Тема. Дихання. Значення дихання. Мета



Сторінка1/3
Дата конвертації11.03.2019
Розмір0,76 Mb.
  1   2   3
Тема. Дихання. Значення дихання.

Мета.

Освітня. Формувати знання учнів про дихальну систему людини; знайомити із диханням як процесом, необхідним для життя; розглянути складові частини системи; повітроносні шляхи та легені - органи повітряного дихання; розкрити значення дихання для підтримання життєдіяльності.

Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати основні процеси життєдіяльності організму та їхнє значення; уміння виділяти головне та робити відповідні висновки; розвивати пам’ять, увагу, мислення.

Виховна. Виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я та та здоров’я оточуючих людей.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Основні поняття та терміни: зовнішнє дихання, внутрішнє дихання, носоглотка, гортань, трахеї, бронхи, альвеоли, легені.

ХІД УРОКУ



І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

Фронтальне опитування за запитаннями:

  • Яка кров називається венозною?

  • Яка кров називається артеріальною?

  • Що таке вени?

  • Що таке артерії?

  • Які ви знаєте кола кровообігу, яка між ними різниця?

  • Який головний орган кровоносної системи?

Закінчити речення:

  • Транспортна функція крові полягає в ……

  • Легеневою артерією рухається……..

  • У легенях кров віддає …., а забирає…..

  • Кисень у крові переносять формені елементи…завдяки наявності….

Опиши малюнок

ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Проблемне питання:

- Чому без їжі людина може прожити кілька тижнів, без води – кілька днів, але без повітря вона може витримати лише кілька хвилин?



ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.

Розповідь із елементами бесіди.

Дихання – це сукупність процесів, які забезпечують надходження в організм кисню, використання його в окислювальних процесах і видалення з організму вуглекислого газу.

Розрізняють зовнішнє та внутрішнє (тканинне) дихання .Зовнішнє дихання — це обмін повітря між зовнішнім середовищем та легеневими альвеолами. Внутрішнє дихання — це споживання клітинами кисню і виділення ними вуглекислого газу. Процес дихання в організмі людини забезпечує дихальна система.



Дихальна система складається з верхніх (носова порожнина, носоглотка, ротоглотка) і нижніх (гортань, трахея, бронхи) дихальних шляхів, та легень.

Дихання газообмін

Газообмін складається з п’яти етапів:

1.Зовнішнє дихання (вентиляція легень) – надходження повітря в

повітроносні шляхи і обмін повітря між зовнішнім середовищем та

альвеолами легень.

2.Дифузія газів між альвеолами і кров’ю.

3.Перенесення газів кров’ю.

4.Дифузія газів між кров’ю і тканинами в тканинних капілярах.

5.Внутрішнє (тканинне) – споживання кисню клітинами і виділення

вуглекислого газу.

Робота з підручником

Користуючись підручником (параграф 29, с. 84), дайте відповідь на запитання: Що таке артеріовенозна різниця, у чому її суть?



Артеріовенозна різниця кількість кисню, яку забирають клітини й тканини для своєї життєдіяльності.

Самостійна робота.

Користуючись отриманними знаннями, матеріалом підручника та малюнком, зображеним наслайді, визначіть функції дихання?

1.Газообмін між організмом і зовнішнім середовищем (надходження О2 до

клітин організму для окисних процесів, у результаті яких утворюється

енергія, а також СО2, який виводиться з організму).

2.Теплорегуляційна – легені втрачають теплову енергію а) зігріваючи

вдихування повітря, б) під час випаровування води з легень.

3.Видільна – через органи дихання з організму виводяться: СО2,

Н2О, аміак, пил, мікроорганізми, сечовина, сечова кислота, іони

мінеральних солей.



ІV. Узагальнення та систематизація знань.

Розв’язання тестів.

  1. Дифузія яких газів відбувається між альвеолами і кров’ю?

а) кисень; б) аміак; в) вуглекислий газ; г) чадний газ

  1. До функцій дихання належать:

а)захисна; б)газообмін; в) видільна; г)структурна; д) теплорегуляційна.

3. Які види дихання вам відомі?

а) поверхневе; б) зовнішнє; в) легеневе; г) внутрішнє.

4. Яку другу назву має зовнішнє дихання?

а)фільтрація легень; б)провітрювання легень; в)вентиляція легень.

5. Скільки є етапів газообміну?



а)3; б) 2; в)5; г)7.

Яка картинка зайва?

Доповніть схему?

V. Підведення підсумків уроку.

Отже, користуючись здобутими знаннями, матеріалом підручника, визначимо значення дихання для організму? Це і буде відповіддю на поставленне нами питання на початку уроку.



VІ. Надання та пояснення домашнього завдання.

Вивчити §29., с.83-85.

Підготувати плакат « Бережемо дихальну систему».


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка