Тема. Обслуговування відвідувачівСкачати 83,51 Kb.
Дата конвертації14.11.2018
Розмір83,51 Kb.
ТипКонспект
«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Ст. майстер

« » 20 р.
Тема . Обслуговування відвідувачів.

П. т. 6. Робота з офісною технікою .Мета. Навчальнанавчити учнів формувати навички роботи з офісною технікою.

Розвивальна – розвивати вміння та навички необхідні при роботі адміністратора.

Виховна – формувати відповідальність за результати своєї роботи при співпраці в колективі.

Тип уроку. Удосконалення умінь і навичок .

Методи уроку. Пояснювально-ілюстративний, бліцопитування , репродуктивний.

Дидактичне забезпечення. Конспект лекцій, картки завдання, відео матеріали.

ХІД уроку

І. Організаційна частина – 3-5 хв. (Рапорт чергового, загальна готовність учнів до уроку, перевірка зовнішнього вигляду).

ІІ. Вступний інструктаж – 40 хв. (Перевірка домашнього завдання, актуалізація та корекція знань учнів за вивченим матеріалом на уроках спецдисциплін).

Повідомлення теми уроку: « Робота з офісною технікою».

Мотивація навчальної діяльності учнів: в управлінській діяльності є дуже важливим фактором вміння досконало засвоїти навички роботи з офісною технікою, що загалом стане запорукою успіху.

Повідомлення навчальної мети уроку навчити учнів формувати навички роботи з офісною технікою.

Актуалізація опорних знань (бесіда за вивченим матеріалом, короткий зміст контрольних запитань, підготовка учнів до самостійного відпрацювання практичних умінь та навичок).

№ п/п


Запитання учням

Відповідь

1.


Що таке офісна організаційна техніка ?

Це технічні засоби,застосовуються для механізації та автоматизації управлінських та інженерно -технічних робіт.


2.

Яке обладнання відноситься до офісної техніки?

До офісної техніки в широкому сенсі можна віднести будь-які технічні засоби, що полегшують роботу в офісі, починаючи від олівців і авторучок і закінчуючи комп'ютерами та їх мережами.


3.

Які вам відомі пристрої і устаткування?

Пристрої й устаткування: персональний комп'ютер, організаційний автомат, друкарські машинки, телефонні і радіотелефонні апарати, міні-АТС, директорський комутатор, гучномовний телефонне переговорний пристрій, пейджинговую систему, телетайп, факсимільний апарат, копіювальний апарат, різограф, диктофони, проекційну апаратуру, адресувальні машину, маркувальних машин, ламінатор, штемпелевальний апарат, машину для знищення документів, конвертовскривающую машину, зшивач документів, картотечні обладнання, стелажі і шафи для зберігання документів, сейф, візок та інш.Показ робочих прийомів з поясненням:

1. Демонстрація зразків, еталонів навально-виробничих робіт.

2. Ознайомлення учнів з інструкційно-технологічними картками для виконання навчально-виробничих управ.

3. Інструктаж з охорони праці та техніки безпеки

4. Самостійне виконання учнями прийомів робіт


Конспект уроку

План

Офісна техніка - невід'ємна частина технічного устаткування будь-якого офісу. Слабке застосування засобів оргтехніки призводить до зниження продуктивності праці та ефективності роботи управлінського і технічного персоналу. • До офісної техніки в широкому сенсі можна віднести будь-які технічні засоби, що полегшують роботу в офісі, починаючи від олівців і авторучок і закінчуючи комп'ютерами та їх мережами.

 • Засоби оргтехніки для офісу солідної фірми можуть включати до свого складу, наприклад, такі пристрої й устаткування: персональний комп'ютер, організаційний автомат, друкарські машинки, телефонні і радіотелефонні апарати, міні-АТС, директорський комутатор, гучномовний телефонне переговорний пристрій, пейджинговую систему, телетайп, факсимільний апарат, копіювальний апарат, різограф, диктофони, проекційну апаратуру, адресувальні машину, маркувальних машин, ламінатор, штемпелевальний апарат, машину для знищення документів, конвертовскривающую машину, зшивач документів, картотечні обладнання, стелажі і шафи для зберігання документів, сейф, візок, пневмопошти та ін.

Класифікацію офісних ТЕХНІКИ

До оргтехніки в широкому сенсі можна віднести будь-які прилади, пристрої,технічні інструменти і пристосування, машини, меблі тощо, починаючи відолівців і точілок для них і кінчаючи обчислювальними машинами і системами.

У більш вузькому сенсі слова під оргтехнікою часто розуміють лишетехнічні засоби, що використовуються в діловодстві для створенняінформаційних паперових документів, їх копіювання, розмноження, обробки,зберігання, транспортування, і кошти адміністративно-управлінськоїзв'язку.

Офісні організаційна техніка (оргтехніка) - технічні засоби,застосовуються для механізації та автоматизації управлінських та інженерно -технічних робіт.

Організаційна техніка становить матеріальну базу прогресивнихсистем управління. Слабке використання оргтехніки в управлінні призводить дозниження продуктивності праці та ефективності роботи управлінськогоперсоналу, до неприпустимих затримок при вирішенні оперативних питань, ачасто і до невірних їх рішенням через відсутність необхідної інформації, і доінших негативних наслідків.

З чого починається будь-який бізнес, і великий, і малий? З чого починаютьсяорганізація і діяльність будь-якої фірми, і виробничої, і комерційної? 


З ділових паперів! Безліч різних договорів, юридичних паперів,службових інструкцій, бухгалтерських бланків, рекламних проспектів та афіш,технічних завдань і технічної документації, не кажучи вже про візитках,етикетках і т.д. і т.п. Море паперів різного призначення. Саме паперів.

Хоча ідея безпаперового діловодства народилася вже років 20 тому ізахопила уми багатьох фахівців з інформатики, діловий світ ще й сьогоднінасишенной саме паперової інформацією. Опитування багатьох фірм США в 1994 р.показав, що в 40% з них 95% всієї ділової інформації зберігається в паперовомувигляді, в 55% - паперова інформація становить 50 - 95%, і лише 5% всіхобстежених компаній змогли перевести понад 50% інформації в електроннийформат. У цілому в цих фірмах 92% інформації зберігається на папері, 5% - намікрофільмах, 2% - на магнітній стрічці і 1% - на дисках. При цьому, за оцінкоюекспертів, співробітники ділових фірм втрачають до 15% документації і витрачають до 


30% робочого часу на пошуки потрібного документа.

У зв'язку з вищесказаним правомірний висновок: актуальність традиційної,орієнтованої на "паперову інформатику" техніки залишається досить високою.

Засоби оргтехніки для офісу солідної фірми можуть включати до свогоскладу, наприклад, такі пристрої та обладнання: персональний комп'ютер,організаційний автомат, друкарські машинки, телефонні і радіотелефонніапарати, міні-АТС, директорський комутатор, гучномовного телефоннепереговорний пристрій, пейджингового систему, телетайп, факсимільнийапарат, копіювальний апарат, різограф, диктофони, проекційнуапаратуру, адресовальную машину, маркіровальную машину, ламінатор,штемпелевальний апарат, машину для знищення документів,конвертовскривающую машину, сшиватели документів, картотечні обладнання,стелажі і шафи для зберігання документів, сейф, візок, пневмопошта та ін

Нижче розглянуті технічні засоби механізації діловодства такошти і дміністратівно-управлінської зв'язку, що становлять основне ядрокоштів офісної оргтехніки.ІІІ. Поточний інструктаж (190 хв):

 1. Обхід робочих місць учнів:

 • організація робочого місця;

 • дотримання правил техніки безпеки;

 • послідовність використання технологічного процесу.

2. Додатковий інструктаж після виявлення типових помилок, які допустили учні під час самостійної роботи.

ІV. Заключний інструктаж (35 хв):

Підведення підсумків.

а) перевірити роботи учнів;

б) оголосити оцінки, мотивувати їх (аналізуємо виконані учнями роботи за такими параметрами: правильність та послідовність, грамотність при своренні документа). Виставлення оцінок у журнал обліку виробничого навчання;

в) відзначення кращих робіт;

г) аналіз типових помилок, їх причини, способи усунення і виправлення;

ґ) кожному учню надаються індивідуальні рекомендації щодо покращення виконання практичних завдань із теми, проводиться рефлексія щодо проведеного уроку;

д) аналіз дотримання вимог охорони праці;

е) оголошення теми наступного уроку;

є) інструктаж домашнього завдання;

ж) прибирання робочих місць.

Картка-завданняРозробіть проектне дослідження актуальності використання офісної техніки на робочих місцях адміністратора а саме:


  1. Компютерна техніка;

  2. Принтери;

  3. Сканери;

  4. Телефакс;

  5. Телефон.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра спеціальності 010101 «Дошкільна освіта» 2016
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи Львів 2016 Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи
2017 -> План роботи обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів
2017 -> Галицько-Волинське князівство
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи студентів 3,4 курсу з дисципліни Іноземна мова
2017 -> Вплив струму на організм людини. Заходи техніки безпеки під час роботи з електричними пристроями
2017 -> Картка самооцінювання
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни «Проблеми вищої освіти» галузь знань 06 «Журналістика»
2017 -> Філософія Середньовіччя
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни соціальна педагогіка Галузь знань: 0101 «Педагогічна освіта»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка