Наука як мистецтво проникнення в таїну природи
Скачати 377,69 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації03.07.2017
Розмір377,69 Kb.
  1   2   3Міністерство освіти і науки України

Київський університет ринкових відносин

РЕФЕРАТ

з дисципліни «Культурологія»

на тему:

«Наука як мистецтво проникнення в таїну природи

(наукові винаходи Китаю)»Виконала:

Студентка факультету економіки і менеджменту

1 курсу, групи МЗ/1.4

Спеціальності «Маркетинг»

заочної форми навчання

Повх Владислава Сергіївна


Перевірила:


Київ-2011


План:


Вступ …………………………………………………………………………..3

  1. Наукові знання та великі винаходи китайського народу…………...4

  2. Китайська писемність……………………………………………………6

  3. Конфуцій та його вчення………………………...………………………7

  4. Даосизм…………………………………………………..…………………9

  5. Китайські майстри………………………………………………………10

Висновок……………………………………………………………………..12

Список використаної літератури…………………………………………13
Вступ


У наше століття бурхливого розвитку науки і техніки, засобів масової інформації нас, здавалося б, важко здивувати чимось новим. Нове невблаганно і шумно вторгалося до нашого життя. І все ж світ неймовірно багатший і різноманітніший, ніж усі відкриття науки, техніки, культури і мистецтва.

Пізнання - найголовніша людська діяльність. Людина, всіма доступними їй, що історично склалися засобами, опановувала навколишній світ. Саме вона створила дві справді могутні сили пізнання природи і самої себе - мистецтво і науку.

Мистецтво виникло раніше науки, ввібравши в себе всі форми людського пізнання. Але згодом ці рушійні сили розділилися. Чому це сталося? Відповідь на це питання ми знайдемо у дослідженні найбільшої історії людського пізнання. Сама ж історія є не що інше, як діяльність. Переслідуючи свої цілі людина, не історія, а саме людина освоює земний світ, черпає свої знання та відчуття з життєвого досвіду.

Наука і техніка не можуть не впливати на світосприйняття людей, а отже, і на їх психології. Але чи існує взаємовплив між мистецтвом і наукою? На мою думку , наука і мистецтво не тільки безспірно впливають одне на одного, а й змагаються в відкритті: перша – допомагає відкрити таємниці природи, друга – людської душі. Світ науки може бути одним з багатьох обєктів до яких звертається мистецтво, але чи може сама наука бути мистецтвом? Саме це питання я наважуся розглянути в цій роботі на прикладі історичних винаходів та культурних традицій стародавнього Китаю.1 Наукові знання та великі винаходи китайського народу

Стародавні китайські астрономи уявляли світ у вигляді величезного яйця. Земля була подібною до жовтка, а небо до шкаралупи. До неба були прикріплені світила, які разом з небом оберталися навколо Землі. Придворні астрологи складали гороскопи та інші астрологічні прогнози. Саме зацікавленість у влаштуванні світу дозволила їм досягли великих успіхів в астрономії. Вони вміли передбачати місячні і сонячні затемнення, навіть появу комет. Вперше виявили плями на Сонці.

У добу розквіту культури в імперії Хань була заснована академія, організовувались бібліотеки, держава підтримувала письменників, вчених. Сприятливий для розвитку культури період правління другої династії Хань ознаменувався багатьма науковими відкриттями, білышість з яких пов’язана з іменами математиків Чжан Жуна ( I століття нашої ери) та Чжан Хена (78-139 роки). Чжан Жун розрахував взаємозв’зок між швидкістю течії води і опадами, що дозволило більш правильно будувати ірігаційні споруди. Китайські математики знали десяткові дроби, вперше в історії винайшли від'ємні числа.
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка