Тлумацька районна бібліотека Довідково – бібліографічний відділ Дорожня грамота – правило кожногоСторінка1/2
Дата конвертації05.03.2019
Розмір2.15 Mb.
  1   2
Тлумацька районна бібліотека

Довідково – бібліографічний відділ


Дорожня грамота – правило кожного

/Вебліографічний список/Тлумач

Найдорожчий скарб людини – її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватись певних правил поведінки, необережність часто призводять до втрати здоров'я або життя. Щоб цього не сталося на дорозі, слід дотримуватись правил дорожнього руху, які являються дорожньою грамотою. Задовго до появи автомобілів основним видом транспорту були коні. У давні часи дороги та вулиці були єдиними для тих, хто їхав , і для тих, хто йшов. Це часто призводило до нещасних випадків. Минав час, але нещасних випадків не меншало. Тоді люди розділили проїзні частини доріг та дороги для пішоходів.

Проблема безпеки на дорогах сьогодні надзвичайно актуальна. За останні роки постійно збільшується число жертв дорожньо-транспортних подій. Практично у всіх країнах світу ця проблема стала однією з найважливіших.


Виявляючи занепокоєність постійним зростанням рівня травматизму і смертності на дорогах, Генеральна Асамблея ООН 2 березня 2010 року проголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху.
Мета цього Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.
Тому одним з основних завдань бібліотеки є також формування у молоді вміння відчувати небезпеку і зберегти власне здоров`я та життя в екстремальних ситуаціях, за допомогою інформації з різних джерел : книги, періодичних видань, комп’ютерних сайтів, які націлені збагатити кожного , хто цікавиться дорожною грамотою.


Б