Повідомлення теми І мети уроку сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про прісну та морську воду. ІV. Вивчення нового матеріалу робота за підручником (с. 18-20) Чому воду називаютьрозчинником? Назвіть розчини, які можна зустріти в природі




Дата конвертації15.01.2019
Розмір44,9 Kb.
Природознавство 3 клас

Тема.Прісна та морська вода

Мета:розширити знання учнів про воду, про прісну та морську воду; розповісти про способи опріснення води та використання прісної і морської води людиною; розвивати мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Що називають розчином?

— Наведіть прикладирозчинних у воді речовин.

— Доведіть, що крейда не розчиняється у воді

— Розкажіть, як властивість води розчиняти деяк речовини люди використовують у житті.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про прісну та морську воду.



ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Робота за підручником (с. 18-20)

— Чому воду називаютьрозчинником?

Назвіть розчини, які можна зустріти в природі.

— Пригадайте смак морської води.

— Чому морська вода солона?

— Поміркуйте, якої води на Землі більше — прісної чи солоної.

— Розгляньте малюнок 11 на с. 18. Чи підтвердилася ваша думка?

— Яка найбільша річка України?

— У яких річках України містяться значні запаси прісної води? Відшукайте їх на карті України.

— Розгляньте малюнок 13 на с. 19.

Що ви знаєте про озера Ялпуг і Синевир? Де вони знаходяться?
Фізкультхвилинка.

Руки за голову ставимо сміло

І повертаємось вправо і вліво

Двічі наліво, двічі направо,

Зробимо чітко, діти, цю вправу.

Двічі наліво, двічі направо –

Будемо мати гарну поставу.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

Продовження роботи за підручником (с. 20-21)



Робота в парі

Поясніть, як ви розумієте прислів’я: «Один глечик прісної води дорожчий від усієї солоної річки».

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих» ?

— Морська вода може бути опріснена та використовуватися як питна.

Один із методів опріснення — нагрівання очищеної води до температури кипіння. Коли вода кипить, вона випаровується, а солі, в свою чергу, залишаються в ємності.

Існують й інші методи опріснення, зокрема — заморожування, засноване на принципі того, що сіль не потрапляє на лід при заморожуванні.

Дослідницький практикум. Як опріснити воду? (с 21)

Як очистити воду для пиття?

— Уявіть, щоця вода з річки. Чи можна її пити прямо з річки?

— Що ж робити? Як зробити так, щоб воду можна було пити?

— Воду потрібно очистити. Для цього існують спеціальні фільтри.

Фільтр — пристрій для очищення рідини.

Удома у багатьох є фільтри системи «Джерельце». Основна частина фільтру — активоване вугілля, але ним може служити і спеціально очищений пісок.

Гра «Виправ помилки»

Учням пропоную твердження з помилками. Помилки необхідно знайтита виправити.


Солоною є вода річок. (Прісною)

Світовий океан об’єднує 5 океанів. (Чотири)

Прісної води на планетінабагато більше, ніжсолоної. (Навпаки)

Один глечик солоної води дорожчий від цілої прісної річки. (Навпаки)

Моря та океани містять прісну воду. (Солону)

VІ.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 20-21.

— Яка вода є на нашій планеті?

— Де знаходиться солона вода?

— Де знаходиться прісна вода?

— Якої води на планеті більше — прісної чи солоної?



VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .18-21 – читати, відповідати на запитання.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка