На екскурсію до столиці




Скачати 114,8 Kb.
Дата конвертації02.10.2018
Розмір114,8 Kb.
Тема: На екскурсію до столиці.

Закріплення знань про звукові значення букви Ї, ї.



Мета: закріпити знання про звукові значення букви „ї”, навички роботи з

Книгою ; продовжити формувати в учні уявлення про звукове значення

букви; закріпити знання про роль букви «ї» в українській мові; розвивати

логічне мислення, зв'язне мовлення учнів, вміння керувати увагою, читати

слова, речення та зв'язний текст, відповідати на питання поширеними

реченнями, самостійно ставити питання за змістом прочитаного; формувати

навички складання діалогу; вчити логічно і послідовно висловлювати свої

думки; виховувати почуття патріотизму, гордості за свою країну та її столицю,

почуття доброзичливості, взаємодопомоги , бажання дотримуватись правил

поведінки у громадських місцях.



Обладнання: словникові слова на картках, ілюстрації Києва, карта України,

Долоньки «Клас!» зеленого, жовтого та синього кольорів у конвертах-квитках,

картки з опорними словами для диференційованих завдань, малюнковий

план уроку, каса букв, набірне полотно.


Хід уроку

Хід уроку.

І. Організація класу.

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 1 класі

Діти - просто мо-ло-дці!!!

ІІ. Виклик.


  • Прислухайтесь, який звук зустрічається найчастіше?

Красиві її і річки і гаї

І мова рідна – солов»їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься …(Україна)


  • Передбачте тему нашого уроку (Вислуховую пропозиції учнів, усі - приймаємо)

  • Хто знає, що таке Україна? (наша Батьківщина, країна у якій ми живемо.)

  • Як, на вашу думку, можна ще сказати про Батьківщину? ( «Асоціативний кущ»)


БАТЬКІВЩИНА
(це країна, місце, де ми народились, земля батьків, рідний край і т.д.)

  • А хто знає яке головне місто нашої Батьківщини? (Київ)

  • Так, його ще називають столицею.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- А тепер звіримо наші передбачення: прочитаємо разом (хором) тему нашого уроку: „Повторення звукових значень букви „Ї”.

- Спробуйте за опорними словами визначити мету уроку.

Опорні слова: вивчимо, повторимо (закріпимо)

- Згодна, сьогодні на уроці ми повинні повторити вивчену букву, навчитися осмислено читати текст, розповідати про те, що прочитали, складати зв'язні висловлювання на дану тему. А зможемо ми це зробити за допомогою ось такого плану.


ІУ. Знайомство з малюнковим планом уроку.

  1. Вибір маршруту і транспорту.

  2. Придбання квитка. Речення.

  3. На пероні. Гра. Фізкультхвилинка.

  4. В дорозі. Діалог.

  5. Екскурсія містом. Робота над текстом.

  6. Повернення додому. Підсумок.

(план на дошці написаний в неправильному порядку)




  • Ви нічого не помітили?

  • Діти, спробуйте розташувати план нашого уроку навчання грамоти у правильному порядку.

  • Визначте, на який етап уроку ми повинні витратити найбільше часу, на який найменше і чому?


V. Вибір маршруту і транспорту.

- Куди, на вашу думку ми відправимось на екскурсію? (до столиці України)
- Давайте виберемо вид транспорту. Відгадайте загадку.
Залізні подружки

Тримаються за руки.

Одна з трубою

Їх тягне за собою (поїзд)


два звуки)

- Завдання на цьому етапі уроку. Утворіть нові сова, змінивши початок слова.









Отже, поїдемо поїздом. А з яким настроєм ми вирушимо в дорогу?



(діти показують картку з настроєм)
ІV. Придбання квитка. Складання речень.


  • Що потрібно, щоб розпочати подорож? поїздом (потрібно придбати квиток.)

  • А як можна придбати квиток. (купивши його в касі)

  • За що можна купувати? (за гроші)

  • Де їх беруть? (заробляють)

  • Давайте і ми заробимо грошей, щоб придбати квиток. Для цього виконаємо таке завдання.

Поїзд столиця до столиці.


Київ їде України.
Добре попрацювали і квитки придбали.
ІІV. На пероні. Гра. Фізкультхвилинка.


  • Тепер потрібно знайти свій вагон і місце, а для цього потрібно вміти швидко читати.

ГРА «Зірке око» (використовуємо слова, вивчені на попередньому уроці).



  • Знайшли своє місце. Тепер потрібно повторити правила поведінки в громадському транспорті (повторюємо правила).

  • Наші приготування відібрали в нас багато сил. Отже, час фізкультхвилинки


Фізкультхвилинка.

(на фоні мелодії з м/ф «Маша и Медведь» діти імітують рухи поїзда)

Їдуть-їдуть поїзди

До столиці трудової.

В славне місто – Київ-град,

Що цвіте мов пишний сад.
ІІІV. В дорозі. Діалог.


  • У вагоні пасажири знайомляться, розмовляють, для того, щоб дорога не здавалась довгою.

  • Давайте і ми порозмовляємо. Складемо діалог.

(виходять два учні і складають діалог)

  • Слідкуйте за своєю мовою, вживайте слова ввічливості.

ДІАЛОГ

  • Добрий день!

  • Здрастуй!

  • Скажи, будь ласка, як тебе звати?

  • Сашко. А тебе?

  • Мене звати Руслана. А куди ти їдеш?

  • Я їду у Київ на екскурсію. А ти?

  • Я також їду у Київ. Хочу побувати в музеї.

  • А ти багато знаєш про Київ?

  • Ні. Але хочу дізнатись більше.

- Давайте послухаємо розповіді дітей про утворення Києва, щоб більше дізнатися перед екскурсією.

РОЗПОВІДІ ПРО КИЇВ.

(діти розповідають легенди про утворення назви Києва)
ІХ. Екскурсія містом. Робота над текстом.


  • Ось ми і приїхали. (фото залізничного вокзалу)

1. Початок екскурсії.


  • Куди в першу чергу бажають потрапити маленькі гості столиці? (до зоопарку)

  • Зараз ми з вами повторимо абетку і побуваємо уявно в київському зоопарку. (запис «Абетка»)

  • Мандруємо далі.

2. Перегляд світлин про Київ з коментарем вчителя.

КИЇВ

Ось і Київ, любі діти,

Серце нашої Вітчизни!

Хочу вам я розповісти

Про це місто історичне.

( фото 1. Памятний знак на честь заснування Києва).

Ще козаки тут стояли

І славнозвісні ворота

Від поляків запирали.

Щоб вони наш славний Київ

Не могли весь зруйнувати

І жінок і з діточками

У полон до себе взяти.



(фото 2. Золоті ворота).

Бився тут і славний воїн,

Син великий України –

Гетьман наш –

Богдан Хмельницький,

Його площа тут донині.



(фото 3. Площа Богдана Хмельницького).

Та не тільки були війни

В нашій матінці-столиці,

Є тут ще церков багато,

Що про мир і спокій свідчать!

У погожий день святковий

Куполи на сонці сяють,

І на довгі кілометри

Всюди відблиск розпускають.
Це - Софіївський собор

Де лунала ода книзі

І, в свій час, коронувались

Українськії князі.



(фото 4. Софіївський собор)

Далі перед вами –

Андріївський собор,

Йому вже майже 300 років!

Він нас чарує знов і знов.

Височить він над домами,

Куполами вгору лине

І мов небо підпирає,

Що над ним зажди синіє.

(фото 5. Музей «Андріївська церква»)

Ось з’явився перед нами

Собор Михайлівський суворий.

Він великий і могутній,

Та ще разом з тим казковий

З золотими куполами

І з чарівними, як в казці, розписними воротами.

(фото 6. Михайлівський Золотоверхий собор)

Та не тільки того часу

Майстри вміли будувати,

Наші рідні українці

Й зараз зможуть здивувати!
Ось до вашої уваги

Найкрасивіший театр,

Найцікавіший для діток,

Бо ляльковий там актор.



(фото 7. Ляльковий театр).
3. Робота над текстом з Букваря.

1) Передбачення змісту тексту за заголовком.

- Прочитайте назву тексту.

- Давайте передбачимо про що, на вашу думку , йтиметься в тексті?

2) Словникова робота

а) Робота над з’ясуванням значення слова.

Майдан, площа головна чи велика церква.

Узвіз велике, незабудоване місце в місті чи селі.

Собор крутий підйом; вулиця або дорога, що мають підйом
б) Робота з тлумачним словником.

- Щоб перевірити правильність наших висновків нам необхідно звернутись за поясненням.

- Яка книжка нам допоможе це зробити? (тлумачний словник)

- Отже, прочитайте тлумачення значення слова «майдан» (ст. 222)



2) Читання тексту вчителем

- Чи справдились наші передбачення?

- Хто ще приїхав на екскурсію до Києва?

- До кого вони приїхали?



3) Напівголосне читання тексту дітьми

- Прочитайте власні назви в тексті.

- Як ви здогадались, що саме ці слова є власними назвами?

- Які ще слова ми пишемо з великої букви?



4) Вибіркове читання.

- Знайдіть у тексті і прочитайте:



        • Скільки Києву років?

        • До кого в гості приїхали діти Леся і Петрик?

        • Де знаходиться Андріївський узвіз?

        • Яку виставу хотіли подивитись діти?

- Ось наша подорож закінчується.

- Отже, рушаймо додому!
Х. Повернення додому. Підсумок уроку.


  • Всім, хто нас чекав вдома дуже цікаво як пройшла наша екскурсія. Що цікавого ми бачили.

  • Давайте складемо невелику розповідь про нашу екскурсію за поданими схемами речень.

І____________ - ___________ ___________.

Київ – столиця України.

Україна – наша держава.

Україна – чудовий край.

І____________ ___________ ____________ __________ .

Ми побували у Києві.

Ми їздили на екскурсію.

І_____ _______________ ____________ ____________?

Ви бачили столицю України?

Чи були в столиці?

Ви їздили у поїзді?

І__________ _____________ ___________ __________!


Мені дуже сподобалась екскурсія!

Там було дуже цікаво! ( або інші варіанти).





  • Чого навчилися на уроці?

  • Яка літера допомогла нам здійснити подорож і дізнатись багато нового?

  • Про що ви почули вперше?

ХІ. Самооцінка.


  • А зараз ви оціните свою роботу на уроці, за такими критеріями:

активність на уроці,

правильність відповідей.

▪ Жовту долоньку «Клас!» бере той, хто на уроці був активним, постійно піднімав руку, правильно зв'язно відповідав, умів слухати товаришів.

▪ Синю - бере той, хто на уроці був малоактивним, відповідав лише інколи, незв'язно, не завжди правильно.

▪ Зелену - бере той, хто на уроці не відповідав або давав неправильні відповіді, висловлювався коротко, незв'язно.
Отже, ми бачимо, що переважають долоньки……. Значить урок минув не марно.
Резервні завдання, які заздалегідь можуть вивчити учні.
Вірші про КИЇВ.

Київ – місто історичне

Йому вже багато літ

А воно красиве й вічне

Серед зелені і Квітень
З нього почалась держава

У прадавні ще часи,

В ньому наша міць і слава,

В ньому предків голоси!


Київ – серце України

І найкраще місто в світі

Хоч пройшов усякі зміни, -

Гарний все - в зимі, чи в літі.


Там церкви золотобанні

А в них дзвони сріблом куті

Як задзвонять на світанні

То на всю країну чути


Гомін міста, шепіт тополиний

Світлий простір, сині небеса.

Київ наш – це серце України

України гордість і краса.


На каштанах цвіт їх довгожданий

Розкрива засвічує весна.

Київ – це оспівані каштани

І нових кварталів білизна.


Молодій красуйся променисто,

Височій, зростай під небеса.

Києве – чудове наше місто,

України гордість і краса.


Щоб цвіла Україна моя

Ми даємо обіцянку нині:



Вчитись так, щоб набуті знання

Пригодились моїй Батьківщині.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка