.2019
Розмір54,15 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
Методичні рекомендації

щодо проведення свята Останнього дзвоника

в загальноосвітніх навчальних закладах області

З метою виконання п.2.2 Наказу Головного управління світи і науки від 28.02.2012 №162/0/212 - 12 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує провести в загальноосвітніх навчальних закладах області свято Останнього дзвоника

Рік 2012 – особливий у житті нашої Дніпропетровської області: відзначаємо 80-річчя з часу її заснування та Євро 2012. Завдяки підтримці Президента Віктора Януковича та Уряду, ефективному керівництву нашого губернатора Олександра Вілкула Дніпропетровщина успішно розвивається. Реалізуються програми розвитку культури туризму, впроваджуються інформаційні технології у музейну та бібліотечну справи, проводяться різні акції, виставки, фестивалі. Наш регіон має славну історію, традиції, духовну спадщину.

                            І шани, і довір’я гідний,

                            Над блиском рейкових рівнин

                     Встає мій край металургійний,

                     Високочолий, дніпровий.

                     Жаркі любов і хист у нього,

                     Бо до вогню він здавна звик

                     У кожній рисі горнового

                     Читаю смагле: «степовик»

Свято Останнього дзвоника займає особливе місце в житті кожної людини, бо всі ми родом з дитинства. Це прощання зі школою, з друзями-однокласниками та вчителями; це підведення підсумків шкільного етапу життя; це широкий шлях у майбутнє, вибір професії.

Проведення традиційного свята Останнього дзвоника варто збагатити творчістю учнів і батьків, вчителів, адміністрації, запрошених гостей; цікавими ідеями, спогадами про випускний клас, школу, колективні справи.

До сценарію можуть увійти: урочиста традиційна лінійка, творчі проекти, колективні цікаві справи, останній урок-побажання класних керівників 9-х, 11-х класів, сценарії прощання з початковою школою та першим учителем.

Звертаємо увагу на деякі виховні технології запровадження даних фрагментів свята.

Урочиста лінійка

Триєдина вимога до організації і проведення урочистої лінійки: «чіткість», «емоційність», «стислість».

Чіткість виявляється у виконанні державної символіки (Гімн України, Герб, Прапор, вітання першокласників, танцювально-спортивні композиції, українські пісні, міні-сценки із життя школярів, До сценарію урочистої лінійки рекомендуємо внести фрагменти зі сторінок багатої і славної історії Дніпропетровщини, її перспективи на майбутнє. А також зустрічі з ветеранами війни та праці «Історія не забуває», земляками «В історії Дніпропетровщини їхні імена», естафета поколінь «Дідусі-батьки-онуки».

Третя вимога до організації свята – емоційність. В організації урочистої лінійки необхідно дійти до кожного учня через духовність, сердечність, естетичність. Створити емоційну атмосферу на святі допоможе естетичне оформлення, святкова шкільна форма з елементами української символіки в одязі ( жовто-блакитна стрічка, дзвіночок… ), музика.Колективні творчі справи

«Портрет випускника»

Святково вбрані випускники перед школою (на східцях) разом із художником (класними керівниками) пишуть портрет «Випускник – 2012». У руках учні тримають живі квіти, підручники з української мови, математики, географії, історії….Радіостудія

«Випускнику присвячуємо»

У програмі лунають улюблені пісні випускників, вітання друзів, побажання вчителів, адміністрації, учнівського самоврядування.

                                   

Конкурс малюнків, присвячених випускникам:

«Ми у дитячому садку», «Спортивні перемоги», «Цікаві справи випускників – 2012»…»«Руслан і Людмила»

Конкурс на чарівну, романтичну, улюблену пару ( 3, 5, 9, 11класи)Останній урок для 11 класу

Випускний клас запрошує  батьків, вчителів, гостей на останній урок.

Пропонуємо деякі родзинки для уроку:

- творче обговорення «Одинадцять видатних подій у житті класу»;

-т еатралізовані фрагменти «Сторінки шкільного життя випуску-2012»;

- пісенний кліп «Чарівна музика наших сердець»;

- конкурс дружніх шаржів, шпаргалок, фотографій;

- «Побажання на прощання»- корисні поради батьків, вчителів, гостей;

- відвертий діалог(мрії випускників, який слід в їхній душі лишає рідна школа, чи буде продовження…);

- присвята вчителям, батькам, друзям –«Я-ТИ-ВЧИТЕЛІ-БАТЬКИ»

- лист для майбутніх випускників.

                   Виставки досягнень випускників - 2012

Експозиції можуть бути оформлені в актовій залі, коридорах, вестибулях: «Майбутні господині»( вишивки, в’язання, вироби, саморобки, шиття…), персональні виставки шкільних художників, фотографів, журналістів, умільців…, виставки на спортивну тему.

Методичні поради

       Оформлення актової зали допомагає створити святковий настрій. Багато квітів, яскраво оформлена сцена, пано великого пароплава із різнобарв’я стрічок, квітів, фотографій випускників («Наші шкільні роки»), шкільні стіннівки, відеофрагменти.  

         Програма «А починалося все так»

У програмі інсценівки-спогади, фрагменти із шкільного життя, номери художньої самодіяльності, доброзичливі гуморески, музичні портрети класних керівників, улюблених вчителів.«Пелюстки ромашки» організовують творчі групи випускників, педагоги-організатори, заступники директорів з виховної роботи, батьки. До заходу можна подати такі фрагменти:

- відкриття – презентація фотогалереї 11-х класів, щоденники, записи-спогади класних керівників, інтерв’ю;

- улюблені іграшки, предмети…

Свято прощання з початковою школою та першим учителем

Мета свята: виховувати почуття поваги, любові до вчителя, школи, підвищити активність та інтерес учнів до здобутих знань у початкових класах.

Рекомендовано до програми свята ввести пізнавальні та розвивальні ігри, ребуси, вікторини, конкурси, провести святковий концерт, поздоровлення, сюрпризи для батьків, вчителя, учнів, знайомство з майбутнім класним керівником, провести екскурсію по школі.

Останній дзвоник – це особисте свято для кожного учня, а особливо для випускника. Воно буде яскравим і незабутнім, якщо випускник відчує увагу, турботу до себе. У цей день учні 9- 11-х класів почують щирі слова на свою адресу, доброзичливі побажання та вітання.Рекомендована література

1. Н. Кулинич, Л. Савченко. Енциклопедія дитячого свята. – Х.: Вид. група «Основа», 2009. – 271 с.

2.С. Афанасьєв «Праздник в школе», - М. «АСТ Пресскнига», 2003. – 140 с.

3. Позакласний час. 2012.

4. О. Мацкевич Сценарій шкільних свят. – Харків.2003. – 96с.

5. Т. Пістун . Свою Україну любіть – Тернопіль: Навчальна книга. – Богдан, 2004. -176с

6. Виховна робота в школі. 2011-2012р.р.

7. Останній дзвоник та випускний вечір для 9 класів «Дзвінок шкільний для вас останній» // Шкільний світ. – 2011. - № 25-26. – С. 31 – 36

8. Сценарії дитячих свят (3ч.) ДОІППО. Дніпропетровськ. -2006.

9.Є.Бачинська Свято у школі: Збірник сценаріїв у двох частинах. – Біла Церква, КОІПОПК, 2003. – 240с.Перший проректор                                      В.Г.Долгополий
Каталог: uploads -> editor -> 2530 -> 329833
editor -> Конкурс «Учитель року 2016»
editor -> Індивідуальний характер перевірки
editor -> Відділ освіти Нікопольської міської ради Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №8»
editor -> Методичні рекомендації щодо організації роботи в групах продовженого дня./ Упорядник Л. В. Пономаренко Пирятин: рмк, 2015
editor -> Гайдаренко Світлана Анатоліївна
editor -> Сталий розвиток суспільства
editor -> Бібліотечні уроки для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2013 Греджева Н. О
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
329833 -> Звіт директора кзш №114 Хорькової Л. В. перед громадськістю у 2014р


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка