Програма навчальної дисципліни 2 Теми семінарських занять 4 Самостійна робота 7 питання для самопідготовки 8
Скачати 423,24 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації23.12.2016
Розмір423,24 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7
Матеріали для студентів

Прийняття кримінально-процесуальних рішень

Спеціальність «Правознавство» 7.03040101

Спеціалізація «Прокуратура та слідство»

(V курс)


ЗМІСТ


Програма навчальної дисципліни 2

Теми семінарських занять 4

Самостійна робота 7

питання для самопідготовки 8

питання для самопідготовки 8

питання для самопідготовки 9

питання для самопідготовки 9

питання для самопідготовки 9

питання для самопідготовки 10

питання для самопідготовки 10

питання для самопідготовки 10

питання для самопідготовки 11

Питання до заліку 11

Питання для підготовки до іспиту 13

Рекомендована література 15

Базова 15

Допоміжна 17

Навчально-методичні джерела 17Програма навчальної дисципліни


ТЕМА №1

Процесуальна форма та загальні положення

прийняття кримінально-процесуальних рішень

Процесуальна форма та її значення. Поняття та значення процесуальних рішень. Класифікація рішень в кримінальному процесі. Специфіка прийняття рішень у кримінальному провадженні. Основні правові властивості кримінально-процесуальних рішень.

Суб’єкти прийняття процесуальних рішень.

Структура процесуального рішення, зміст його основних частин. Процесуальні документи у кримінальному провадженні.

Стадії (етапи) прийняття процесуальних рішень.
ТЕМА № 2

Прийняття кримінально-процесуальних рішень на стадії досудового розслідування.

Види процесуальних рішень, що приймаються на стадії до­судового розслідування. Дії працівників ОВС на початку досудового розслідування. Порядок та строки внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Рішення, які визначають правове становище учасників про­вадження (підозрюваний, потерпілий, захисник, законний представник). Повідомлення особи про підозру. Юридичне значення акту повідомлення особи про підозру. Зміст і форма письмового повідомлення про підозру. Порядок повідомлення про підозру. Зміна повідомлення про підозру.

Особливості прийняття рішень під час досудового розслідування кримінальних проступків. Порядок продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення. Прийняття рішення про об’єднання і виділення матеріалів досудового розслідування.


ТЕМА №3

Порядок прийняття кримінально-процесуальних рішень

щодо застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Загальні правила та підстави прийняття рішень про застосування заходів кримінально-процесуального примусу. Види заходів забезпечення кримінального провадження. Клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Підстави та процесуальний порядок здійснення арешту майна.

Запобіжні заходи: види, підстави, умови застосування. Прийняття рішення про застосування, зміну та скасування запобіжних заходів та загальний порядок їх реалізації. Оцінка обставин при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу.

Прийняття рішення про застосування окремих видів запобіжних заходів (застава, домашній арешт, тримання під вартою). Процесуальний порядок прийняття рішення про затримання особи. Прийняття рішення про затримання особи без ухвали слідчого судді, суду.
ТЕМА №4

Прийняття кримінально-процесуальних рішень

щодо провадження окремих слідчих (розшукових) дій.

Поняття та види слідчих (розшукових дій). Вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій. Фіксація слідчих дій у протоколах, вимоги до їх складання. Прийняття рішення та алгоритм проведення слідчих (розшу­кових) дій, які обмежують права особи. Клопотання в кримінальному процесі: види, ознаки, форма.

Поняття та система негласних слідчих (розшукових) дій. Прийняття рішення, та процесуальний порядок надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дії. Дослідження інформації, отриманої при застосуванні технічних засобів.

Поняття та види судових експертиз. Прийняття рішення та порядок призначення судових експертиз. Підстави проведення експертизи. Порядок отримання зразків для проведення експертизи. Ознайомлення сторін із висновком експерта. Порядок та підстави відводу експерта, спеціаліста.


ТЕМА №5

Процесуальний порядок та підстави зупинення досудового розслідування.

Підстави зупинення досудового розслідування. Прийняття рішення та процесуальний порядок зупинення досудового розслідування у разі, якщо місцезнаходження підозрюваного невідоме. Прийняття рішення про розшук підозрюваного. Прийняття рішення та процесуальний порядок зупинення досудового розслідування у разі, якщо підозрюваний захворів на тяжку хворобу, яка перешкоджає його участі у кримінальному провадженні. Прийняття рішення та процесуальний порядок зупинення досудового розслідування, якщо наявна необхідність виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва. По­станова про зупинення досудового розслідування.

Підстави і процесуальний порядок відновлення досудового розслідування. По­станова про зупинення досудового розслідування.
ТЕМА №6

Закінчення досудового розслідування: прийняття рішень.

Форми закінчення досудового розслідування. Форми систематизації матеріалів кримінального провадження. Підстави (їх види) та поря­док закриття кримінального провадження на досудовому розслідуванні. Підстави та прийняття рішення про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Порядок звернення до суду з обвинувальним актом. Прийняття рішення про звернення до суду із клопотанням про застосування примусових заходів медичного або ви­ховного характеру. Реєстр матеріалів досудового розслідування.


ТЕМА №7

Прийняття кримінально-процесуальних рішень на стадіях підготовчого провадження та судового розгляду справи.

Рішення, що приймаються судом у підготовчому судовому засіданні.

Види судових рішень (на стадії судового розгляду справи) та вимоги до їх оформлення. Поняття, значення та види вироків. Вимоги до вироків. Обвинувальний вирок: його зміст та структура.

Прийняття рішення прокурором про зміну обвинувачення, висунення додаткового обвинувачення та про відмову від підтримання державного обвинувачення.


ТЕМА №8

Провадження на стадіях апеляційної та касаційної інстанцій:

прийняття процесуальних рішень.

Перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Рішення, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. Види рішень за результатами перегляду судових рішень в апеля­ційному порядку.

Судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку. Види рішень за результатами перегляду судових рішень ка­саційним судом. Зміст ухвали суду касаційної інстанції.

Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України.

Результати розгляду справи Верховним Судом України. Ухва­ла Верховного Суду України: види, зміст.

ТЕМА №9

Прийняття кримінально-процесуальних рішень на стадії провадження за нововиявленими обставинами.

Підстави, строк та порядок подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. Поняття та ознаки ново виявлених обставин. Прийняття рішення про відкриття кримінального провадження за нововияв­леними обставинами. Відмова від заяви про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами та її наслідки такої відмови. Рішення, що приймаються за наслідками кримінального провадження за нововиявленими обставинами.


  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка