Розучування української народної пісні «За світ встали козаченьки». Музична грамота: Тон. Півтон. Лад. Мажорний лад




Сторінка1/3
Дата конвертації29.10.2018
Розмір6,12 Mb.
  1   2   3
Методична розробка уроку музики у 5 класі

Розучування української народної пісні

«За світ встали козаченьки».

Музична грамота: Тон. Півтон. Лад. Мажорний лад.


Тема уроку : Розучування української народної пісні «За світ встали козаченьки». Музична грамота: Тон. Півтон. Лад. Мажорний лад.
Мета уроку: засвоїти з учнями слова та мелодію пісні; працювати над чистотою звучання; ознайомити учнів із мажорним звукорядом; розвивати в учнів музичний слух на основі народної пісні; виховувати любов та повагу до народної творчості, почуття гордості до свого народу, Батьківщини.
Обладнання: нотні зошити, баян, магнітофон, диски, фонозапис, таблиці.
ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань учнів.


  1. Розспівування на прикладах українських народних пісень.




































































































По до-ро-зі жук, жук, по до-ро-зі чор-ний. По-ди-ви-ся, ді-чи-нонь-ко, я-кий я мо- тор-ний
А) Прочитати (назвати звуки нот).

Б) Визначити тривалості звуків.

В) Сольфеджування вправи.

Г) Ритмічне відтворення вправи.

Д) Сольфеджування вправи з ритмічним супроводом.

Е) Сольфеджування вправи з тактуванням.
2. * Запитання до учнів:

- Мелодію якої української народної пісні ми сольфеджуємо? («По дорозі жук…»)



* Виконання пісні з застосуванням слів.
3. Виконання ритмічного канону:


































4. Виконання пісні «В Чорне море наш Дніпро тече».


ІІ. Засвоєння нових знань, умінь та навичок.

  1. Розучування української народної пісні «За світ встали козаченьки».



Помірно





































За світ вста - ли ко - за - чень - ки в по - хід з по - лу -







































но - чі, ви - пла - ка - ла Ма - ру - сень - ка







































сво - ї яс - ні о - чі. о - чі.








А. Прочитати текст пісні.
За світ встали козаченьки

В похід з полуночі,

Заплакала Марусенька
Не плач, не плач, Марусенько,

Не плач, не журися,

Та за свого миленького

Богу помолися! (2 р.)


Стоїть місяць над горою,

А сонця немає.

Мати сина в доріженьку

Слізно проводжає: (2 р.)




Свої ясні очі (2 р.)
«Іди, іди, мій синочку,

Та не забаряйся,

За чотири неділеньки

Додому вертайся!» (2 р.)


«Ой рад би я, матусенько,

Скоріше вернуться,

Та щось мій кінь вороненький

В воротях спіткнувся. (2 р.)


Ой бог знає, коли вернусь,

В якую годину;

Прийми ж мою Марусеньку

Як рідну дитину!» (2 р.)


«Ой рада б я Марусеньку

За piдну прийняти,

Та чи ж буде вона мене,

Сину, шанувати?» (2 р.)


«Ой не плачте, не журітесь,

В тугу не вдавайтесь:

Заграв кінь мій вороненький

Назад сподівайтесь!» (2 р.)




Б. Бесіда за змістом пісні:

- Вкажіть художній та ідейний зміст пісні.



- Чи міг би цей поетичний текст існувати самостійно без музики?

- Чи цікаво було б нам слухати цей вірш?

- Сформулювати висновок сказаного.
В. Прослуховування мелодії пісні (Програвання мелодії пісні на баяні).
Г. Виконання першого куплету пісні (Виконує вчитель, а учні слухають)

Запитання:

- Визначте характер пісні, темп.



Д. Робота над засвоєнням мелодії пісні на прикладі І куплету.

Е. Робота над чистотою інтонування.

Є. Робота над засвоєнням наступних куплетів пісні.

Ж. Робота над чистотою звучання.

З. Робота над виразним співом (по фразах).

И. Заключне повторення всієї пісні.
2. Навчання музичної грамоти.
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка