Тиждень педмайстерності мо вчителів суспільно-гуманітарного циклуСкачати 13,33 Kb.
Дата конвертації11.12.2018
Розмір13,33 Kb.

Тиждень педмайстерностіМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу

Засідання

МО суспільно-гуманітарного циклу

Тема засідання: Як навчити дитину літати… (актуальні проблеми філологічної, історичної та правової освіти)

Форма проведення: семінар-практикум

Епіграф: Якщо хочеш навчити літати інших, ніколи не зупиняйся, щоб не втратити свої крилаМета:

•формувати у педагогів розуміння Державного стандарту середньої загальної освіти, як норм, гарантуючих доступність, якість та ефективність освіти;

•об’єктивно оцінити готовність середньої школи до роботи у нових умовах.

Завдання:

1. З’ясувати істотні характеристики нової якості середньої освіти та особливості її досягнення в умовах школи.

2. Виявити готовність усіх суб’єктів навчального процесу до впровадження Державного стандарту середньої загальної освіти.

3. Визначити шляхи досягнення нової якості освіти у відповідності до особливостей і традицій навчально-виховного процесу у школі.

Творче кредо вчителів суспільно-гуманітарного циклу

Я - вчитель.

Я - любов і відданість,

Віра й терпіння.

Я - радість і співрадість,

Страждання й співчуття.

Я - істина й серце,

Совість і шляхетність.

Я той, що йде, що дарує,

Жебрак і багатий.

Я вчитель і учень,

Вихователь і вихованець.

Я - той, що прокладає шлях,

І художник життя.

Я притулок дитинства

Й колиска людства.

Я посмішка майбутнього

Й смолоскип сущого.

Я - вчитель від Бога

Й співпрацівник у Бога.Ш.О.Амонашвілі

План засідання семінару:

1. Виступ голови МО Кузівої Ольги Миколаївни, вчителя англійської мови «Головні аспекти Державного стандарту середньої загальної освіти»

2. Виступ заступника директора школи з виховної роботи «Урахування індивідуально-типологічних особливостей учнів під час їх переходу до основної школи»

3. «Організація продуктивної навчальної діяльності на уроках світової літератури в умовах упровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти» (Майстер-клас Таранкова С.В., Данилюк В.В.)

4. Виступ вчителя англійської мови Кузівої Ольги Миколаївни «5 клас за новими програмами та Державними стандартами»

5. «Реалізація комунікативно-діяльнісного принципу на уроках української мови та літератури у 5 класі» ( Майстер-клас Чумаченко В.І.)

6. Виступ вчителя християнської етики Сук Наталі Олександрівни «Організація здоров’язбережувальних елементів на уроці»

7.Презентація уроку історії у 5 класі «На крилах пісні або історія і фольклор» ( вчитель історії Лободовська І.О.)

Діти думають про своє, про дитяче. Це їх маленький світ, до якого нам, дорослим, потрапити надзвичайно важко, а потрапити - потрібно, інакше ми не зможемо залучити їх до світу дорослих, сформувати в них загальні уявлення про навколишній світ, допомогти засвїти норми загальнолюдської моралі та особистісного спілкування.

Професія вчителя унікальна тим, що, закладаючи у свідомість дітей основи науки, учитель впливає і на подальшу долю своїх вихованців. Наскільки активною і позитивною стане людина, коли виросте, великою мірою залежить від першого наставника, від його професійної майстерності, уміння виховати всебічно розвинену, самостійну, самодостатню особистість.

Протягом багатьох років учителі успішно використовують нові педагогічні технології, а саме:
  • технологію розвивального навчання;
  • здоров’язберігаючі;
  • інформаційні;
  • особистісно-орієнтовані;
  • ігрові;
  • інтерактивні;
  • технологія групової діяльності.

  • Впровадження інноваційних технологій не є самоціллю, це інструмент для формування ключових компетенцій учня, досягнення завдань сучасної освіти.

    Велика увага методичної служби звертається на знання вчителями методики впровадження тої чи іншої технології та безумовного її дотримання.

Метою сучасної освіти є забезпечення подальшого становлення дитини, цілеспрямоване виявлення й розвиток здібностей, формування вміння й бажання вчитися, створення умов для самовираження учнів. Результати ДПА в 5 класі свідчать про достатню підготовку учнів до навчання в середній школі.

Ще в середині 60-х років минулого століття Саул Робінсон запропонував ідею розвитку освіти шляхом перегляду програм, стандартів. Саме ця ідея вважається в сучасному світі основою і стрижнем розвитку освіти.

Проект нового Держстандарту середньої освіти широко обговорювався. Урядом прийнято рішення про затвердження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 23 .11. 2011 р. N 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»).

Зміст стандарту максимально розвантажений, логічно вибудуваний, доступний для учителів та учнів.

І вчителі, і учні готові виконувати його: високий професіоналізм педагогів, уміння мобілізуватися, перебудувати власний досвід з урахуванням змін в освіті –

усе це є міцним підгрунтям для цього.

У новій редакції зазначеного документа є цілий ряд позитивних змін.

Згідно із новим Держстандартом передбачається здійснення особистісно-орієнтованого підходу у навчально-виховному процесі 5 -го класу, тому значна увага і методичної служби, і кожного педагогічного колективу приділяється подоланню консерватизму в підходах до навчально-виховної діяльності, впровадженню інноваційних технологій, створенню психологічної атмосфери формування компетентного учня на засадах співробітництва. Ведеться робота над створенням моделі гідного учня середньої школи.

Перевагами нового документа є використання здоров’язбережувальних технологій. Сьогодні урок не вважається сучасним, якщо не враховується здоров’я дитини, якщо дитина під час його проведення втрачає своє здоров’я. Саме тому у закладах освіти ведеться робота зі створення сприятливих умов навчання дитини в школі.

Як видно, роботу з впровадження нового Держстандарту середньої освіти у Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочато, і він буде реалізовуватися педагогами успішно, використовуючи новітні технології, набутий досвід, власний творчий потенціал, а найголовніше те , що у кожного вчителя є щире бажання творити Людину майбутнього, будівника нового суспільства, Нової України, яка відповідатиме світовим стандартам.Дякуємо за увагу!
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка