Спосіб грудного вигодовування дитини
Скачати 48,36 Kb.
Дата конвертації14.05.2017
Розмір48,36 Kb.
МПК7 А61J 11/00, 15/00
СПОСІБ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ ДИТИНИ
Винахід відноситься до сфери медицини, зокрема до педіатрії і може бути використаний при грудному вигодовуванні дітей перших днів і місяців життя при відсутності носового дихання.

Відомий спосіб грудного вигодовування дітей (1), взятий нами за прототип, суть якого полягає в годуванні дитини груддю матері.

Недоліком даного способу є те, що при відсутності носового дихання дитина не взмозі тривалий час ссати грудну залозу, оскільки дитина не може дихати. При цьому дитина синіє і змушена перервати годування. Тільки після виведення соска грудної залози з ротової порожнини відновлюється дихання, причому для повноцінного відновлення дихання, як правило, виникає потреба ввести в ротову порожнину повітряпровід, оскільки новонароджені діти із-за фізіологічних особливостей при відсутності носового дихання не можуть дихати через ротову порожнину. Все це збільшує тривалість годування, а також негативно відбивається на якості годування дитини. Нерідко така ситуація приводить до більш раннього запровадження штучного вигодовування, що має негативний вплив на розвиток дитячого організму.

Задачею винаходу є підвищення якості грудного вигодовування у дітей з відсутнім або різко утрудненим носовим диханням.

Вирішення поставленої задачі досягається тим, що у способі грудного вигодовування дитини, що включає годування її материнським молоком із грудної залози, згідно з запропонованим рішенням перед початком годування до грудної залози під соском прикріплюють еластичну трубку і вводять її в ротову порожнину дитини одночасно з соском, а другий кінець трубки під час ссання закривають, наприклад пальцем.

Спосіб пояснюється ілюстративно. На малюнку приведено схему розташування трубки по відношенню до грудної залози. Трубку (1) прикріплюють до грудної залози (2) за допомогою лейкопластиря (3) таким чином, щоб її кінець був розташований нижче рівня соска (4) на декілька міліметрів. Така конструкція забезпечує повноцінне ссання, а в перерві – адекватне дихання через трубку.

Спосіб реалізують таким чином.

Дитина при відсутності носового дихання, наприклад при атрезії хоан, дихає через повітряпровід, оскільки внаслідок особливостей фізіології новонароджена дитина не взмозі дихати через ротову порожнину.

Перед годуванням до грудної залози мама прикріплює трубку (1), як це показано на малюнку. Після виведення повітряпровода в ротову порожнину вводять сосок грудної залози з прікріпленою трубкою. Таке розташування трубки забезпечує адекватне дихання. Коли дитина починає ссати, перекривають зовнішній кінець трубки пальцем. При зупинці ссання трубку звільняють, що забезпечує вільне проходження повітря при диханні. Перераховані етапи годування повторюють протягом всього сеансу годування.

Приклад. Дитина М., 1-місячного віку переведена в ЛОР відділення з відділення реанімації, де протягом 3 тижнів перебувала на продовженій інтубації трахеї. Годування дитини проводилось через носостравохідні зонди. Тривале перебування зондів в порожнині носа на фоні сепсису і вираженого викривлення перегородки носа в кістковому відділі привело до утворення синехій в порожнині носа з обох сторін, які стали причиною атрезії правої половини носа і різкого звуження лівої половини носа. Носове дихання практично відсутнє. Видалення синехій виявилось неефективним оскільки перегородка носа в кістковому відділі була різко викривлена з обох сторін (леміш щільно прилягав до носових раковин за рахунок його вираженого потовщення і шипів з обох сторін). Септопластика була тимчасово обмежена віком дитини і порушенням загального стану, а після- операційний період після видалення синехій потребував відповідної тампонади порожнини носа. Тобто носове дихання було виключено. Для забезпечення адекватного дихання в ротову порожнину було введено соску-повітряпровід. Однак виникла проблема з годуванням дитини.

Під час годування груддю дитина часто (кожні 1-2 хвилини) синіла, що потребувало перерви в годуванні та введення в ротову порожнину соски-повітряпровода. В подальшому дитина періодично відмовлялась від їжі. Мало місце стояння маси дитини.

Враховуючи вищевикладене було застосовано грудне вигодовування по запропонованій методиці, що відразу мало позитивні наслідки. Дитина приймала їжу без утруднення дихання і перерв в годуванні та в повному обсязі. В подальшому дитина набирала масу тіла згідно віку.

Даний спосіб дозволив забезпечити повноційний розвиток дитини протягом всього періоду до відновлення носового дихання.

Таким чином, запропонований спосіб грудного вигодовування має явні переваги перед відомими у дітей з утрудненням або повним виключенням носового дихання.


Література, використана при експертизі:

  1. Зореслава Городенчук. Підтримка грудного вигодовування немовлят: поради щодо консультування матерів // Медицина світу, вересень 2004.-т.XVII.-ч.3.-с.155-166

Проректор з наукової роботи,

професор І.С. Зозуля

Автор: А.Л. КосаковськийФормула корисної моделі
Спосіб грудного вигодовування дитини, що включає годування її материнським молоком із грудної залози, який ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ тим, що перед початком годування в ротову порожнину дитини одночасно з соском грудної залози вводять прикріплену до неї під соском, наприклад за допомогою лейкопластиря, еластичну трубку, другий кінець якої під час ссання закривають.
Проректор з наукової роботи,

професор І.С. Зозуля

Автор: А.Л. Косаковський

Реферат
Спосіб грудного вигодовування відноситься до сфери медицини, зокрема до педіатрії і може бути використаний при відсутності носового дихання.

До грудної залози прикріплюють еластичну трубку, один кінець якої фіксують нижче рівня соска, а другий під час ссання закривають пальцем.


1 н.п. ф-ли, 1іл


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка