Сучасний дитячий письменник Олександр Дерманський. Самобутній і цікавий світ його віршів і казок. Презентація книг письменника
Скачати 70,62 Kb.
Дата конвертації20.05.2017
Розмір70,62 Kb.
Сучасний дитячий письменник Олександр Дерманський. Самобутній і цікавий світ його віршів і казок. Презентація книг письменника.
Мета: познайомити учнів із новим мистецьким обдаруванням Володарщини – дитячим письменником О. Дерманським; заохотити до читання його книг; розвивати уяву, творче мислення; гордість за свій рідний край, багатий талановитими людьми.

Тип уроку: заочна зустріч.
Хід уроку
1. Вступне слово вчителя.

А ви знаєте, чому дракони присмачують перцем навіть морозиво? А чому лихий чаклун щодня п'є натщесерце смолу? А чому ніхто не купається в Чорно­му озері? Ні? Отже, ви ще й досі не читали книг нашого земляка, сучасного письменника Олександра Дерманського.

Автор створив самобутній і цікавий світ, населив його добрими симпатичними буками, лепрехунами, блотами, драконами, добрими жуками і комахами й не дуже симпатичними та геть не добрими песиговцями, крилунами й чаклунами. Всі вони боряться зі злом, рятують світ від сил Пітьми. Дорога до перемоги важка, наповнена різноманітними перешкодами, пригоди героїв часто страшні, але захопливі.

Отож, якщо ви й досі не знаєте, чого бояться печерні помідори та як повернути бойовий дух драконові на пенсії, це означає, що ви й досі не читали творів О. Дерманського. Що ж, я вам трохи заздрю. Адже у вас попе­реду знайомство з письменником, кілька годин приємного читання, а також нові друзі та захопливі пригоди. (Слайд 1)

Сучасний дитячий письменник Олександр Дерманський вважає писання казок справою якнайбільш чоловічою.

Наводить у приклад телевізійного діда Панаса та Сашка Лірника, який чудово розповідає байки для малих і дорослих у супроводі ліри. Власне Сашко почав писати для дітей якраз перед тим, як мав стати батьком. Сьогодні у нього росте перша слухачка його казок донечка Влада. А героя одної з книжок Вужа Ониська українські діти люблять і знають не менше за Карлсона чи Вінні Пуха.

На жаль, О. Дерманський не зміг сьогодні зустрітися з нами, тому ми поспілкуємося з письменником заочно.

2. Рольова гра. Учень у ролі О. Дерманського розповідає автобіографію.

Народився я, Дерманський Олександр Степанович, 28 листопада 1976 року в невеликому селі Гайворон Володарського району на Київщині. Мій батько, Сепан Володимирович, за фахом агроном, мама, Лілія Миколаївна, – вчителька. Маю ще двох братів – старшого та молодшого.

До школи я ходив у райцентр. Навчався У Володарській середній школі №1. Вже тоді робив перші спроби писати вірші, проте спочатку не ставився до цього заняття серйозно, а тим більше не думав, що колись буду письменником. З часом поетичні захоплення були витіснені звичайними хлопчачими забавами. Але я ніколи не переставав дружити з книгою. Читав із задоволенням і багато, поринаючи у світ казок та легенд, повістей та романів. До віршування ж повернувся, вже коли навчався на четвертому курсі НПУ ім. М. Драгоманова, факультеті української філології, куди вступив 1994 року.

Серйозно літературою почав займатися з 2001-го року, коли став літературним редактором дитячого журналу „Стежка”. Перші вірші для малечі були опублікував саме в ньому. З того часу надруковано в періодичних дитячих виданнях чимало моїх віршів, оповідань та казок. Дещо виходило під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 року видавництво “Теза” в рамках серії “Пригодницька бібліотека” випустило в світ мою повість-казку “Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська”.

Прийнятий у Національну спілку письменників в травні 2006 року.

У квітні 2005 року мій роман “Король буків, або таємниця Смарагдової книги” було відзначено дипломом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс “Коронація слова”.

Влітку 2006р. видрукувано книжку-продовження пригод вужика Ониська — "Бабуся оголошує війну" та нову «Чудове Чудовисько».

Нині видано вже 9 книжок та 2 аудіо-книжки для дітей і ще кілька готуються до видання. Готуються видання за кордоном. Кожен твір намагаюся зробити легким та веселим, таким, щоб сподобався читачам. Дитинство повинно бути світлим та ра­дісним і дитяча література також.Учитель. Із розповідей О. Дерманського ми дізналися, що навчався він у Володарській зош № 1. Учні цієї школи підготували презентацію його творчості, тож переглянемо її. ( Відеофрагмент)

3. Інтерв’ю з письменником. (Слайд 2)

1. Розкажіть докладніше про те, як стали дитячим письменником?

(Маленьким я якийсь час писав вірші. Зрозуміло, що ні я, ні оточуючі до того серйозно не ставилися. Однак пам'ятаю, як у школі я інкогніто писав такі собі гумо­ристичні фейлетони на однокласників і не­помітно чіпляв їх на дошку оголошень, а по­тім уся школа читала ті дурниці й сміялася. Згодом я це закинув і довгий час ніяких творчих потуг не робив. Знову почав писа­ти в студентські роки. Писати для дітей по­чав десь 2000 року. Якраз перед народ­женням дитини, шукаючи якусь додаткову роботу для збільшення сімейного бюджету. Написавши декілька малесеньких дитячих віршиків, типу

Змайструвало вовченятко

з гілочок собі рогатку.

«Ні, не буду я, малята,

з неї у пташок стріляти,

я влучатиму лишеньв намальовану мішень”,

і приніс ці мініатюри до редакції дитячого журналу «Стежка». Своїм хресним батьком у дитячій літературі вважаю тодішнього головного редактора журналу. Із часом я став літературним ре­дактором «Стежки». Працюю ним і донині.

2. Як довго після написання твору його персо­нажі жи­вуть у сві­ті Вашої уяви?

(Активним життям вони живуть доти, доки я не візьмуся за наступний твір. А потім вони інколи просто приходять у гості й кажуть: «Що ж ти нас покинув? Може ти б ще щось далі написав!», і тоді я пишу продовження, як, наприклад, продовження пригод вужа Ониська.)

3. Скажіть, а яка Ваша найзаповітніша мрія?

Може, це звучатиме занадто просто й по-дитячому банально (гадаю, дитячому письменнику це можна пробачити), але для мене справді найважливіше, щоби всі мої близькі були щасливими. Також мрію написати ще не одну книгу, і щоб хоча б одній із них судилося бути прочитаною багатьма поколіннями.

4. Перегляд слайду 3. Основні твори О. Дерманського:

«Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська» Видання 2-е. (2004, 2007); «Король буків, або Таємниця Смарагдової книги» (2005);

Книга „Чудове чудовисько” (2006), «Бабуся оголошує війну» (2006);

«Танок Чугайстра» (2007). Корова часу (в роботі) (2007).5. Презентація учнями видань письменника.

1). „Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська”.

Видання 2-е. (2004, 2007)

Що робити, коли сонце падає прямісінько на твою повітку? Як покататися на галактичному макуцельоті? Чи легко врятуватися від метеоритного дощу? Як уберегти корову від зоопарку? Не знаєш? Тоді хутчій познайомся з вужем Ониськом, і він тобі про все розповість.2).„Король буків, або Таємниця Смарагдової книги” (2005)

Чи любиш ти загадки й таємниці? Часто доводиться докласти неймовірних зусиль, щоб розгадати таємницю, та й то не завжди вдається це зробити.

Втім, якщо за справу беруться справжні друзі, їм до снаги здолати хоч які перепони. Героєві цієї книжки, малому буці Гаврикові, також пощастило з друзями: в найскрутнішу хвилину він може покластися на симпатичну драконицю Джульєтту, мудрого лепрехуна Шмигуна, передбачливого пугача Понтія та дрібненького горобчика Петяку.

А хто вони такі, оті буки та лепрехуни?

Швидше починай читати цю книжку — і знатимеш. А заодно й дізнаєшся, чи вдалося Гаврикові й компанії здолати лихого чаклуна Нарита й розгадати таємницю Смарагдової книги.

3). Книга „Чудове чудовисько” написана Олександром Дерманським у 2006 році.У цій повісті – казці розповідається про знайомство однієї дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у країну жаховиськ. Задум написати книгу виник після спілкування з донькою. Якось, пропонуючи з нею погратися, вона запитала в батька: «Я буду принцесою, а ти ким?». Той сказав, що буде чарівником. Відповідь доці — готова репліка для дитячої книги: «Що ти, чарівники ж не бувають із лисою бородою — вони волохаті!». Про чарівне чудове чудовисько і його пригоди дізнаєшся, прочитавши книгу.
4). „Бабуся оголошує війну” (2006)

Так повелося в світі, що всі бабусі дуже лагідні та сумирні. Ніхто краще за них не розкаже казку, не заспіває колискову, не напече смачних коржиків. Одначе коли підлий лісник винищує молоді деревця заради наживи, огидні пацюки захоплюють у полон безневинну жабку, а підступний приблуда космічний посмітюх занапащає все живе на Землі, перетворюючи планету на смітник, тоді Ониськова бабуся Катастрофа хвацько перев’язує хустинку на кшталт бандани і оголошує негідникам війну.


6. Розповіді учнів про епізоди з книг автора, які найбільше запам’ятались.

7.Бесіда.

1. Що найбільше сподобалося із того, що дізналися на уроці?

2. Яка із книг письменника найбільше зацікавила?

3. Що нового я хотів би дізнатися про творчість О. Дерманського? 4.Сформулюйту основну думку презентацій.(Читайте книги письменника.)


8. Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання.

Олександр Дерманський вважає, що дитяча книжка повинна бути, як кіндер-сюрприз. Фольга-обгортка — це ілюстрація. Смачне шоколадне яєчко — це мова. Не з точки зору, що вона має бути солодкою, але точно має бути смачною. Сюрприз-серединка — зміст книжки. Всі книги письменника гарно ілюстровані. Попробуйте і ви намалювати, якими ви уявляєте казкових героїв О. Дерманського, читайте його книги і фантазуйте разом з ним.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка