Рішення районної ради «Про роботу закладів культури району»
Скачати 151,21 Kb.
Дата конвертації07.06.2018
Розмір151,21 Kb.
Інформація

До рішення районної ради «Про роботу закладів культури району»
Аналіз підсумків діяльності установ та закладів культури протягом 2014 та 1 кварталу 2015 року свідчить, що працюючи в умовах економічної кризи в країні відділ культури і туризму РДА спрямовував свою роботу на виконання вимог центральних та місцевих органів влади, щодо економічного використання бюджетних коштів, докладав зусиль для збереження мережі галузевих закладів. Установами культури Варвинського району проводилася відповідна робота на вирішення пріоритетних завдань, збереження та поліпшення системи культурного забезпечення населення району, вдосконалення організаційно -творчої роботи, впровадження нових форм культурно-дозвілевої діяльності, розвиток аматорського руху, реалізацію завдань, визначених державною політикою у галузі культури.

Культурно-освітню роботу в районі здійснюють  14 сільських клубних установ, 16 бібліотечних закладів, районний будинок культури , дитяча музична школа, народний історико-краєзнавчий музей, клуб-кінотеатр, які забезпечують достатній рівень духовного розвитку населення району, доступність культурних послуг для кожного громадянина.

В лютому місяці цього року за рішенням Журавської сільської ради тридцятої сесії шостого скликання від 19 лютого 2015 року «Про реорганізацію закладів культури, що перебувають в комунальній власності» було вирішено припинити роботу сільського клубу с. Кулишівка .

В установах культури на звітну дату працює 100 фізичних особи, які відповідно заповнюють 82,75 ставки, з них 56 осіб працює на повну ставку, 2 особи -0,75 ставки, 35 осіб - на 0,5 ставки, 7 осіб - на 0,25 ставки.

З метою забезпечення раціонального використання бюджетного ресурсу запроваджена жорстка економія коштів. Відділом культури і туризму спільно з райдержадміністрацією розроблені заходи щодо покриття нестачі бюджетних коштів. Незважаючи на фінансові труднощі заклади культури отримали за 2014 314.0 тис. грн. від надання платних послуг та інших позабюджетних надходжень. За перший квартал цього року 61168грн.

В 2014 році проведено капітальний ремонт покрівлі Антонівського сільського будинку культури на загальну суму 139,2 тис грн (84,0 за рахунок бюджету розвитку, 55,2 тис. грн –спонсорська допомога ТОВ «Цукровик».

В Журавському сільському будинку культури проведено реконструкцію системи опалення на суму 743,5 тис. грн. за рахунок субвенції з державного бюджету «Інвестиційний проект».

Культурно-освітня робота

Реалізуючи обласні та районні програми, які стосуються галузі культури заклади культури забезпечили належний рівень культурного обслуговування населення, відзначення державних свят та ювілейних дат.

Протягом звітного періоду заклади культури району проводили активну культурно-масову та дозвіллєву діяльність.

Яскравим підсумком роботи став творчий звіт колективів і окремих виконавців Варвинщини “Співаймо шану Кобзареві”, з нагоди 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка.

За звітний період було проведено 24 концертно-мистецьких заходів патріотичного спрямування, а саме:


 • «Вже підступне лихо відбуло, потонуло у сльозах мовчанок»- вечір-зустріч воїнів –інтернаціоналістів;

 • «Націлений у небо Обеліск» - мітинг-реквієм присвячений Дню Перемоги;

 • «Ми долі кращої достойні, українці»-концертна програма до Дня Конституції ;

 • «Одна любов у мене – Україна» - концертна програма до Дня Незалежності і Дня Прапора;

 • «Своїй нескореній землі співаймо шану нині»-районний фестиваль патріотичної пісні, присвячений 71-й річниці визволення Варвинщини від німецько-фашистських загарбників.

В селищі і селах району відбулася низка різноманітних заходів та ювілейних дат від дня народженн Л.Ревуцького, М. Заньковецької, П.Куліша, Г.Галагана, О.Довженка, М.Коцюбинського та ін.

Працівники культури активно включилися в роботу, спрямовану на надання допомоги військовим, що беруть участь в АТО. Було проведено благодійний концерт за участю Лауреата Міжнародних премій Т.Дяченко, фіналістки Всеукраїнського фестивалю патріотичної пісні «Червона рута» І.Іващенко та переможця 4 сезону «Х-фактор» О. Порядинського. Під час проведення фестивалю патріотичної пісні та благодійного концерту на портеби воїнів -учасників АТО було зібрано 28 930 гривень. За ініціативи відділу культури і туризму Варвинської РДА у жовтні-листопаді місяцях працівники, учасники аматорських колективів та окремі виконавці Варвинського РБК провели у 10-ти населених пунктах нашого району, включаючи і смт Варву, мистецьку благодійну акцію « Не будьмо байдужими, разом допоможемо нашим солдатам», в результаті якої було зібрано 14 800 гривень, які передані учасникам АТО - мешканцям сіл району, придбано та відправлено дизельний електрогенератор . Силами озерянських аматорів сцени благодійний концерт відбувся також в Озерянському СБК, де було зібрано 1520 грн. В березні місяці, цього року, в РБК відбувся благодійний концерт на який було запрошено демобілізованих наших земляків. Зібрано коштів більше 3.0 тис.грн.

Протягом 1кварталу 2015року закладами культури району було проведенно наступні культурно-мистецькі заходи :

КЗ «Варвинський РБК» • «А любов так просто не проходить» - український романтичний вечір. (13.02.2015.)

 • «Герої серед нас» - зустріч воїнів інтернаціоналістів. (15.02.2015.)

 • «І знов цвіте піснями «Горицвіт»» - ювілейний вечір народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Горицвіт». (6.03.2015.)

 • «Єдина Україна» - благодійний концерт на підтримку воїнів АТО.(27.03.2015.)

Журавський СБК

Кухарський СБК

 • «В жінці – душа народу» - літературно-музична програма до 8 Березня. (7.03.2015.)

 • «Кухарська дошкільна родина – українська, міцна і єдина» - родинне свято. (27.03.2015.)

Дащенківський СК

 • «Де коза ходить, там жито родить» - новорічні щедрівки. (13.01.2015.)

 • «Сердечка - валентинки дарують радість життя» - розважальна програма до дня Валентина. (14.02.2015.)

Калиновицький СБК

 • «Немає переводу добрим звичаям народу» - новорічні щедрівки. (13.01.2015.)

 • «Ідеальна пара» - конкурсно-розважальна програма до дня Валентина. (14.02.2015.)

 • «Є у мене найкраща матуся» - дитячий ранок до 8 Березня. (6.03.2015.)

 • «Наші любі чарівниці» - концертна програма до 8 Березня. (7.03.2015.)

 • «Ми тебе не забули Тарасе» - вечір поезії присвячений дню народження Т.Г.Шевченка.

Озерянський СБК

 • «Селом походжаємо, щастя, радості бажаємо» - новорічні щедрівки. (13.01.2015.)

 • «Піснею вишию долю» - творчий портрет народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Берегиня». (25.01.2015.)

 • «Чарівна україночка» - конкурсно-розважальна програма. (20.02.2015.)

 • «Жінко! Ти завжди велична!» - концертна програма до 8 Березня. (7.03.2015.)

 • «Зотлілий попіл захолов, та рани досі ятрять душу» - мітинг пам’яті спалених та закатованих односельців в роки Великої Вітчизняної війни. (19.03.2015.)

Остапівський СБК • «Сійся, родися, жито, пшениця» - новорічні щедрівки. (13.01.2015.)

 • «Невмирущий Кобзарь» - літературно-музичний вечір присвячений Великому Кобзарю. (21.01.2015.)

 • «Медовий місяць» - розважальна програма до дня Валентина. (14.02.2015.)

 • «Дорогим коханим» - концертна програма до 8 Березня. (7.03.2015.)

Гнідинцівський СБК • «Вечорниці в нашій світлиці» - українські вечорниці до 8 Березня. (7.03.2015.)

 • «Я люблю Україну пісенну свою» - зустріч з місцевими авторами і композиторами в рамках проекту. (21.03.2015.)

Антонівський СБК • «Небо і земля нині торжествують» - Різдвяне дійство. (13.01.2015.)

 • «Тетянин день» - музично-літературна композиція. (25.01.2015.)

 • «Я + Ти» - розважально - ігрова програма до дня Валентина. (14.02.2015.)

 • «Берегині вкраїнського роду присвячуємо» концертна програма. (7.03.2015.)

 • «Завжди з Тарасом у серці» - літературний вечір до дня народження Т.Г.Шевченка. (7.03.2015.)

Попри всі фінансові складнощі протягом року творчі колективи та окремі виконавці активно долучалися до участі в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах, таких як:

 • Районний фестиваль театрального мистецтва «Свято Мельпомени»;

 • Обласний відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» в м.Чернігів

(солістка Варвинського РБК Анжеліка Арєф’єва та Тетяна Степурко диплом 3 ступеня).

 • Всеукраїнський фолькльорний фестиваль «Співоче поле» м.Прилуки

-народний аматорський ансамбль «Мрія» Гнідинцівського СБК, --народний аматорський хоровий колектив «Журавка», танцювальний колектив «Солохи», зразковий дитячий танцювальний колектив «Веселка» Журавського СБК.

-ансамбль української народної пісні «Антонівчанка» Антонівського СБК. • Міжнародний молодіжний фестиваль «Мистецькі барви» м.Прилуки – солістка Гнідинцівського СБК Інна Рубан – спеціальний приз фестивалю «Золотий диск»;

 • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Golden lion» м Львів –вокальне жіноче тріо «Мальви» Варвинського РБК, диплом 1-шого ступеню.

 • Фольк-мюзік на УТ-1 ансамбль української народної пісні «Антонівчанка» переможець новорічно-різдвяної програми.

Дитяча музична школа

КЗ «Варвинська дитяча музична» школа створена і функціонує у відповідності до законів України «Про освіту і культуру». Вона є позашкільним навчальним закладом і дає учням основи естетичного виховання і музичної освіти. Учбово-навчальні плати виконує педагогічний колектив в кількості 8 учителів. Учбово – методична робота здійснюється в наступних відділах школи: фортепіанний, теоретичний, народних інструментів (баян), хореографічний, вокальний. На сьогоднійшній день в школі навчається 76 учнів. Батьківська плата за навчання складає 30 та 45 грн. Пільги по оплаті мають 10 дітей.

За звітний період у цьому році вихованці дитячої музичної школи приймали участь в обласному конкурсі гри на музичних інструментах серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, в якому Назарина Катя(викладач Срібна С.М.), Назим Єлена(викладач Левенець Л.І.), Левенець Ірина(викладач Срібна С.М.), здобули дипломи ІІ ступеня по класу фортепіано .

Прийняли участь в обласному фестиваль-конкурс хореографії «Надія », у якому хореографічний колектив «Надія» ДМШ під керівництвом Світлани Набок, отримав диплом лауреата обласного конкурсу за зайняте третє місце.

Вокальний ансамбль школи має намір прийняти участь 22 квітня 2015 в обласному конкурсі вокальних ансамблів м.Прилуки.

Централізована бібліотечна система

Бути корисними своїм громадам, забезпечувати жителям вільний доступ до інформації, освіти, культури, надавати послуги всім громадянам, залучати місцеві громади до проблем бібліотеки є обов’язком бібліотек району.

В 2014 році змін у мережі Варвинської ЦБС не було. Бібліотеки обслужили 10728 користувачів, в тому числі 1925 користувачів-дітей. В бібліотеках системи діють 7 бібліотечних пунктів, де обслужені 210 користувачів і видано 4723прим. літератури.

Бути привабливими і цікавими для користувачів, іти в ногу з часом, розширюючи сферу своїх послуг, бібліотеки району надавали населенню як інформацію, так і допомогу у вирішенні соціальних проблем, а також сприяли виконанню Державних та районних програм.

Оформлені книжкові виставки: виставка–бесіда «Улюблені книги наших батьків» (РДБ, Озеряни), виставка - розповідь «Від бабусі Орини і дідуся Панаса»(книги, які читали наші бабусі і дідусі) (Гнідинці). Огляди літератури «Чи легко бути дитиною», «Як допомогти дітям в навчанні» та загальносистемний день інформації «Читаємо українську книгу всією сім’єю» проведено в усіх бібліотеках району.

2014 рік також і Рік Тараса Шевченка (200 років з дня народження).

До знаменної дати в бібліотеках району заплановано і проведеноцикл заходів «Живий Шевченко серед нас».

Також в ЦБ відбулася презентація календаря «Тарас Шевченко. Подорож в минуле рідного краю», матеріали до якого зібрав і упорядкував місцевий краєзнавець Євгеній Домме.

В роботі по правовому вихованню використовуємо можливості Інтернету, працює Дистанційно - консультативний пункт, де користувачі ЦБ отримують онлайн-консультації по правових питаннях від фахових спеціалістів області.

Наявність у бібліотеках нової послуги – використання мережі Інтернет дає можливість в повному обсязі надавати потрібну інформацію, яка цікавить користувача. Це сприяє залученню нових користувачів та тих, хто якийсь період не відвідував бібліотеку. Бібліотеки надають такі послуги, як написання рефератів, отримання та відправлення інформації електронною поштою, віртуальні довідки, подорожі по навчальних закладах, запис інформації на електронні носії тощо. Ряд жителів стали користувачами завдяки можливостям скайп-спілкування.

Активно працює Центр регіональної інформації при центральній бібліотеці.Тут проводяться дні інформації, інформаційні години, дні спеціаліста тощо. Створені папки - досьє: «Варвинська районна державна адміністрація», «Варвинська районна рада», «Політичні та громадські організації», «Соціальний захист населення», «Пенсійне забезпечення», «Центр зайнятості інформує», «Приватизація землі», «Видатні уродженці краю» поповнилися новими: «Пільги», «Туристична Варвинщина», «Правовий лікнеп» та «Розвиток фізичної культури району» .

Вже стало доброю традицією презентувати роботи місцевого краєзнавця Євгенія Домме. Районна бібліотека презентувала його чергове видання, фотоальбом «Варвинщина. Земля і люди» та «Альбом робіт художниці Ади Громницької.Охорона культурної спадщини

Свою діяльність по збереженню та вжиттю заходів щодо охорони пам`яток історії, археології, монументального мистецтва, що входять до Державного реєстру нерухомих пам`яток України, відділ здійснює, керуючись Конституцією України, Законом України «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження та використання у культурному житті.

На сьогодні основними завданнями в галузі охорони культурної спадщини району є:

забезпечення державного обліку та контролю за збереженням і використанням об’єктів культурної спадщини;

проведення на сучасному інформаційному рівні паспортизації об’єктів культурної спадщини;

сприяння залученню інвестицій у діяльність щодо збереження, реставрації, реабілітації і використання пам’яток та об’єктів;

укладання охоронних договорів між органом охорони культурної спадщини та власниками і користувачами пам’яток;

сприяння залученню об’єктів культурної спадщини до туристичних маршрутів.

На протязі 2014р. сільськими радами району проводились відповідні ремонтно-реставраційні роботи пам'ятників монументального мистецтва, поточні ремонти та благоустрій територій пам’ятних знаків та пам’ятників.

На території район перебуває 35 пам’ятників монументального мистецтва, 114 курганів та поселень, на які поширюється обов’язкове виготовлення охоронних договорів та актів технічного огляду для їх власників, 4 історичних будівель і споруд, в основному це земські школи на території сільських рад.

В наявності у відділі культури є 23 паспорти на пам’ятки археології старого зразка, також є плани розміщення 31 об’єкта культурної спадщини, виготовлені спеціалістом, що має ліцензію на виконання цих робіт. Замовником виступала обласна інспекція по охороні пам’яток історії та культури. потрібно продовжити цю роботу.

Відділом культури і туризму на основі висновків до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за результатами розгляду наданих матеріалів та на підставі листів ДП «Старожитності Полісся», «Охоронної археологічної служби України», Департаменту культури і туризму , національностей та релігійі обласної державної адміністрації, заключаються охоронні зобов’язання і акти технічного стану на всі території земельних ділянок, на яких знаходяться об'єкти охорони культурної спадщини. На сьогоднішній день охоронні зобов'язання заключені з Варвинською селищною радою, Леляківською сільською радою, частково з Гнідинцівською, Остапівською, Брагинцівською, Журавською та іншими сільськими радами.

Проблемні питання:

-відсутність фінансових призначень на виготовлення пам’ятниково-охоронної облікової документації на пам’ятки історії та археології;

-відсутність спеціаліста у відділі культури з цих питань.
Кінопоказ в районі організовував Варвинський клуб-кінотеатр. Тут демонструвалися фільми для різних вікових категорій. Придбання фільмів здійснювалось за рахунок власних надходжень. Демонстрація кінофільмів на сьогодні припинена із-за відсутності працівника і відключення опалення в приміщенні.

Проблемні питання

В галузі існує ряд проблем, які не дозволяють належним чином забезпечити повноцінне функціонування закладів культури та сучасний рівень культурного обслуговування населення:

-низькі обсяги фінансування закладів культури із місцевих бюджетів;

-застаріла матеріально-технічна база закладів культури, зношеність будівель, реквізиту, меблів та музичних інструментів, відсутність поповнення бібліотечних фондів, потребують оновленння книжкові стелажі ,стенди особливо у сільській місцевості.

- відсутність коштів на проведення капітальних та поточних ремонтів (дах ЦБС, народний музей, сільські клубні заклади), проведення поновлення експозиції музею, виконання приписів Держпожнагляду;

-недостатня робота щодо залучення позабюджетних коштів на реалізацію культурно-мистецьких проектів.

-потреба заміни газових котлів та обладнання на сучасні енергозберігаючі системи опалення в приміщеннях народного музею, клубу-кінотеатру.;

-відсутність в достатньому обсязі бюджетних коштів на опалення приміщень закладів культури району.
Начальник відділу культури і туризму

районної державної адміністрації Р.С.Бузикевич

База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка