«Спостереження за природою в зимовому лісі»




Скачати 279,74 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації25.11.2018
Розмір279,74 Kb.
  1   2   3
Тема: «Спостереження за природою в зимовому лісі».
Навчальна мета: - провести спостереження за змінами у живій та неживій природі в лісі взимку; познайомити з правилами поведінки у лісі; вчити розпізнавати «невидимі ланцюжки» у зимовому лісі;

Розвивальна мета: - розвивати спостережливість, уважність,

творчі здібності учнів та їх творчу активність;

Виховна мета: - виховувати інтерес до спостережень за природою,

дбайливе ставлення до природи, любов до Батьківщини.
Обладнання: ілюстрації до «Картини природи», презентація з аудиозаписом голосів птахів, тварин, зображення дідуся-лісовичка, картки для роботи в парах, групах, для самостійної роботи, льодинки та сніжинки для рефлексії, куточок синоптика та умовні позначки до нього.
Форма проведення: урок-екскурсія

Класс: 2

Предмет: Природознавство


ХІД УРОКУ:

Організація класу. СЛ. 1

О люди, ви – царі природи!

Я про вас всіх говорю!

Можете спасти планету,

Чи згубити все в краю!

Допоможи траві родитись,

Звірам жить, річкам текти.

На уроці ми дізнаємсь,

Як природу зберегти!
Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну зимову, в країну погоди.

В країну чудову, в країну природи.


І. Релаксація 2 хв. гіпер.
ІІ. Актуалізація опорних знань


  1. Сезонні зміни у природі

1хв. лист самооцінки

На екрані слова:

січень, травень, грудень, березень 2хв.
-Знайдіть зайве слово?

-Що поєднує ці слова?

-Поставте слова в правильному порядку.

- Про яку пору року будемо говорити сьогодні на уроці?


- Оцінить свою работу.


  1. Робота в парах 4 хв.

Правила роботи в парах
- Зараз ми перевіримо ваші знання про сезонні зміни у живій та неживій природі взимку. (листочки рожевого кольору)

- А 2 учні у нас будуть художниками і складуть нам картину про зиму на дошці.


картина на дошці

( 1 учень виконує роботу «синоптика» на дошці.)


( 2 учні складають картину)
( синоптик) синоптик на дошці

Всі учні працюють в парах



Самоперевірка за слайдом + картина і синоптик

- Оцінить свою работу.




  1. Підсумкове слово вчителя. 2хв. гіпер.

Холодно сміється сонце 
З-поміж сосен і беріз.
Біло-біло, біло-сніжно 
Вдалині видніє ліс.
В білій шубі віття клена,
Сині хмари угорі.
І ялинка, хоч зелена,
Але в білому вбранні.
Вже тріщить мороз сердитий,

Річку в криги одягнув.

Ніде пташкам їсти й пити:

Снігом землю обгорнув.

Спить ведмідь, їжак давно
Солодко дрімає.
І про зиму снігову
Жоден з них не знає.
У дуплі ласунка-білка 
Догризає свій горіх.

А маленький білий заєць

Заховавсь в пухнастий сніг.
Вітер в полі гулко виє,

Навіть всіх збиває з ніг.


Біло-біло, біло-сніжно
Закружляв в повітрі сніг.


IІI. Визначення теми та мети уроку.


  1. Слово вчителя 2хв.

- На попередньому уроці ми з вами визначилися с ознаками природи взимку, а сьогоднішній наш урок я пропоную провести екскурсію. Та щоб ми не заблудилися, свою допомогу нам пропонує дідок-лісовичок.



Дошка
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка