«Що в житті людини найцінніше?» (на матеріалі повісті Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі…»)
Скачати 64,96 Kb.
Дата конвертації02.06.2017
Розмір64,96 Kb.
Твір-роздум на тему: «Що в житті людини найцінніше?» (на матеріалі повісті Ч. Діккенса «Різдвяна пісня в прозі…»).

План

І. Вступ.

Головні життєві цінності містера Скруджа.

ІІ. Основна частина.

Що в житті людини найцінніше:

1) уміння робити добро;

2) сім’я;

3) дружба і любов;

4) уміння радіти життю.

ІІІ. Висновок.

Справжні цінності життя.

— У вступній частині потрібно коротко викласти, що саме було важливим у житті для Скруджа (його справи і гроші) і висловити своє ставлення до такої життєвої позиції (згоден або не згоден з героєм). В основній частині слід розвинути свою думку і навести докази того, що саме вона є правильною. Наприклад, якщо зазначається, що цінністю для людини є дружна сім’я, то можна аргументувати це постійною підтримкою, на яку може розраховувати така людина у якійсь складній ситуації. У висновку потрібно ще раз підсумувати, що в житті людини ви вважаєте найціннішим, і наголосити на небезпечності для людини фальшивих життєвих цінностей.Зразки учнівських творів

Життя — найцінніший подарунок для людини. Як їм скориста­тися, вирішує кожний самостійно.У «Різдвяній пісні у прозі» Ч. Діккенса показаний старий жадібний чоловік. У нього немає власної родини, дітей, і він зовсім не радіє найкращому святуРіздву. Жадібний Скрудж, який жив зара­ди грошей. Зневажливо ставиться він до бідних, несучи душевний холод і егоїзм. У творі «Різдвяна пісня у прозі» описується духовне відродження людини, яка була егоїстичною й байдужою до інших. Бо Ч. Діккенс вірить у сильний дух людини. Таке відродження потрібне для щастя, для сенсу жит­тя. Тільки завдяки втручанню духів, які у різдвяному сні показали Скруджу минуле, теперішнє й майбутнє, герой зля­кався жахливої смерті. Після цього егоїстична людина перетвори­лася на добру й щасливу.

Справжнє щастя Скрудж пізнав, коли зумів зробити гарні справи. Подарував родині Боба великого індика, а сам відправився в гості до племінника. Він став посміхатися й робити добро. Від цього на душі в нього потеплішало, і Різдво стало його улюбленим святом.

Мені здається, що найцінніше в життіце наші рідні. Я хочу, щоб мої мама й тато, брат, бабуся, тітка були завжди здорові й посміхалися. Коли ми збираємося разом, навіть без подарунків, але з гарним настроємце найцінніше для мене. Добре, що Скрудж зрозумів свої помилки та встиг їх виправити. 

Різдвяна казка закінчилася щасливо. Добро живе у цьому світі! Найголовніше, щоб ти зміг звільнити для нього серце — і навчився дарувати своє душевне тепло близьким та рідним.Віра, надія та любов —■ головні супутники людини в житті. По­чати жити заново ніколи не пізно.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка