Обсяг розділу
Скачати 15,28 Kb.
Дата конвертації30.09.2017
Розмір15,28 Kb.ВСТУП
Основним джерелом електроенергії є турбогенератори, що встановлюються на теплових електростанціях, на яких виробляється близько 80 % загальної кількості електроенергії [1]. Це вимагає особливої уваги до питань турбогенераторобудування.

Протягом багатьох років увага конструкторів була спрямована на постійне збільшення одиничної потужності генераторів, що призводить до зниження питомих витрат матеріалів генераторів на одиницю потужності, питомих капіталовкладень при спорудженні станції і вартості електроенергії.

Одним з основних шляхів підвищення одиничної потужності генераторів є інтенсифікація охолодження і зокрема розробка турбогенераторів із безпосереднім охолодженням обмотки статора водою та обмотки ротора воднем.

Водневе охолодження, у тому числі і воднево-водяне, застосовується для 64,5 % турбогенераторів (по потужності). Вітчизняні турбогенератори з водоводневим охолодженням знаходяться на рівні кращих зарубіжних машин, а по ряду показників їх перевершують.

Слід зазначити, що у зв'язку із зміною організації господарської діяльності в останні десятиліття і розпадом СРСР спостерігаються негативні тенденції в спроможності та структурі електроенергетичних потужностей [2]. Так, більше 70 % загальної кількості турбогенераторів України і Росії відпрацювали встановлені нормами мінімальні терміни служби. Така ситуація диктує необхідність здійснення заміни найбільш зношених генераторів на нові разом із заходами щодо продовження терміну служби машин, які ще залишаються в експлуатації, шляхом їх вдосконалення.

Тому задача розробки турбогенератора із збільшеною одиничною потужністю на базі існуючої конструкції турбогенератора типу ТГВ виробництва ДП завод «Електроважмаш» є актуальною.
Обсяг розділу ВСТУП не повинен перевищувати 1,5 стор.(рекомендовано 1 стор.)


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка