Повідомлення про певні події та факти, передавати зміст прочитаного, висловлювати свої думки і ставлення до предмета мовленняСкачати 174,93 Kb.
Дата конвертації11.03.2019
Розмір174,93 Kb.
ТипПовідомлення


Інтегрований урок з елементами бінарності

Урок підготували:

Учитель англійської мови Кесарь Н.Е.

Спеціаліст I категорії.

Учитель російської мови та літератури Калініна Г.Г

Спеціаліст І категорії

Тільки людина може здійснити неможливе.

Р. Емерсон
Мета уроку:


 • провести контроль оволодіння учнями мовною і мовленнєвою компетенцією за творчістю Д. Дефо та його твором "Робінзон Крузо", уміння робити короткі повідомлення про певні події та факти, передавати зміст прочитаного, висловлювати свої думки і ставлення до предмета мовлення;

 • підбити підсумки за вивченим твором, з’ясувати значення слова «робінзонада», здійснювати міжпредметні зв'язки (література-географія, біологія, англійська мова);

 • вчити використовувати різні джерела, в тому числі електронні словники та енциклопедії, для пошуку необхідної інформації;

 • завершити роботу над проектами й захистити їх;

 • розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення,розширювати загальний світогляд учнів, формувати їх автономію в навчальній діяльності;

 • формувати культуру усного мовлення;

 • виховувати любов до читання творів англійської літератури, допитливість, кмітливість.


Обладнання:підручник «Зарубіжна література» для 6 класу Ю.І. Ковбасенко, підручник для 6 класу «Англійська мова» О. Д. Карп'юк (Тернопіль, 2006), персональний комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, презентація MicrosoftPowerPoint до тексту, портрети Д. Дефо та ілюстрації до книги «Робінзон Крузо» (проектуються на екран), роздавальний матеріал (картки, таблиці), матеріали електронної енциклопедії Wikipedia, картки-пам'ятки «Поради юним мандрівникам», зображення тварин (пінгвіни, тюлені), картки з кросвордом-головоломкою, проектні роботи учнів

Тип уроку: інтегрований урок з елементами бінарності
Література:


 1. Збірник комунікативно-ситуативних вправ щодо розвитку життєвих компетентностей учнів: Зарубіжна література.5-11класи. Укладачі: Мельникова Л.В., Бібік С.В., Соколова Т.Є.// Заг.ред. Ціка І.Г.- Донецьк, 2010

 2. ХорошиловаА.В.Усі уроки зарубіжної літератури.6 клас.-Х.: Вид. група «Основа»,2010

 3. Челышева И.Л. Инновационные технологи на уроках русского языка и литературы.5-11 классы. – Х.: Изд. группа «Основа», 2011

 4. Мельникова Н.П. Проектна робота з використанням комп’ютерних технологій як засобу креативного навчання //Англійська мова та література.- 2011г.-№1.-ст.4-8

 5. Використовуємо сучасні підходи у викладанні англійської мови.: І.І. Бекреньова. - Х.:Вид.група «Основа»,2007

 6. http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_DefoeMhttp://www.biografguru.ru/about/defoe/?q=461

Хід уроку


 1. Мотивація навчальної діяльності

Учитель англійської мови (Е.Т.):Today we have an unusual lesson, because we are going to speak in two languages: English and Ukrainian. Do you like reading books? Do you know English writers? Have you read a book about a man who spent many years on a deserted island? What is his name? Who is the author of this novel? We'll sum up the facts about a famous English writer Daniel Defoe today. We'll also revise some facts from his life and creative work. But at first look at the blackboard.
Учитель літератури (У.Л): Р. Емерсон, американський філософ і поет, вважав, що тільки людина може здійснити неможливе. Чи стосуються ці слова ге­роя роману Д. Дефо Робінзона Крузо? (слайд1,2)

Хочете відчути себе робінзонами? Перевіримо, чи готові ви до цього. 1. Узагальнення одержаних знань

1.Перевірка домашнього завдання

У.Л:

Зачитати твір-мініатюру «Якби я був Робінзоном». Показати або розказати про одну річ, яку б ти взяв із собою на без­людний острів. Пояснити свій вибір.

А тепер послухаємо виступ англійців «Бібліографів»

Е.Т.:

We'll start with the analysis of the reference information. Some pupils were given the task to surf the Internet and found some facts about life and creative work of the author of the "The Story of Robinson Crusoe" and to make a quiz.


Виступ І групи «Бібліографів»

P1. The author of "The Story of Robinson Crusoe" is Daniel Defoe.

Daniel Defoe was born in London in 1659 (about 1660). He was an English writer and journalist. He wrote more than 500 books, pamphlets, and journals on various topics. His political writings had brought only troubles and increasing debts. Defoe turned to fiction writing. It brought him fame. His first novel was written in 1719 when Defoe was nearly sixty years old. It became one of the best known adventure stories in the world.P2.That novel was Robinson Crusoe a story which still thrills readers today, more than two hund­red fifty years later.The whole title of the book consists of 59 words: “The LIFE And Strange Surprising ADVENTURES of ROBINSON CRUSOE; OF YORK, MARINER: Who lived Eight-and-twenty Years all alone in an uninhabited Iceland on the Coast of America, near the Mouth of the Great River Orooneque; having been cast on Shore by Shipwreck, where — in all the Men perished but Himself. With an ACCOUNT how he was at last as strangely delivered by PIRATES. Written by Himself”.

Robinson Crusoe brought Defoe great success. During his last years, Defoe was a sick, lonely old man. He died in 1731 at the age of 71, as alone and frightened as his hero, Robinson had been during his 28 years on a deserted island.(См.слайд 3-12)


P3. Quiz. What do you know about Daniel De­foe?


  1. Daniel Defoe was born ... in 1659.

   1. in London

   2. in Paris

   3. in Kiev

  2. He wrote more than...

   1. 300 books

   2. 200 books

   3. 500 books

  3. .. was written in 1719.

   1. His first poem

   2. His first novel

   3. His last novel  4. Robinson Crusoe brought Defoe great ... .

   1. happiness

I.Мотивація навчальної діяльності 2

II.Узагальнення одержаних знань 3c) 71

  1. Robinson Crusoe spent ... on the deserted island.

 1. 28 moths

 2. 28 years

 3. 28 days

Keys: 1 a, 2 c, 3 b, 4 c, 5 c, 6 b. (From the Internet Resources)

Е.Т.:

That was great. Now we’ll go to the Ukrainian Literary club. Meet our scientists

У.Л:

Популярність романа Дефо була настільки великою, що вже не­вдовзі в літературі з'явилися численні наслідування. А в літературоз­навстві виник новий термін «робінзонада». Так почали називати опис пригод на безлюдній землі (острові), де людина, опинившись наодинці з природою, повинна була боротися за виживання, виявляючи силу духу й розуму.Виступ ІІ групи - «Літературознавці»

 • На думку дослідників, безпосереднім поштовхом до написання роману «Робінзон Крузо» став епізод із корабельного щоденника капітана Вудса Роджерса, опублікованого під назвою «Подорож навколо світу від 1708 до 1711 року». Вудс Роджерс, капітан корабля "Герцогиня", розповів про випадок, що стався в Тихому океані біля берегів острова Мас-а-ТьєрраМатроси із «Герцогині» відправилися на баркасі до острова Мас-а-Тьєрра за прісною водою. Назад вони повернулися разом з людиною, одягненою у цапову шкіру. "Він виглядав більш диким, ніж рогаті першовласники цього одіяння", – записав у щоденнику капітан Вудс Роджерс. Виявилося, що ця людина прожила на острові 4 роки і 5 місяців. Звали його Олександр Селькірк. На острові Селькірк здичавів і розучився говорити.
 • Пізніше Селькірк розповів про те, що він був помічником капітана на одному судні. Якось капітан розгнівався на свого помічника і висадив його на безлюдному острові. Кораблі заходили на острів неодноразово, та Селькірк від них таївся. Одного разу прийшли іспанці - запеклі вороги англійців. Селькірк не встиг сховатися і його помітили. Іспанські матроси ганялися за ним, як за диким звіром. Та наздогнати Селькірка було непросто, адже, ловлячи диких кіз, він навчився бігати надзвичайно прудко.

У.Л:

Вочевидь, Дефо читав щоденник капітана Вудса Роджерса, можливо, читав інші журнальні статті, присвячені Олександру Селькірку, а можливо і зустрічався з людиною, яка здичавіла на безлюдному острові Мас-а-Тьєрра. Дефо вирішив описати історію людини, що потрапила на безлюдний острів.

Що з історії Селькірка змінив письменник у своєму романі?

 Робота з таблицею

 • Цілий потік наслідувань та переробок. Був створений жанр «робінзонад", в якому працювали великі письменники:

Жюль Верн "Таємничий острів";

Кампе "Новий Робінзон";

Том Ніл "Один на острові“

Йоганн Вісс “Швейцарський Робінзон”

Голдінг "Повелитель мух";

Гранстрем «Олена-Робінзон"

М.Верзилін “Слідами Робінзона”

В. Златополець І. Федів“Життя та дивовижні пригоди козака Миколи на безлюдному острові”

У кожній з книжок Робінзон мав інше ім'я та національність, були навіть Робінзон-жінка та Робінзон-невидимка. Найбільша кількість переробок твору Дефо належить французам і німцям. Німецькі пись­менники видали близько 40 робінзонад. Серед них — «Новий Робінзон» Й. Кампе, надрукований 1799 р.У.Л:

Послідовники Робінзона існували не тільки в літературі, але й у реальному житті.Російський бібліофіл Олексій Аквілєв зібрав відомості про такі випадки і створив хроніку з 3 тис.історій «робінзонів». Про декілька з них нам розкажуть «Історики»

Виступ ІІІ групи - «Історики»
1. Іспанець матрос Педро Серрано в 1540 році опинився на безлюдному острові після корабельної аварії, недалеко від берегів Перу. На острові не було навіть питної води. Він їв черепах,а з їхніх панцирів виготовляв миски для збору дощової води. Він прожив на острові майже 10 років.

2. У 1809 році американець Даніель Фосс подорожував Тихим океаном на кораблі “Негоціант”, який наштовхнувся на айсберг і потонув. Фосс - єдиний, хто вижив і дістався до камянистого острова, де жили тільки тюлені.

Вони й стали його засобом виживання. Він прожив на острові 5 років.

3. На початку 19-го століття Яків Міньков плавав на промисловім судні північними островами, де полював на песця. Капітан корабля висадив його на острові Беренга зі здобиччю та обіцяв повернутися за два місяці. Але корабель збився з курсу й не зміг знайти цей острів. Мінькову прийшлося виживати у суворому кліматі Півдня. Він повернувся додому через 7 років.

4. Росіянин Ф. Ніколаєв разом зі своїм помі­щиком потрапив на Зондські острови в Індійському океані. Три місяці вони жили на безлюдному острові. За вірну службу поміщик відпустив слугу на волю за умови, що він буде зватися Робінзоном Крузо. З того часу у Росії живее сім'я на прізвище Крузо.

5. Федір Іванович Толстой (двоюрідний дядько Л.М. Толстого) завжди шукав пригод і за незліченні витівки був висаджений Крузенштерном на найближчий острів, біля Аляски. Толстой прожив серед алеутів декілька років і користувався у туземців великим авторитетом. Вони хотіли вже обрати його вождем, але Толстому судилося повернутися до Росії. Його з того часу почали називати Толстим-американцем.

6.Своєрідним Робінзоном був Наполеон на острові Св. Єлени в Атлан­тичному океані. Найближчий берег, африканський, був за 2 тис. км від острова. Наполеон прожив на острові 6 років.У.Л:

Д.Дефо у своєму романі припускається неточності. Які саме, нам розкажуть «Географи» та «Біологи»

Виступ IV групи «Географи» та «Біологи»

 • 22 листопада 1574 року острів вперше відкрив іспанський мореплавець Хуан Фернандес. Він назвав його Мас-а-Тьерра (Más a Tierra), що в перекладі з іспанської означає «найближчий до материка».Острів став відомий завдяки моряку Олександру Селькірку, який залишився на безлюдному острові в 1704 році і жив тут на самоті на протязі 4 років та 4 місяців. Острів має горбистий і гористий рельєф, утворений потоками лави після серії вулканічних вивержень. Його південно-західна частинамає форму вузького півострова. Західна частина нижча і сухіша, ніжі нші частини. Острів має Середземноморський клімат, з чітковираженим сухим, теплим літом і прохолодною, вологою зимою. В 1966 році острів було перейменовано на острів Робінзона Крузо.

 • На паралелі, де «розташований» острів Робінзона, не може бути ні тю­ленів, ні пінгвінів. Пінгвіни живуть лише в Південній півкулі, і північна межа їх розповсюдження знаходиться на багато південніше, ніж острів, де жив Робінзон. Дефо був обізнаною людиною, просто він помилявся разом із сучасним йому світом.

У.Л:

Щоб вирушити у подорож, треба знати чимало. У нас є декілька порад юним мандрівникам. Якщо ви заблукали...
Географи

Біологи

 1. Зверніть увагу на те, з якого боку росте мох на деревах (це буде північ), з якого боку у дерев більше гілок (це буде південь).

 2. ЗнайдітьПолярну зірку, яка завжди на півночі: для цього потрібно від­шукати найяскравішу зірку в хвості Малої Ведмедиці

 1. Можна з безпекою для життя спо­живати в їжу яйця птахів.

 2. Ягоди й гриби краще не чіпати: це збереже вам життя.

 3. Знайдену воду обов'язково про­кип'ятіть на вогнищі.

 4. Якщо ви спіймали рибу, можна за­пекти її у вугіллі
 1. Гра «Останній герой» Цікаво!

«Останній герой-1» знімали протягом 39 днів на островах архіпелагу Бокас дель Торо біля Панами. Події проекту «Останній герой-3» за участю зірок шоу-бізнесу відбувалися на островах Домініканської республіки.

Робота в групах

Завдання № 1

Робінзонові довелося чимало попрацювати, щоб доправити до свого острова їстівні припаси. Він навчився їх цінувати так, як раніше

цінував тільки гроші й свободу. Давайте й ми попрацюємо й визначимо, назви яких продуктів зашифровані у головоломці (читати треба зліва направо через одну букву).

1.(сухарі, рис, хліб, зерно). 2. (м'ясо, мука, сир, вино).

Завдання № 2

Робінзонові пощастило перевезти на острів чимало корисних речей. Давайте пригадаємо, які саме. Якщо ви запишете всі слова правильно, то дізнаєтесь, яку дорогоцінну знахідку віддав би герой за цілий корабель із золотом.

  1. Вид набоїв.

  2. Вогнепальна зброя.

  3. Інструмент дроворуба.

  4. Оснастка корабля.

  5. Вибухонебезпечний порошок.

  6. Аксесуар для паління.

  7. Інструмент для різання.

  8. Інструмент для заточки ножів.

  9. Вид кріплення.

Завдання № З

Бережливо й шанобливо ставився Робінзон до будь-якої дрібнич­ки, яка могла стати в пригоді на безлюдному острові. І лише про одну річ він зневажливо сказав: «Непотрібний мотлох, навіщо ти мені тепер? Ти не вартий, щоб нахилитися й підняти тебе з землі. Всю цю купу…(золота) я ладен віддати за будь-який з цих ножів!....

Про що говорить герой? Чому?

Підбиття підсумків гри.ІVЗахист проектів

Опис процесу створення стільця:« Перш за все я зробив собі стіл та стілець. На них я використав короткі дошки,що привіз з корабля. Усі дні – 7,8,9,10 і частково 12 листопада (бо 11 була неділя)- Я зробив стілець. Я був тоді ще зовсім невмілим столярем. Стілець приніс мені багато клопоту, перш ніж прийняв потрібну форму. Декілька разів я розбирав його на частини й знову приймався за роботу. Та все ж таки я був незадоволений результатом…”
Діти презентують вироблені власноруч меблі в мініатюрі

V Рефлексія. Підведення підсумків уроку

Давайте пофантазуємо . Вас запросили на урочисту зустріч Робінзона на батьківщині. Підготуйте промову «Доки людина не здається, вона сильніша за свою долю» (Е.М. Ремарк)

Чого навчає книга «Робінзон Крузо»?

Які риси характеру допомагає виховувати?


VI Домашнє завдання

Підготувати повідомлення про французького письменника Жуля Верна с.142-143(підручник)Каталог: uploads -> doc
doc -> Методичні рекомендації для проведення І (районного) етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2015»
doc -> Наказ Державіаслужби від 14. 06. 2006 №416
doc -> Правила сертифікації суб’єктів аеропортової діяльності
doc -> Реферат на тему: Франсуа Вієт
doc -> Активність мікроорганізмів-азотфіксаторів у ґрунті західного
doc -> Вправ для навчання аудіювання
doc -> Сучасна практика підготовки баяністів
doc -> «історія розвитку поняття інтеграл»
doc -> Технологія концентрованого навчання дозволяє викладачеві урізноманітнити заняття за формами та методами
doc -> Сьомого скликання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка