Тема. Речення як група зв’язаних між собою слів, що виражають закінчену думку. Вимова і написання слів




Скачати 35,54 Kb.
Дата конвертації05.10.2018
Розмір35,54 Kb.
2 клас

Тема. Речення як група зв’язаних між собою слів, що виражають

закінчену думку. Вимова і написання слів учитель, учителька.

Мета. Формувати в учнів поняття про речення як одиницю мовлення; учити виділяти паузою, правильно вимовляти і писати слова учитель, учителька; розвивати увагу, вміння спостерігати мовні явища; робити висновки; виховувати уважне ставлення до природи.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

II. Каліграфічна хвилинка

У Уу уч ит тель

учитель учителька учитись

Учителька ввійшла до классу і посмішку з собою принесла.

Поділіть слова учитель і учителька на склади для переносу.



III. Актуалізація опорних знань

Згадайте, що ви знаєте про речення? З чого воно складається? З якої букви пишеться? Що ставиться в кінці речення? Як пишуться слова у реченні?



IV. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему: «Речення».



V. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Виконання вправи 116,с. 59.

— Прочитайте текст.

— Скільки у ньому абзаців? Про що говориться в кожному з них?

— До якого типу відноситься цей текст?

— Як позначається у тексті кінець кожного речення?

— А як ви виділяли кінець речення в усному мовленні? (Паузою).

— Спишіть друге речення.

2. Виконання вправи 117, с. 59. Ознайомлення з правилом.

— Прочитайте групи слів.

— Яка з них виражає закінчену думку?

— Отже, що можна сказати про речення?

— Прочитайте правило і запам’ятайте його.

3. Гра «Склади речення про…»

Користуючись малюнками, що є на дошці, дайте вашому сусіду завдання скласти речення про когось або про щось. Не забувайте вживати звертання і ввічливі слова. (Світлано, склади, будь ласка, речення про зайчика).



4. Виконання вправи 18, с. 59.

— Прочитайте.

— Як ви виділяли кінець речення в усному мовленні?

— А як відокремлюються речення на письмі?

— Скільки речень в цьому тексті?

— Що виражає кожне речення?

Прочитайте речення, в яких закінчену думку виражено одним словом.

— Самостійно виконайте завдання 3 до вправи.



VI. Фізкультхвилинка

VII. Узагальнення знань

1. Виконання вправи 119, с. 60.

— Прочитайте.

— Скільки речень в цьому вірші? Як вони виділені на письмі? Як ви виділяли їх при читанні?

— Чим відрізняються тексти попередньої і цієї вправи?

— Як ви розумієте речення: «Край неба палає»?

— Спишіть останнє речення. Поділіть для переносу слова соловейко і сонце. (Перевірка виконаного).

2. Гра «Відокрем речення».

Вчитель читає вірш, а діти, почувши кінець речення, плещуть в долоні.

Як багато знаю я

В мене є книжок багато —

І новенькі, і старі.

Як піду до школи з татом,

Всі книжки віддам сестрі.

Хай вона сама читає

Про лисичку й журавля.

Хай вона, мала, узнає,

Як багато знаю я.



VIIІ. Підсумок уроку

— Що є одиницею мовлення?

— З чого складається речення?

— Що виражає речення?



— Як виділяється кінець речення в усному мовленні і на письмі?

ІХ. Домашнє завдання

Вправа 120. Пояснення виконання.


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка