Тема: Таблиці в текстових документах. Практична робота



Сторінка1/10
Дата конвертації06.09.2018
Розмір0,87 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
ТЕМА: Таблиці в текстових документах. Практична робота: Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах.

МЕТА:

  • навчальна: ознайомити учнів із поняттям таблиці в текстових документах та її властивостями, сформувати навички створення, редагування, форматування таблиці та її об’єктів, пригадати типи графічних зображень, що використовуються текстовому документі та способи їх вставлення в текстовий документ;

  • розвивальна: виховувати наполегливість у досягненні мети, позитивне ставлення до навчання шляхом розкриття практичного значення теми, створювати умови для саморозвитку і самонавчання, осмислення своїх потенційних можливостей і життєвих цілей;

  • виховна: розвивати алгоритмічне та логічне мислення, вміння порівнюва­ти, виділяти головне, робити узагальнення і висновки, застосовувати набуті знання на практиці, впливати на розвиток найкращих рис особистості.

Обладнання: комп'ютери, мультимедійний проектор, текстовий редактор MS Word 2007, графічний редактор Paint, необхідні ображення, інструктивні картки, картки з завданнями, роздатковий матеріал.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Підготувала: Багрій Т. В.

Структура уроку


  1. Організаційний момент.

Перевірка домашнього завдання.

  1. Актуалізація опорних знань.

  2. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети і завдань уроку.

  3. Вивчення нового матеріалу.

  4. Фізкультхвилинка.

  5. Формування навичок практичного характеру. Закріплення нових знань і вмінь учнів.

  6. Контроль засвоєння матеріалу. Оцінювання.

  7. Підсумок уроку.

  8. Домашнє завдання.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Перевірка домашнього завдання.

Хто, починаючи справу, поспішає нашвидку досягти результат,

той нічого не зробить.

Хто обережно закінчує свою справу, яку почав,

той не зазнає невдачі.

Лао – цзи, давньокитайський філософ

  1. Актуалізація опорних знань.


Експрес-опитування

  1. Як зазвичай у тексті виокремлюють перелік предметів? (Списками)

  2. Для чого використовується графік у тексті?

  3. Обґрунтуйте необхідність використання графічних зобра­жень у тексті.

  4. А як, на вашу думку, можна оформити логічно структурований текст — журнал успішності чи відвідування, розклад, тощо? (У вигляді таблиці)




  1. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети і завдань уроку.

Отже, у повсякденному житті ви зустрічаєтесь із різними тек­стовими документами, що містять не тільки текстовий фрагмент, а й таблиці. Наприклад, розклад уроків, розклад руху транспор­ту, табель успішності, різні відомості тощо. Без таблиць важко, а інколи і неможливо правильно розташувати текст, розподілити його за певними змістовими ознаками.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Таблиця відображується у вигляді сітки, що складається із вертикальних стовпців та горизонтальних рядків. Перетин рядка і стовпця визначає комірку, в якій може зберігатися слово, речен­ня, число, формула чи картинка.



1.Створення таблиці

Перший спосіб. Таблицю можна нарисувати за допомогою миші, використовуючи основні інструменти Олівець (кнопка Ство­рити таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів Таблиці і межі або команду Таблиця →Нарисувати таблицю.

Такий спосіб часто використовують, коли стовпчики чи рядки хочуть зробити різними за розміром.


Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпчиків.

Команди: Таблиця ВставитиТаблицю або клацнути по кнопці Вставити таблицю на Панелі інструментів (викорис­товують, якщо потрібна стандартна таблиця).



Цей спосіб використовується найчастіше.


Третій спосіб. Перетворення готового тексту на таблицю. Текст повинен бути для цього підготовлений — інформацію треба розмі­щувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда: Таблиця → ПеретворитиТекст на таблицю.



2.Заповнення таблиці

Треба встановити в комірку курсор і ввести потрібні дані. Перехід з однієї комірки в іншу здійснюється за допомогою перевести вказівник миші у відповідне місце і клацнути лівою кнопкою.



3.Редагування таблиці

— Що означає поняття «редагування тексту»? (Редагування — це виправлення помилок і внесення змін до тексту.)

Редагування таблиці полягає не тільки у виправленні поми­лок або заміні вмісту окремих комірок, а й у зміні розмірів стовп­ців і рядків, доповненні або видаленні стовпців, рядків, комірок.
Зміна ширини стовпців і висоти рядків

Перший спосіб. Не виділяючи комірок таблиці, навес­ти курсор миші на межу між рядками або стовпчиками, щоб з’явилася двостороння стрілка. Натиснувши ліву кнопку миші, перетягти межу стрілкою у відповідному напрямку. Під час пе­ретягування з’являється штрихова лінія, яка показує, де буде межа.

Другий спосіб. Виділити стовпець чи рядок, який треба змінити і виконати команду Таблиця → Властивості таблиці та в діалого­вому вікні встановити відповідні параметри.
Вставка стовпців і рядків

Виконати команду Таблиця → Вставити —...



Виконання обчислень

  • Розмістити курсор у комірці, де повинен бути результат об­числення.

  • Виконати команду Таблиця → Формула, з’явиться діалогове вікно, в якому можна вибрати формулу.

  • За умовчанням пропонується формула SИМ (АВОVЕ), за якою обчислюється сума чисел усіх комірок, що знахо­дяться вище від вибраної.

  • Крім того, для таблиць можна використовувати функції АVЕRАGЕ(), СОUNТ(), МАХ(), МIN(), РRОDUСТ(), які сприймають як аргументи посилання на комірки таблиці. Більш детальну інформацію можна знайти в довідковій сис­темі МісrosoftWord.


Сортування рядків

Сортування рядків полягає у перестановці рядків відповідно до даних у вибраному стовпчику. Для цього необхідно виділити ко­мірки стовпчика ТаблицяСортування і в діалоговому вікні ви­брати необхідну умову.


4.Форматування таблиці

Форматування таблиці полягає у виборі типу і товщини зовніш­ніх і внутрішніх ліній, зміні їх кольору, заливці виділених комірок певним кольором, об’єднанні комірок або їх розбитті тощо. Усі ці операції виконуються за допомогою натискання відповідних кно­пок на панелі інструментів Таблиці та межі.





Каталог: doc -> files -> news -> 442
442 -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
442 -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
442 -> Мета: Виховна: виховувати інтерес до української мови Навчальна
442 -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
442 -> Конспект уроку у 8 класі Розробила вчитель фізики Карповець О. В. Тема. Плавання. Умови плавання тіл. Мета уроку
442 -> І. велика французька революція кінця XVIII ст. Європа в період наполеонівських війн тема ІІ. Європа та америка за доби реакції та революцій
442 -> Валентність атомів хімічних елементів. Складання хімічних формул за валентністю атомів елементів
442 -> Тема. Розв’язування вправ та задач на засвоєння таблиці множення і ділення на Порівняння виразів
442 -> Контрольна робота Молекулярний рівень організації життя Варіант 1 Рівень 1 (3 бали)


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка