Поясні вироби. Мірки для побудови креслення спідниці



Скачати 42.79 Kb.
Дата конвертації09.12.2018
Розмір42.79 Kb.
Карпенко О.Й.
План – конспект уроку

Клас : 7

Тема: Поясні вироби. Мірки для побудови креслення спідниці.

Мета: Навчити правилам зняття мірок для побудови креслення спідниці; дати поняття про асортимент одягу; групи одягу; вимоги до одягу; силует, крій, фасон одягу на прикладі спідниці.

Наочні посібники: зразок спідниці, журнали мод, картки “Моделювання спідниці, 7кл.”, диафільм “ Вчимося кроїти і шити”, підручник.

Обладнання : сантиметрова стрічка, тасьма, манекен, діапроектор.
Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

  2. Пояснення нового матеріалу:

Сьогодні ми починаємо нову тему “Пошиття одягу”.
Перед початком роботи над пошиттям спідниці треба знати

багато відомостей.

Асортимент жіночого одягу та одягу для дітей складається з



  • білизни;

  • легкий одяг;

  • верхній одяг.

Всі вироби можна поділити на дві основні групи:

  1. Поясна;

  2. Плечова.

До поясної групи входять – спідниця, спідниця-брюки, брюки, шорти.

До групи плечових виробів – сукня, блузка, халат та ін.

До готового виробу ставляться певні вимоги:

гігієнічні – повинні забезпечувати нормальну життєдіяльність організму людини, одяг повинен бути легким, вільним та зручним;

експлуатаційні – тривалість терміну носки одягу, яка залежить не тільки від властивостей тканини та якості обробки, але й від конструкції виробу та умов носки.

естетичні – одяг повинен бути гарним та сучасним; під час утворення одягу треба враховувати вік, особливості будови тіла та зовнішності людини.

Спідниця може бути частиною костюма, самостійним виробом, частиною сукні.

/Демонстрація діафільму з коментарями/

За силуетом спідниці можуть бути :


  • прямі;

  • розширені;

  • звужені до низу.

За покроєм :

  • прямі;

  • клинові;

  • конічні.

Під час вибору фасону для своєї сукні не забувайте про підбір тканини.

/використовую картки, за допомогою яких показую вплив кольору та малюнку на зорове сприйняття виробу/.

Розповідаю про важливість правильного зняття мірок, записуємо правила зняття мірок з людини в зошит:


  1. Людина, яка знімає мірки повинна стояти по відношенню до “клієнта” праворуч, збоку, спереду;

  2. Перед тим, як знімати мірки, треба обв’язати талію “клієнта” тасьмою;

  3. Людина, з якої знімають мірки повинна стояти рівно, спокійно, не напружено, бажано у білизні.

Існують певні правила запису мірок. Нагадую, що мірки напівобхватів та ширин знімають повністю, а записують у половинному розмірі; мірки висот та довжин знімають повністю, і записують також повністю.

(Пропоную учням заготовити таблицю /підручник 6кл., 87 стор./, в яку вони заносять послідовність зняття мірок: Ст , Сс , Дв .)



Мірки, що необхідні для побудови креслення спідниці


Мірка

Умовне позначення

Спосіб вимірювання


Значення, см
Півобхват талії

Ст

Сантиметрова стрічка проходить горизонтально навколо тулуба по талії




Півобхват стегон

Сс

Сантиметрова стрічка проходить горизонтально навколо стегон по найвищих точках сідниць




Довжина виробу

Дв

Сантиметрова стрічка проходить від лінії талії збоку униз до бажаної довжини



Демонструю на манекені прийоми зняття цих мірок.

Потім пропоную учням спробувати свої сили у правильному вимірюванні людини в ігровій формі.

Гра “Ательє”.



Мета гри: - Закріплення придбаних на уроці знань;

  • Надбання навичок роботи з сантиметровою стрічкою;

  • Ознайомлення з професіями: приймальник, закрійник;

  • Виховання культури мовлення та спілкування.

Для гри вибираються учні, які будуть виконувати ролі приймальника, закрійника, клієнта.

Приблизний хід гри:

Клієнт приходить в ательє. Його зустрічає приймальниця, яка під час оформлення замовлення викликає закрійника. Закрійник розпитує клієнта про фасон спідниці та робить вимірювання.

Задача клієнта – правильно описати модель спідниці та допомагати закрійнику у вимірах. Задача закрійника – правильно зняти мірки з клієнта.



( якщо дозволяє час, можна повторити гру з іншими учнями).


  1. Вступний інструктаж:

Розбиваю дівчат на пари. Пояснюю, що по ходу самостійної практичної роботи, вони повинні одна з іншої зняти мірки, правильно їх записати.


  1. Самостійна робота учнів.

Учениці знімають одна з іншої мірки для побудови креслення спідниці, записують їх у зошити.


  1. Підведення підсумків уроку.

Каталог: klas -> ZNZ14 -> pedagskarbn
klas -> Уровня подготовки учащихся старшей ступени обучения
klas -> Пам’ятки з самоосвіти для учнів
klas -> Про проведення методичного тижня творчості класного керівника
klas -> Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації
klas -> Аналіз навчальної програми з природознавства 4 клас
klas -> Управление образования и по делам детей Красноперекопской райгосадминистрации
klas -> Сила пружності та сила тертя. Підготувала: вчитель фізики Богдан Л. Ф
pedagskarbn -> Людина і природа в оповіданні Григора Тютюнника "Дивак"
pedagskarbn -> Лексичне значення слова
pedagskarbn -> Тема : Слово як одиниця лексичної системи. Лексичне значення слова. Однозначні, багатозначні слова, вживання багатозначних слів в прямому і переносному значенні


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка