Рішення 17 вересня 2015 року Київ №517/0/15-15 Про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення Дяченка О. М. на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області Вища рада юстиції
Дата конвертації16.07.2017
Розмір35,1 Kb.

УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


17 вересня 2015 року

Київ

517/0/15-15
Про відмову у внесенні подання Президентові України про призначення Дяченка О.М. на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області

Вища рада юстиції, розглянувши рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, матеріали про призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області вперше, а також висновок секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад,

встановила:
Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі рішення від 2 квітня 2014 року № 73/пп-14 внесла до Вищої ради юстиції 9 квітня 2014 року рекомендацію про призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області вперше.

Дяченко Олексій Миколайович, громадянин України, ______ року народження, у 2001 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у м. Харкові. Має стаж роботи у галузі права після здобуття вищої юридичної освіти більше трьох років. Понад 10 років проживає в Україні, володіє державною мовою і склав кваліфікаційний іспит.

Під час перевірки матеріалів про призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області не було виявлено порушень порядку призначення на посаду судді вперше, встановленого Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону, яка діяла до набрання чинності Законом України від 12 лютого 2015 року № 192-VIII). Однак у матеріалах щодо кандидата на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області Дяченка О.М. міститься реферат на тему «Злочин, його види та стадії», поданий відповідно до статті 29 Закону України «Про Вищу раду юстиції» (в редакції Закону, що діяла на дату внесення рекомендації), на який членом Вищої ради юстиції надано негативну рецензію. Рецензент звернув увагу, зокрема, на те, що автор при написанні роботи використав тексти з різних видань без жодних посилань на джерела, видаючи висновки авторів статей та робіт за свої власні.

Cекція Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад рекомендувала прийняти рішення про внесення Президентові України подання про призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області вперше.

Вища рада юстиції відповідно до статті 1 Закону України «Про Вищу раду юстиції» є колегіальним, незалежним органом, відповідальним за формування високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі.

Конституційний Суд України у Рішенні від 21 червня 2011 року


№7-рп/2011 (справа про повноваження державних органів у сфері судоустрою) вказав, що реалізація конституційних повноважень Вищої ради юстиції щодо внесення подання про призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад (пункт 1 частини першої статті 131 Конституції України) не може бути здійснена механічно, без використання спеціальних повноважень, що випливають зі статусу цього конституційного органу, визначеного не тільки Конституцією України, а й Законом «Про Вищу раду юстиції», зокрема статтею 1 зазначеного Закону.

Зі змісту статті 29 Закону України «Про Вищу раду юстиції» вбачається, що надходження до Вищої ради юстиції рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не є безумовною підставою для прийняття Вищою радою юстиції рішення про внесення подання про призначення суддею відповідного кандидата на посаду судді.

Згідно з частиною шостою зазначеної статті пропозиція про внесення подання Президентові України щодо призначення на посаду судді вважається прийнятою, якщо за неї проголосувало не менше 14 членів Вищої ради юстиції. В інших випадках приймається рішення про відмову у внесенні подання щодо призначення кандидата на посаду судді.

За пропозицію про внесення подання Президентові України щодо призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області вперше проголосувало менше 14 членів Вищої ради юстиції.Вища рада юстиції, керуючись статтями 127, 131 Конституції України, статтями 64, 66, 71 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону, яка діяла до набрання чинності Законом України від 12 лютого 2015 року № 192-VIII), статтями 3, 24, 27, 29 Закону України «Про Вищу раду юстиції»,
вирішила:
відмовити у внесенні подання Президентові України про призначення Дяченка Олексія Миколайовича на посаду судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області.

Голова Вищої ради юстиції І.М. Бенедисюк


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка