Тема етикетувальне обладнання питання теми
Скачати 13,89 Mb.
Сторінка1/94
Дата конвертації13.04.2017
Розмір13,89 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   94
Тема 1.8. ЕТИКЕТУВАЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ
Питання теми.

1.Призначення і класифікація обладнання.

2. Будова і принцип роботи лінійних етикетувальних машин із горизонтально розміщеною тарою.

3. Будова і принцип роботи карусельної етикетувальної машини

4. Будова і принцип роботи етикетувальної машини ВЕМ.

5.Будова і принцип роботи етикетувальної машини Н-30-ИЄА.Б.

6.Машини для укладання консервних банок у коробки.

7. Методика визначення продуктивності етикетувального обладнання.

8.Основні технологічні вимоги до конструкції обладнання.
1. Призначення і класифікація обладнання.

Етикетувальне обладнання призначене для наклеювання етикеток на консервні банки з готовою продукцією

На герметично закупорену тару з готовою продукцією наносять маркувальні знаки, які дають відомості про завод - виробник, дату виготовлення і асортимент консервів. Майже всі автоматичні закаточні машини включають в свою конструкцію маркувальні пристосування. Маркування проводиться нанесенням знаків фарбою, що не змивається.

Етикетувальні машини бувають лінійні і карусельні. У машинах лінійного типу банки в горизонтальному положенні переміщуються поступально, обертаючись навколо своєї осі, у карусельних – банки у вертикальному положенні рухаються по дузі кола карусельного апарата.

Друкуюче пристосування 2ТФК призначене для нанесення маркувальних знаків флексографічним способом друкування на металеві лаковані кришки до скляних і металевих банок v складі закаточиих машин.

Основним вузлом пристосування 2ТФК (Рис. 8.1.) є друкуючий циліндр 4, розміщений на валу носія пуансонів закаточної машини. Робочим елементом друкуючого циліндра, який є опорою для кришки в момент нанесення маркування, є еластичний опорний вкладиш 2, закріплений на секторі 3. Положення сектора 3 для створення необхідного контакту між кришкою і вкладишем 2 регулюють поворотом пальця 1 зі зміною довжини штока 5 шляхом обертання гайки 6. Пружина 7 оберігає конструкцію від поломки при неполадках в системі подачі кришок.Рис. 8.1. Схема печатного пристосування 2ТФК.
1. палець 8. формовий циліндр

2. опорний вкладиш 9. формоносій

3. сектор 10. ванна для фарби

4. печатний циліндр 11. дукторний циліндр

5. шток 12. накатний циліндр

6. гайка 13. плита

7. пружина 14. гвинти

На фоновому циліндрі 8 встановлений на пружинній підвісці формоносій 9. Букви, які складають печатну форму, кріпляться за допомогою шрифтотримачів.

Фарбоподаюча група включає ванну 10 для фарби, дукторний циліндр 11, накатний циліндр 12, плиту 13 і деталі регулювання.

Дукторний циліндр має гумову поверхню. Об’ємна ванна для фарби прикріплена кронштейном до корпусу пристосування. Переміщення ванни проходить за допомогою гвинта і гайки. Місткість ванни розрахована так, щоб фарби вистачило на 8 год. роботи (приблизно 60 тис. відтисків при 125 циклах за хвилину).

Накатний циліндр в процесі роботи притискається до дукторного циліндра. Для дозованої подачі фарби на літери на поверхню накатного циліндра нанесена сітка (83 ліній на см, з глибиною 35-40 мкм).

Плита 13 з полірованою поверхнею призначена для зняття залишків краски в дукторного циліндра.

Пристосування для маркування кріпиться до станини закатувальної машини гвинтами 14.

Дукторний циліндр, обертаючись у ванні для фарби, забирає на свою поверхню шар фарби. Плита, притиснена пружиною знімає надлишок краски з поверхні дукторного циліндра. Накатний циліндр під дією пружини притискається до дукторного циліндра з таким зусиллям, що на його поверхні фарба заливається тільки у пазах сітки. 3 пазів накатного циліндра фарба передається на літери формоносія. При проходженні кришки між печатним і формовим циліндрами на ній наносяться знаки маркування.


Технічна характеристика пристосування 2ТФК.
Діаметр кришок що маркуються, мм.

мінімальний 59,7

максимальний 165

Розмір маркування

максимальне число лінійок 3

максимальне число букв у лінійці 8

Висота шрифту, мм. 3,5 і 5

Максимальна робоча швидкість, циклів/хв. 250

Габаритні розміри, мм. 360х330х300

Маса, кг. 25


2. Будова і принцип роботи лінійних етикетувальних машин із горизонтально розміщеною тарою.

Наклеювання етикеток на консервні банки з готовою продукцією — одна з останніх операцій технологічного про­цесу. Етикетирувальні машини бувають лінійні і карусельні. У машинах лінійного типу банки в горизонтальному положенні перемішуються поступально, обертаючись навколо своєї осі, у карусельних — банки у вертикальному положенні рухаються по дузі кола карусельного автомата.

Л
Рис. 8.2.Лінійна етикетирувальна машина КЭ-4
інійна етикетирувальна машина КЭ-4
працює так (Рис.8.2..). По похилому завантажувальному лотку 1 банки скочуються до гумового ролика 2, через р
івні інтервали часу надхо­дять до механізму пе­реміщення 3, який являє собою два нескін­ченних клиноподібних паси, що огинають ве­дучий і ведений шківи. Паси прокочують бан­ки над клейовим пристроєм 4 і 5.
1.Завантажувальний лотік 7.Магазин етикеток

2, 6 Гумові ролики 8.Прокладка з губчатої гуми

3.Механізм переміщення

4, 5 Клейові пристрої


Етикетка охоплює весь корпус металевої банки, тому відносно міцно утримується. Клей наноситься на банку у вигляді Двох смужок за допомогою обгумованих роликів 6, дотичних до барабана, що обертається в клейовій ванні. Товщина шару клею регулюється скребком, який переміщується мікрометричним гвинтом.

Далі банка захоплює змащену клеєм етикетку з магазина 7, і етикетка намотується на неї. Вільний кі­нець етикетки, заздалегідь змащений клеєм з крапельниці, роз­міщеної упоперек магазина, потрапляє вже на приклеєний кі­нець етикетки. Після цього банка прокочується між пасом меха­нізму переміщення 5 і прокладкою 8 з губчастої гуми. Етикетка розгладжується і щільно притискується до корпусу банки. На лотку, що відводить банки, остання натискає на педаль, з'єднану важелем з шестеренчастим насосом, що подає порцію клею в крапельницю.

У міру витрати етикеток магазин піднімається автоматично при прокочуванні банок.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   94


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка