Рішення розширеного засідання колегії Головного управління юстиції у Чернігівській областіСторінка1/5
Дата конвертації24.05.2018
Розмір0,78 Mb.
ТипРішення
  1   2   3   4   5
РІШЕННЯ

розширеного засідання колегії Головного управління юстиції

у Чернігівській області
від 30 липня 2013 року № 10
Про підсумки роботи Головного управління юстиції у Чернігівській області та його територіальних органів у І півріччі 2013 року та завдання щодо підвищення ефективності їх діяльності у ІІ півріччі 2013 року.
За результатами обговорення підсумків роботи Головного управління юстиції у Чернігівській області та його територіальних органів у І півріччі 2013 року та шляхів підвищення ефективності діяльності у ІІ півріччі 2013 року, колегія Головного управління юстиції у Чернігівській області зазначає наступне.
Щодо організації роботи державних нотаріальних контор області, приватних нотаріусів та Державного нотаріального архіву

Чернігівської області
Станом на 01.07.2013 у Чернігівській області утворено 27 державних нотаріальних контор, населення Чернігівської області обслуговують 27 державних нотаріальних контор та Державний нотаріальний архів Чернігівської області, у яких працюють 38 державних нотаріусів. 2 односкладові державні нотаріальні контори не функціонують у зв’язку із звільненням завідувачів (Новгород-Сіверська та Срібнянська районні). Крім того, населенню Чернігівської області надають послуги 96 приватних нотаріусів, діяльність яких зареєстрована по нотаріальних округах області.

Однак, станом на 01.07.2013 Новгород-Сіверський, Семенівський, Срібнянський та Талалаївський районні нотаріальні округи поністю не забезпечені послугами нотаріусів. Найближчим часом планується змінити ситуацію по Новгород-Сіверському районному нотаріальному округу. Реєстрація приватної нотаріальної діяльності по Семенівському, Срібнянському та Талалаївському округах не здійснюється у зв’язку з відсутністю осіб, які мали б свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю та бажали б здійснювати приватну нотаріальну діяльність у цих округах.У І півріччі 2013 року до Головного управління юстиції у Чернігівській області не зверталися особи із заявою про внесення подання до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату про допуск до складання кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю.
   1. Також, протягом звітного періоду, у звязку з поданням заяви припинено нотаріальну діяльність 3 приватних нотаріусів Чернігівської області (1 – по Носівському районному нотаріальному округу та 2 – по Новгород-Сіверському районному нотаріальному округу).
   1. У І півріччі 2013 року зареєстровано приватну нотаріальну діяльність 1 особи (по Чернігівському міському нотаріальному округу).

   2. У І півріччі 2013 року відділом нотаріату проведено:

   3. - 11 перевірок діяльності державних нотаріусів державних нотаріальних контор (4 комплексні перевірки організації нотаріальної діяльності, дотримання нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства, 1 перевірку усунення помилок та порушень, виявлених при проведенні комплексної перевірки організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства державним нотаріусом державної нотаріальної контори; та 6 виїзних планових перевірок субєктів первинного фінансового моніторингу (державних нотаріусів) щодо дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму);

   4. - 29 перевірок діяльності приватних нотаріусів (20 перевірки організації нотаріальної діяльності, дотримання нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства та 9 виїзних планових перевірок субєктів первинного фінансового моніторингу (приватних нотаріусів) щодо дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму).

   5. За результатами перевірок субєктів первинного фінансового моніторингу виявлені окремі порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму), які були предметом розгляду Комісії Головного управління юстиції у Чернігівській області з питань застосування санкцій за порушення вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. У 10 справах Комісією прийнято рішення про застосування санкцій до субєктів первинного фінансового моніторингу у вигляді накладення штрафу на суму 816,00 грн., провадження у 1 справі закрито у зв’язку відсутністю підстав для застосування санкцій, передбачених статтею 23 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму".

   6. За результатами проведених перевірок організації нотаріальної діяльності, дотримання нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства рекомендовано пройти навчання у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України 1 завідувачу та 1 приватному нотаріусу, а також рекомендовано 3 приватним нотаріусам підготувати реферати на задані теми.

   7. Приватна нотаріальна діяльність не зупинялася.

   8. У І півріччі 2013 року Головним управлінням юстиції у Чернігівській області до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 державних нотаріусів – за результатами перевірки щодо усунення порушень та помилок, встановлених під час проведеної комплексної перевірки організації нотаріальної діяльності та дотримання державним нотаріусом правил нотаріального діловодства (1) та за результатами розгляду звернення громадянина (1).


У І півріччі 2013 року продовжувалась робота  щодо контролю за дотриманням нотаріусами області вимог Порядку ведення Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 04.11.2009 № 2053/5. Протягом І півріччя 2013 року державними та приватними нотаріусами несвоєчасно внесено відомості про витрачання 58 спеціальних бланків нотаріальних документів, 29 з яких внесено з недотриманням терміну у зв’язку з виправленнями. Серед причин несвоєчасного внесення нотаріуси повідомили відключення електроенергії, погіршення самопочуття під час вчинення нотаріальних дій, помилка у зазначенні коду витрачання бланка, неналежний контроль за діями працівника, який має доступ до Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. З питань порушення нотаріусами вимог пункту 2.3 Порядку ведення Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів проведено 2 засідання оперативної наради за участю начальника Головного управління юстиції у Чернігівській області.

Протягом І півріччя 2013 року відділом нотаріату Головного управління юстиції у Чернігівській області здійснено 2 сертифікації робочих місць, які будуть використовуватись, як робоче місце приватного нотаріуса; 1 перевірка відповідності робочого місця нотаріуса умовам, визначеним Законом України «Про нотаріат» та Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності, у зв’язку із підписанням приватним нотаріусом з фізичною особою трудового договору.З метою підвищення кваліфікації нотаріусів, встановлення єдиної нотаріальної практики, проведено 2 семінари для державних та приватних нотаріусів Чернігівської області - 30.01.2013 проведено семінар на тему «Актуальні питання державної реєстрації прав на нерухоме майно», 16.05.2013 проведено семінар на тему «Актуальні питання здійснення нотаріусом функцій суб’єкта первинного фінансового моніторингу, державного реєстратора. Правила професійної етики нотаріуса.»; проведено 2 засідання методично-консультативної Ради нотаріату при Головному управлінні юстиції у Чернігівській області та схвалено рекомендації щодо посвідчення договорів про поділ спадкового майна; рекомендації щодо посвідчення договорів про зміну розміру часток у спадщині; рекомендації щодо посвідчення договорів про зміну черговості одержання спадкоємцями за законом права на спадкування; рекомендації щодо посвідчення договорів про тлумачення заповіту; рекомендації щодо внесення змін до свідоцтва про право на спадщину (стаття 1300 Цивільного кодексу України), які доведені до відома нотаріусів області для використання в роботі.

   1. Каталог: web docs -> 2950
    2950 -> Формування системи безоплатної правової допомоги в Україні
    web docs -> Постанова верховної Ради України Про
    web docs -> Програма «Цукровий діабет»
    2950 -> Рішення розширеного засідання колегії Головного управління юстиції у Чернігівській області
    2950 -> Наказ Міністерства юстиції України 22. 12. 2010 n 3256/5
    2950 -> Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» спеціаліста Носівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській
    2950 -> Умови проведення конкурсу на посаду спеціаліста Козелецького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області
    2950 -> Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» головного спеціаліста Прилуцького міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській
    2950 -> Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» головного спеціаліста Прилуцького міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській
    2950 -> Умови проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «В» спеціаліста Козелецького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській


    Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка