Порівняння натуральних чисел



Скачати 96,39 Kb.
Дата конвертації26.11.2018
Розмір96,39 Kb.
ТипКонспект
ХАРКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 56

ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТИ

Конспект відкритого уроку

5 клас


Математика


«ПОРІВНЯННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ»


підготувала:

Звєрєва Г.Ф.

вчитель математики,

спеціаліст вищої категорії,

вчитель-методист

Харків

Математика 5 клас

Тема: Порівняння натуральних чисел.



Мета: повторити, систематизувати знання учнів про натуральні числа, десятковий запис натуральних чисел; згадати відомості про поняття класу та розряду числа до мільйона; відпрацьовувати навички дотримування правил читання і запису натуральних чисел; повторити правила порівняння натуральних чисел. Формувати навички самостійної роботи, розвивати розумову діяльність.

Тип уроку: повторення і систематизація знань, вмінь, навичок учнів.

Обладнання: картки для усного рахунку.

Очікувані результати: у процесі уроку учні зможуть:

  • Повторити основні відомості про натуральні числа;

  • повторити класи і розряди при запису натуральних чисел;

  • повторити правила читання та запису натуральних чисел;

  • згадати правила порівняння натуральних чисел.


Хід уроку
I. Організація класу

1.Налаштування учнів на роботу.

2. Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів уроку.
II. Повторення і систематизація знань.

а) Питання до класу:

Робота в парах ( питання заготовлені на дошці, кожна пара 1 хвилину обговорює запитання і відповідає )

1. З якими числами ви познайомились в початковій школі?

2. Скільки вам років? Скільки у вашому класі дітей? Скільки парт у класі?

А скільки стільців? Яка чисельність населення нашого міста? А країни?

3. За допомогою яких чисел ви мені давали відповіді?

4. Так які числа називаються натуральними?

5. 0 - натуральне число?

6. Назвіть найменше натуральне число.

7. Найбільше число.

8. Як називаються знаки які приходять на допомогу запису натуральних чисел? Скільки їх ? Назвіть.

9. 4205; 135168; 2624398. На прикладах назвати відомі вам розряди, класи.

10. З скількох розрядів складається кожний клас числа?



б) Усна робота ( на кожній парті картки з умовами вправ для усної роботи)
1. Прочитати.

  1. 3548;

  2. 148639;

  3. 2035004;

  4. 3104020;

  5. 9320000;

  6. 5000145;

  7. 3230109;

  8. 3504148.

2. До якого розряду належить цифра 5 кожного з поданих чисел.

  1. 3059146;

  2. 5138249;

  3. 2005342;

  4. 9524948;

5) 4623539;

6) 2389753;

7) 1000205.

3. Вкажіть скільки сотень, десятків, одиниць у наступних числах:

253; 648; 286; 966.

4. Зріст Буратіно у сантиметрах записується найменшим трьохзначним числом. Який зріст Буратіно?



в) Колективна робота з класом.

1)Біля дошки один учень записує на слух наступні натуральні числа:

323145; 6005139; 4206130; 144258; 1000028; 9120025; 6044189; 2390474; 7105.

2)Три учні біля дошки виконують аналогічне завдання: записати натуральні числа

1000024; 2078187; 43048; 4300189; 9765000; 305055; 6097300.

3)Записати у вигляді розрядних доданків наступні числа :

348; 5243; 23139.

4)Математичний диктант ( учням пояснити як будемо виконувати: перед кожним на парті лежить умова диктанту, чистий аркуш, копіювальний папір. Під сторінку зошита підкладаємо спочатку копіювальний папір потім чистий аркуш. Диктант виконуємо у зошиті. Після закінчення часу, підписуємо та віддаємо аркуші з роботою, а в зошиті разом перевіряємо диктант, аналізуючи помилки)



І варіант

Записати за допомогою цифр наступні натуральні числа :

А) Триста сорок чотири тисячі двадцять п’ять;

Б) Три мільйони двадцять вісім тисяч сто три;

В) Шість мільйонів триста сорок вісім;

Г) Один мільйон триста тисяч п’ятнадцять.


ІІ варіант

А) Двісті сорок сім тисяч триста;

Б) Вісім мільйонів тридцять дев’ять тисяч вісім;

В) Чотири мільйони шістсот вісімнадцять;

Г) Три мільйони вісімсот тисяч чотири.

ІІІ. Порівняння натуральних чисел.

Інтерактивний метод «Мікрофон»

Учні, тримаючи в руках мікрофон, розповідають, які відомі правила вони використовують для порівняння чисел.

Вчитель підводить підсумок розповідям дітей та пояснює, як вони можуть порівнювати натуральні числа.

г) Повертаємось до карток усної роботи і виконуємо наступне:

5. Порівняти:



  1. 348 і 1078;

  2. 1429 і 25;

  3. 2045 і 993;

  4. 669 і 673;

  5. 1895 і 1884;

  6. 3429 і 3419.

д) Запитання до класу :

1) Як порівнюємо числа з різною кількістю знаків?

2) Як порівнюємо числа з однаковою кількістю знаків?

ж) Порівняти числа.

Самостійна робота робота в групах

(діти в групах виконують завдання у зошитах, лідер групи виходить до дошки та доповідає про результати роботи в групі).



  1. 568 і 4568;

  2. 135 і 546;

  3. 4356 і 4368;

  4. 3789 і 3865;

  5. 456 і 2089;

  6. 56708 і 56879;

  7. 123456 і 12367;

  8. 456009 і 234008.

IV. Підсумок уроку.

1. Що повторили на уроці?

2.Чи вдалося вам заповнити прогалини в знаннях?

V. Домашнє завдання. № 26, № 30, № 154(1-4)

Картка усної роботи

1. Прочитати.



    1. 3548;

    1. 9320000;

    1. 148639;

    1. 5000145;

    1. 2035004;

    1. 3230109;

    1. 3104020;

    1. 3504148.

2. До якого розряду належить цифра 5 кожного з поданих чисел.

  1. 3059146;

  2. 5138249;

  3. 2005342;

  4. 9524948;

  5. 4623539;

  6. 2389753;

  7. 1000205.

3. Вкажіть скільки сотень, десятків, одиниць у наступних числах: 253; 648; 286; 966.

4. Зріст Буратіно у сантиметрах записується найменшим трьохзначним числом. Який зріст Буратіно?



5. Порівняти:

  1. 348 і 1078;

  2. 1429 і 25;

  3. 2045 і 993;

  4. 669 і 673;

  5. 1895 і 1884;

  6. 3429 і 3419.

Каталог: uploads -> editor -> 207 -> 46987 -> sitepage 13 -> files
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації
files -> Харківської міської ради харківської области
46987 -> Реферат на тему Трагедія українського народу в романі Барки "Жовтий князь"
46987 -> Цикл занять Інформаційно-психологічного тренінгу „Профілактика віл/сніду серед учнівської молоді”
files -> Перевірка домашнього завдання о к 40° В
207 -> Пріоритети та перспективи розвитку системи дошкільної освіти окреслено


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка