Тема: Вдосконалення вимови звуків [ дж ], [ дз ], [ дз׳]. Звуко-буквенний аналіз слів. Поділ слів на склади. Мета




Скачати 29,03 Kb.
Дата конвертації02.12.2018
Розмір29,03 Kb.
Тема: Вдосконалення вимови звуків [ дж ], [ дз ], [ дз׳]. Звуко-буквенний аналіз слів. Поділ слів на склади.

Мета: повторити навички правильної вимови звуків [ дж ], [ дз ], [ дз׳] та позначення їх на письмі відповідними буквами. Формувати вміння переносити слова з буквосполученнями дз, дж. Розвивати зв’язне мовлення. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: малюнки, комп’ютер, музичні диски.

Хід уроку



І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Дзвінок до роботи уже кличе нас.

Країною знань мандрувати нам час.

Працюємо завзято і дружно усі,

Щоб всі молодцями були у кінці.


  • Доброго дня, діти! Я рада бачити ваші усмішки. Думаю, що сьогоднішній урок принесе вам нові знання, радість, успіх.

  • Чого ви очікуєте від уроку?


ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

  • Змініть слова, розкриваючи дужки. Запиши їх.

По (водиця), у (криниця), до (чай), посадила (цибуля), я (грати), я (читати).


  • Підкресліть букву ю. Скільки звуків вона позначає в цих словах? Доведіть свою думку.


ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


  • Погляньте на дошку. Вам потрібно закреслити «лінощі» і знайти слова, які будуть ключовими для нашого уроку.

Л дж і ме н лик о бдж ощ ла ї

  • Отже, діти, які слова ми знайшли?

  • Так правильно, це – джмелик і бджола – невтомні трудівники.

Цілий день вони літають, із квіток нектар збирають і залетіли вони до нас на урок подивитися як гарно ви працюєте.


  1. Каліграфічна хвилинка

  • Сьогодні бджілка і джмелик принесли вам завдання від паночки каліграфії. Вона просить вас каліграфічно записати буквосполучення.

Дз׳, дж, ждм, дзв, бдж

а) Вибірковий диктант

- Записати слова у дві колонки Дж Дз

Джем, дзвін, дзвоник, джунглі, дзеленчати.

Поділіть ці слова для переносу

І варіант – слова з буквосполученням дж.

ІІ варіант – слова з буквосполученням дз.




  • Прочитайте слова, які не можна переносити. Доведіть.


ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Давайте пригадаємо, які бувають приголосні звуки.

  • Сьогодні на уроці ви розширите свої знання про приголосні звуки та спосіб позначення їх на письмі, навчимося ділити слова на склади. І допоможуть нам бджілка і джмелик.


V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником ( с. 24-25)

Вправа 1


  • Прочитайте та відгадайте загадку.

Чому курчат названо клубочками?

  • Складіть речення за схемою і словами з тексту.

  • Виділене слово поділіть на склади для переносу.

Фізкультхвилинка.

(Вправи під музичний супровід)

Бджілка в полі літала,

Пилок солоденький збирала.

Дж-дж-дж! – джемик гудів.

Трошки нектару він їй залишив.
Вправа 2


  • Прочитайте текст. Про що в ньому розповідається?

  • До слова, в якому пропущена буква, доберіть перевірне. Перевірте. Спишіть текст розкриваючи дужки.

  • Вимовте звуки у виділеному слові.

Вправа 3



  • Прочитайте слова. Яке з них «зайве»? Поясніть свою думку. Із цими словами складіть і запишіть речення.


VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  • Вимову яких звуків ми розглядали сьогодні?

  • Як переносяться слова із буквосполученнями дж, дз?

  • Яким був для вас цей урок?

  • Виберіть смайлик, що відображає ваш настрій.

  
VIІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  • Вправа на с. 24




Молодці!


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка