Принципи і методи загартування
Дата конвертації05.12.2018
Розмір12,5 Kb.

Хто здоровий, той сміється, Все йому в житті вдається, Він долає всі вершини – Це чудово для людини.


Недаремно кажуть:

Для початку вам загадка.


Не золото, а найдорожче?

Здоров’я

Тема уроку:

Принципи і методи загартування.

Загартовування - це

підвищення опору організму до несприятливих внутрішніх впливів зовнішнього середовища й виховання в ньому здатності пристосуватися до атмосферних і температурних коливань.Основні способи загартування

Сонцем


Повітрям

Водою


Загартовування повітрям.
 • Тривалість від 1 до 5 годин.
 • Температура повітря від 18 до нижчих температур.
 • Результат: підвищує стійкість організму до тривалих слабких впливів холоду.

ПОВІТРЯНІ ВАННИ

Цей тип доступний кожній людині в будь-який час року. Повітря діє безпосередньо на наше тіло, шкіру, призводить до ряду біохімічних змін в клітинах тканин, дратує шкірні рецептори нервової системи. Повітряні ванни найкраще застосовувати на відкритому повітрі, їх корисно поєднувати з різними фізичними вправами - ходьбою, бігом, гімнастикою.


Загартування водою

Обтирання

Обливання

Купання в річці

Ходити босоніж по росі

Душ

ОБТИРАННЯ

Процедура обтирання: рушник, губку або спеціальну рукавичку з матерії змочують у воді і злегка віджимають. потім послідовно виконують обтирання рук (в напрямку від пальців до плечей), шиї, грудей, живота, спини і ніг. Після цього тіло розтирають сухим жорстким рушником до почервоніння і появи приємного відчуття теплоти.

ОБЛИВАННЯ

Хорошим методом загартовування є обливання холодною водою. Для цього беруть 2 - 3 відра холодної води бажаної температури і виливають на все тіло. Основну роль при обливанні грає температурне роздратування шкіри. Після обливання тіло необхідно обтерти сухим рушником.

КУПАННЯ В ВІДКРИТИХ ВОДОЙМАХ

Найбільш ефективним засобом загартовування є купання у відкритих водоймах. Під час купання на організм одночасно впливає сонце, повітря і вода. Перш ніж купатися, обов'язково звертайте увагу на правила безпечної поведінки при купанні. Купатися рекомендується не раніше, ніж через 1 - 1,5 години після їди.

СОНЯЧНІ ВАННИ

Цей тип загартовування слід приймати розумно, інакше замість користі воно може викликати опіки шкіри, перегрів організму, сонячний удар, перезбудження нервової системи. Прийом сонячних ванн доцільно поєднувати з водними процедурами. Після прийому рекомендується 10 - 15 хвилин побути в тіні, а потім прийняти душ або викупатися.


Способи загартовування

Обливання

Повітряні ванни

Сонячні ванни

Купання в відкритих водоймах

Ходіння босоніж

Моржування

МОРЖУВАННЯ

Найбільш ефективною водною процедурою є купання в крижаній воді. Проте підготовка до цього вимагає спеціального тренування і знань фізіологічних процесів, що проходять в організмі людини при купанні в крижаній воді.

Це вища форма загартовування, так як в короткий час підключає до боротьби «за виживання» всі органи людини. Необхідно пам'ятати, що зимове плавання - один із сильнодіючих методів загартовування організму людини, який потребує точного і суворого виконання усіх рекомендацій.

фізкультхвилинка

«Раз» – підняти руки вгору,

«Два» – натягнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

«Три-чотири» – прямо стати,

Будемо знову починати

Робота в групах


Зараз я об'єднаю у три групи:

Таке завдання групам: у вас на столі лежить листочок, переділений на дві половинки. Зараз на цьому листку ви запишете корисні і шкідливі процедури загартовування, пов'язані вам з сонцем, вам з водою, вам з повітрям.Сонце

Повітря

Вода

Принципи загартовування

 • Людина повинна бути психологічно настроєна на загартовування, зацікавлена у ньому. Це найважливіший принцип.
 • Загартовування повинне бути систематичним.
 • Загартовування повинне бути комплексним, що передбачає різні види загартовування: пасивні і активні, загальні місцеві, колективні індивідуальні.

Принципи загартовування

 • Загартовування повинне бути поступовим, час контакту з сильним холодом має збільшуватися поступово.
 • Загартовування повинне проводитися з урахуванням індивідуальних особливостей організму і кліматичних умов конкретного регіону. Загартовування повинне бути “на грані задоволення”, тобто не давати собі надмірного навантаження.

Робота з підручником

 • Тож: давайте ми з вами опрацюємо самостійно матеріал з підручника ст.74-75.
 • Давайте розглянемо малюнок 48 і дамо відповіді на запитання внизу малюнка.
 • А зараз розглянемо малюнок 49. Хто з хлопчиків вибирається з води правильніше?

Звідси робимо такий висновок: Людське життя - найвища цінність, Життя не має ціни. Його не можна ні купити, ні поміняти, ні продати. Тому треба берегти не тільки своє здоров'я, а й берегти своє життя. У нас неподалік протікає річка, тому поводьтеся на річці обережно. Не ходіть на річку без нагляду дорослих. Є таке відоме прислів'я: "Не знаєш броду - не лізь у воду".

«Зворотній зв’язок»

Домашнє завдання.


Вивчити §15

Дякую за урок.З нетерпінням буду чекати наступної зустрічі.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка