Познайомити учнів з основами мови розмітки гіпертексту html, навчити створювати простіші гіпертекстові сторінки. Розвивати в учнях творчий підхід, охайність
Дата конвертації26.10.2018
Розмір1 Mb.

Урок 1-2. Технологія WWW. Броузери. Гипертекстовий документ. Поняття про мову розмітки гіпертексту - мову HTML. Опис HTML. HTML.-файл. Коди (теги мови HTML)Мета: Познайомити учнів з основами мови розмітки гіпертексту - HTML, навчити створювати простіші гіпертекстові сторінки. Розвивати в учнях творчий підхід, охайність.

Тип уроку: Засвоєння нових знань.
WWW (World Wide Web) - глобальна гипертекстова система, яка використовує Інтернет для передавання інформации.

Публікації в WWW реалізуються у формі Web-сайтів.Web-сайтгіпертекстовий документ, що складається з однієї або декількох web-сторінок, які об'єднані гіперпосиланнями в одну тему.

Гіпертекстовий документ - документ, що містить посилання на інші документи.

Браузер - програма, за допомогою якої можна переглядати WEB сторінки.

Для розробки WEB сторінок використовують спеціальні команди розмітки (теги), які вказують браузеру, як повинні відображуватися окремі фрагменти документу на комп’ютері клієнта, набір команд розмітки називається – мовою HTML. Перегляд WEB сторінок відбувається наступним чином – програма клієнта - браузер (Internet Explorer (IE), Netscape Communication, Mozila Firefox та ін.) звертається до WEB-сервера, який передає їй домашню сторінку вузла. Браузер переглядає сторінку й у відповідності з тегами гіпертекстової розмітки відображає її на екрані комп'ютера клієнта.


Мова HTML


Гіпертекстові документи створюються на базі мови HTML (HyperText Marckup Language). Ім'я такого документу має розширення *.html (*.htm).

HTML документ включає в собі фрагменти тексту у вигляді ASCII-коду і теги, створюється за допомогою звичайного текстового редактору (Блокнот).

Головними перевагами HTML-документів є:  • малий інформаційний обсяг

  • можливість перегляду на персональних комп'ютерах, які оснащені різними операційними системами

  • інтерактивність

Для того щоб правильно підготувати гіпертекстові документи, необхідно знати їхню внутрішню будову, тобто код документа HTML.

Для створення Web-сторінок необхідно мати браузер і простій текстовий редактор.

Пара тегів, що складаються з відкриваючих і закриваючих (відрізняється від відкриваючого наявністю прямого слеша (/)) тегів називається контейнером.

Весь HTML-код сторінки міститься в контейнері .

Заголовок Web-сторінки вміщується в контейнер і містить назву документа, яка розміщена у контейнері

Довідкова або службова інформація про сторінку розміщується у тегахОсновний вміст Web-сторінки, який буде відображений у вікні браузера міститься в контейнер


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка